Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Czym jest assistance w ubezpieczeniach nieruchomości?

Redakcja 19.11.2015 | 11.12.2019
Assistance domowe jest zazwyczaj dopełnieniem ubezpieczenia mieszkania. Usługa ta polega na realnej interwencji i pomocy w sytuacji nieszczęśliwych zdarzeń, a nie tylko wypłaceniu odszkodowania. Okazuje się przydatna w sytuacji gdy nie wiemy do kogo zwrócić się o pomoc.
Porównaj ceny

Przedmioty martwe mają to do siebie, że często ulegają uszkodzeniu. W wyniku użytkowania każdy przedmiot traci na wartości. Zdarza się, że domowe sprzęty odmawiają nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli nie potrafimy samodzielnie ich naprawić lub nie mamy do kogo się zwrócić o pomoc rozwiązaniem jest assistance domowe.

 

Co to assistance domowe?

Jak podaje strona Rzecznika Finansowego, assistance domowe jest pomocowym ubezpieczeniem w przykrych sytuacjach wynikających z przyczyn losowych. Może ono obejmować: interwencję w sytuacji uszkodzenia domu i braku możliwości mieszkania w nim, opiekę medyczną po wystąpieniu nieszczęśliwego zdarzenia w domu (dotyczy to trwałego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia), pomoc w hospitalizacji oraz opiekę nad dziećmi i innymi osobami tego wymagającymi czy zwierzętami. Poza wymienionymi assistance domowe może świadczyć pomoc informacyjną w zakresie pobliskich placówek medycznych, aptek czy ważnych numerów.

Jak korzystać z assistance?

W momencie wystąpienia szkody pierwszym co musimy zrobić jest telefoniczne poinformowanie odpowiedniej jednostki o zaistniałej sytuacji. Jest ona określona w ogólnych warunkach umowy lub w samej polisie. Nie powinniśmy próbować samodzielnie podejmować jakichkolwiek działań w celu naprawienia danego przedmiotu. Jeżeli po przybyciu fachowców okaże się, że usterka wynikła z naszej winy, koszty będziemy musieli ponieść sami. W ogólnych warunkach umowy znajduje się szczegółowe wyszczególnienie okoliczności zdarzenia. Musi być ono spowodowane losowym zdarzeniem – wtedy bez problemu otrzymamy stosowną pomoc fachowców.

Jakie korzyści?

Assistance w przypadku ubezpieczeń mieszkaniowych przede wszystkim pozwala nam zaoszczędzić na kosztach naprawy. Nie musimy samodzielnie się tym zajmować ani opłacać pomocy i dojazdu fachowców. Kolejną zaletą jest również czas wykonania naprawy. Ubezpieczyciel będzie starał się jak najszybciej rozwiązać problem. Daje nam również pewność, że w każdej kłopotliwej sytuacji otrzymamy pomoc i nie zostaniemy bez dachu nad głową. Przykładowo jeżeli w wyniku uszkodzenia budynku nie możliwe jest jego zamieszkanie, firma musi nam zapewnić pobyt w hotelu. Podobnie jeżeli trafimy do szpitala pomoże nam w kwestii opieki nad pozostawionymi osobami.

Porównaj ceny
Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły