Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 32 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpieczenia domu i mieszkania online coraz popularniejsze

Redakcja 12.5.2014 | 11.12.2019
Zakupy w internecie stały się czymś naturalnym. Przez internet kupujemy niemal wszystko: książki, płyty z muzyką, ubrania, produkty spożywcze, wycieczki, elektronikę a także ubezpieczenia. Sprawdź, jak łatwo i wygodnie możesz zabezpieczyć swoje mieszkanie online.
Porównaj ceny

Jak podaje PIU (Polska Izba Ubezpieczeń) w 2013 roku firmy ubezpieczeniowe wystawiły 5,18 mln polis w systemie direct, czyli ubezpieczeń kupionych przez internet lub telefon. Zakup ubezpieczenia online dotyczył głównie polis komunikacyjnych czyli OC samochodowego oraz autocasco, ale rośnie udział w rynku innego rodzaju ubezpieczeń m.in. polis nieruchomości.

Ubezpieczenia sprzedawane w kanale direct są dostępne na polskim rynku od 2003 roku. Z roku na rok rośnie liczba osób, które decyduje się zakupić polisę dla samochodu czy ubezpieczenie mieszkania przez internet i telefon. Szacuje się, że ich liczba będzie stale rosnąć. 

Zakupy ubezpieczenia mieszkania online to czysta wygoda

- Wraz z rozwojem smartfonów, będzie rosło zainteresowanie klientów kupnem polis za pomocą najprostszych dostępnych narzędzi, które zawsze są pod ręką – mówi Paweł Zylm, Przewodniczący Zespołu ds. Ubezpieczeń Direct PIU

Zakup ubezpieczenia przez internet to oszczędność czasu i pieniędzy oraz olbrzymia wygoda. Z drugiej strony, aby wybrać najlepsze zabezpieczenie, trzeba znać kilka podstawowych zasad.

Zakup ubezpieczenia mieszkania online – krok po kroku

Krok 1. Jeżeli preferujesz zakup polisy nieruchomości w zaciszu własnego domu i bez osobistego kontaktu z agentem ubezpieczeniowym, najpierw zrób małe rozeznanie na rynku. Poczytaj trochę o różnych formach zabezpieczenia, korzyściach płynących z zakupu rozmaitych ryzyk ubezpieczeniowych i sposobu ich doboru.

Krok 2. Skorzystaj z porównywarki polis nieruchomości i porównaj ceny ubezpieczeń dla twojego domu czy mieszkania. Nie wpisuj przykładowych danych ani informacji "na oko". W końcu zależy ci na poznaniu konkretnych kwot, a nie ogólnych szacunków, które mogą znacznie odbiegać od stanu faktycznego. 

Krok 3. Przy porównywaniu składek ubezpieczeń domu i mieszkania, zwróć uwagę nie tylko na ceny składek, ale także na zakresy proponowanych ubezpieczeń. Często klienci robią następujący błąd: uwiedzieni niską ceną, kupują polisę bez czytania OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Później, po szkodzie, okazuje się, że tanie ubezpieczenie domu i mieszkania w ich przypadku oznaczało wąski zakres ubezpieczenia i "nieszczelną" ochronę. 

Zakup ubezpieczenia nieruchomości online

Krok 4. Przy wyborze składki towarzystwa X czy Y w porównywarce ubezpieczeń nieruchomości, masz możliwość zapoznania się z dokumentem OWU. Obowiązkowo do niego zajrzyj. Tym bardziej, że nie siedzisz naprzeciwko agenta, który czeka na twoją decyzję, a za tobą nie ustawiła się kolejka chętnych, którzy już przebierają nogami, bo nie mogą doczekać się na swoją kolej. Masz tyle czasu ile potrzebujesz. 

Krok 5. Jesteś już pewny swojego wyboru, wybrałeś najlepszą polisę nieruchomości. Zanim klikniesz "kup ubezpieczenie", sprawdź jak wygląda proces zakupu i system internetowych płatności. Postępuj zgodnie z zaleceniami, a nie powinny wystąpić żadne problemy. Serwisy ubezpieczeniowe sprzedające polisy ubezpieczeniowe dbają o bezpieczeństwo każdej transakcji. 

Pamiętaj, że na każdym etapie wyboru i zakupu ubezpieczenia mieszkania online, możesz skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, którego namiary znajdziesz na stronie internetowej. Nieraz kontakt telefoniczny z doradcą jest niezbędny z racji konieczności potwierdzenia danych czy finalizacji umowy. Możesz też poprosić go o pomoc merytoryczną w wyborze pakietu ubezpieczenia czy wyjaśnienia niezrozumiałych punktów umowy.

Kupowanie polis online z każdym rokiem będzie popularniejsze, choć minie jeszcze sporo czasu zanim przewyższy on tradycyjne metody, a więc zakup ubezpieczeń przy bezpośrednim kontakcie z agentem ubezpieczeniowym. Ostatecznie, warto wybrać taką ścieżkę zakupu, która jest dla ciebie najdogodniejsza. 

 

Porównaj ceny
Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły