Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Ranking ubezpieczeń mieszkania i domu 2024

Ranking polis mieszkaniowych - dlaczego powstał?

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych powstał, aby ułatwić wybór odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej dla ochrony nieruchomości. Zestawienie pokazuje ocenę klientów o towarzystwie ubezpieczeniowym, a użytkownik zyskuje szeroki przegląd ubezpieczycieli zebranych w jednym miejscu.

Ranking ubezpieczeń nieruchomości pozwala innym użytkownikom dokonać właściwego wyboru. W rankingu polis mierzony jest poziom zadowolenia klienta korzystającego z porównywarki na ubezpieczeniemieszkania.pl.

Z rankingiem ubezpieczeń mieszkaniowych nowy użytkownik może dokonać bardziej świadomego wyboru towarzystwa. Zestawienie pokazuje, która firma ubezpieczeniowa dostępna w porównywarce na ubezpieczeniemieszkania.pl cieszy się największym zaufaniem i oferuje najlepsze ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu.

Masz już polisę mieszkaniową? Zachęcamy do głosowania w rankingu polis na wybraną ofertę, dzięki czemu pozostali klienci będą mogli dokonać bardziej świadomego wyboru przy zakupie. Wybierz z naszym rankingiem najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub ubezpieczenie domu!

czytaj więcej
Mężczyzna przedstawia najlepszy na rynku ranking ubezpieczeń mieszkania i domu

Generali Polska działa od 1998 r. i zapewnia swoim klientom kompleksową ofertę ubezpieczeniową na każdym etapie życia: od ubezpieczeń majątkowych, takich jak ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia mieszkań i ubezpieczenia dla firm, poprzez ubezpieczenia na życie, zarówno indywidualne, jak i grupowe, aż po fundusze emerytalne i inwestycyjne.

Poziom zadowolenia klienta
68,6%
Zagłosuj

Link4 działa na polskim rynku od stycznia 2003 roku. Jest pierwszą firmą ubezpieczeniową, oferującą polskim kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct, czyli ubezpieczenia przez telefon lub internet. Podczas, gdy na początku swojej działalności Link4 oferowało jedynie podstawowe ubezpieczenia samochodu, obecnie oferta obejmuje również: ubezpieczenia mieszkania, podróży....

Link4 działa na polskim rynku od stycznia 2003 roku. Jest pierwszą firmą ubezpieczeniową, oferującą polskim kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct, czyli ubezpieczenia przez telefon lub internet. Podczas, gdy na początku swojej działalności Link4 oferowało jedynie podstawowe ubezpieczenia samochodu, obecnie oferta obejmuje również: ubezpieczenia mieszkania, podróży.

Jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń direct Link4 otrzymało certyfikat ISO 9001:2001 w obszarze likwidacji szkód. Link4 jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

LINK4 aktywnie wspiera działania Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

czytaj więcej
Poziom zadowolenia klienta
67,0%
Zagłosuj

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. swoją działalność na polskim rynku ubezpieczeń rozpoczęło w 1991 r. Grupę INTER obecnie tworzą: TU Inter Polska SA oraz TU INTER ŻYCIE Polska S. Akcjonariuszem towarzystw jest Grupa Ubezpieczeniowa INTER, której początki sięgają 1926 roku, a która jest dzisiaj jedną z wiodących marek w Niemczech, oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz...

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. swoją działalność na polskim rynku ubezpieczeń rozpoczęło w 1991 r. Grupę INTER obecnie tworzą: TU Inter Polska SA oraz TU INTER ŻYCIE Polska S. Akcjonariuszem towarzystw jest Grupa Ubezpieczeniowa INTER, której początki sięgają 1926 roku, a która jest dzisiaj jedną z wiodących marek w Niemczech, oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe.

Oferta INTER w Polsce obejmuje ubezpieczenia medyczne, zdrowotne, majątkowe oraz ubezpieczenia na życie, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Szczególnym odbiorcą usług INTER jest branża medyczna, dla której tworzone są wyspecjalizowane pakiety ubezpieczeniowe.

Grupa INTER Polska to dwa towarzystwa ubezpieczeń: INTER Polska S.A. i INTER-ŻYCIE Polska S.A. Akcjonariuszem towarzystw jest niemiecka Grupa Ubezpieczeniowa INTER, która powstała w 1926 roku i jest jedną z wiodących firm w Niemczech.

W 1991 r. Grupa otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach majątkowych, a w 1992 r. powstało Towarzystwo Ubezpieczeń FORTUNA S.A. z siedzibą w Bielsko-Białej. Cztery lata później, w 1996 r. Grupa zmieniła nazwę na TU INTER-FORTUNA S.A oraz powstało Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie INTER-FORTUNA Życie S.A.

W chwili obecnej siedziby Centrali spółek ubezpieczeniowych znajdują się w Warszawie i działają pod nazwą TU INTER Polska S.A. oraz TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. W 2011 r. obchodzony był Jubileusz 20-lecia działania TU INTER Polska S.A. na rynku. W późniejszych latach Grupa wdrożyła centralny system do obsługi ubezpieczeń (TIA Technology A/S) oraz platformę integrującą rozwiązania informatyczne i budowę Portalu Agenta. 2015 - wprowadzenie nowego modelu sprzedaży, integrującego dwa kanały dystrybucji: kanał agencyjny i sprzedaż direct poprzez Portal Transakcyjny INTER (DMS – Dualny Model Sprzedaży).

czytaj więcej
Poziom zadowolenia klienta
60,9%
Zagłosuj
Grupa Ubezpieczeniowa Europa już od ponad 20 lat tworzy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów i partnerów biznesowych. Firma specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń we współpracy z bankami.
Poziom zadowolenia klienta
58,0%
Zagłosuj
Spółka należy do austriackiej grupy ubezpieczeń VIG. Od 2006 roku sprzedaje ubezpieczenia za pośrednictwem platformy Benefia24.pl. W ofercie ubezpieczeń nieruchomości proponuje ubezpieczenie eDom.
Poziom zadowolenia klienta
56,5%
Zagłosuj
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Wiener to nowa jakość ubezpieczeń. Polisa mieszkaniowa Wiener Cztery kąty charakteryzuje się strukturą pakietową. To znaczy, że właściciel bądź najemca nieruchomości mogą wybrać bardzo sprecyzowane ubezpieczenie dotyczące np. wyłącznie ruchomości domowych. Oferta, jedna z najtańszych na rynku, jest kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębi...
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Wiener to nowa jakość ubezpieczeń. Polisa mieszkaniowa Wiener Cztery kąty charakteryzuje się strukturą pakietową. To znaczy, że właściciel bądź najemca nieruchomości mogą wybrać bardzo sprecyzowane ubezpieczenie dotyczące np. wyłącznie ruchomości domowych. Oferta, jedna z najtańszych na rynku, jest kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.
czytaj więcej
Poziom zadowolenia klienta
56,3%
Zagłosuj
Polisa mieszkaniowa w mtu24.pl to ochrona dla właścicieli nieruchomości wartych nawet 1 000 000 zł. Jednym z rozszerzeń jest architektura ogrodu. W ramach tej polisy można finansowo chronić ogrodzenie, altanę, fontannę, grill czy przydomowy basen. Ubezpieczyciel proponuje 3 warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb: do kredytu hipotecznego, dla wynajmujących mieszkanie i dla ch...
Polisa mieszkaniowa w mtu24.pl to ochrona dla właścicieli nieruchomości wartych nawet 1 000 000 zł. Jednym z rozszerzeń jest architektura ogrodu. W ramach tej polisy można finansowo chronić ogrodzenie, altanę, fontannę, grill czy przydomowy basen. Ubezpieczyciel proponuje 3 warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb: do kredytu hipotecznego, dla wynajmujących mieszkanie i dla chcących samodzielnie wybrać składniki polisy.
czytaj więcej
Poziom zadowolenia klienta
53,7%
Zagłosuj
Ubezpieczenie nieruchomości w Proama jest dostępne w 3 wariantach: EKO-Cesja, Optimum i Premium. Jednym z rozszerzeń jest pakiet Assistance, który obejmuje lokatorów ubezpieczonych domów i mieszkań, ale także rowerzystów. Ci ostatni mogą liczyć na pomoc i transport w razie wypadku czy awarii roweru poza miejscem zamieszkania. OC w życiu prywatnym w Proama daje możliwość wyboru oc...
Ubezpieczenie nieruchomości w Proama jest dostępne w 3 wariantach: EKO-Cesja, Optimum i Premium. Jednym z rozszerzeń jest pakiet Assistance, który obejmuje lokatorów ubezpieczonych domów i mieszkań, ale także rowerzystów. Ci ostatni mogą liczyć na pomoc i transport w razie wypadku czy awarii roweru poza miejscem zamieszkania. OC w życiu prywatnym w Proama daje możliwość wyboru ochrony na terenie Polski, Europy lub całego świata.
czytaj więcej
Poziom zadowolenia klienta
53,3%
Zagłosuj

Porównałeś jakość obsługi? Porównaj także ceny

Kto oferuje najlepsze polisy mieszkaniowe?

Najlepsze polisy mieszkaniowe oferuje ranking ubezpieczeń online dostępny dla klientów przez 24h na dobę. Dzięki możliwości porównania ranking pozwala oszczędzić czas i pieniądze przy wyborze polisy dla nieruchomości.

Polisy mieszkaniowe w rankingu oceniają użytkownicy, dzięki czemu kupujący ubezpieczenie nieruchomości może dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeń ma najlepszą polisę zdaniem dotychczasowych klientów.

Wpływ na ocenę ubezpieczenia domu i mieszkania ma liczba dostępnych ryzyk, wyłączenia odpowiedzialności, karencje, limity i franszyza.

O tym, które ubezpieczenie w rankingu polis mieszkaniowych jest najlepsze, decyduje także cena. Dzięki obecności wielu ofert w porównywarce polis mieszkaniowych użytkownik może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

 

Co zawiera ranking polis mieszkaniowych?

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych zawiera podstawowe informacje o towarzystwach ubezpieczeniowych i określa ich pozycję na rynku ubezpieczeniowym.

Z rankingu polis mieszkaniowych można łatwo poznać procentowy wynik zadowolenia klientów, przez to jak inni użytkownicy oceniają dane towarzystwo ubezpieczeń (do wyboru są dwie możliwości zagłosowania – Dobrze lub Źle).

Najważniejsza funkcja rankingu polis mieszkaniowych to możliwość natychmiastowego poznania ceny ubezpieczenia dla domu czy mieszkania. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk „Oblicz składkę” i przejść do kalkulatora. Następnie wypełnić krótki formularz i poznać rzeczywiste oferty polis mieszkaniowych.

Sprawdzenie cen ubezpieczeń nieruchomości trwa kilka minut, podobnie jak zakup polisy mieszkaniowej z rankingu.

Jakie firmy obejmuje ranking ubezpieczeń mieszkaniowych?

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych obejmuje 8 towarzystw, które w porównywarce ubezpieczeń udostępniają swoje oferty z gotowymi cenami za 12, 24, a nawet 36 miesięcy ochrony.

Obecnie w porównywarce ubezpieczeń online dostępne są TU: Europa, Generali, Proama, Inter Polska, Link4, mtu24.pl, Wiener i Benefia. Ponieważ ranking ubezpieczeń mieszkaniowych ciągle się zmienia, w zestawieniu mogą pojawić się także inne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Każda z 8 firm ubezpieczeniowych w porównywarce polis mieszkaniowych udostępnia nawet kilka różnych ofert. Dlatego użytkownik ma okazję dzięki tylko 1 kalkulacji otrzymać ponad 50 ofert ubezpieczenia swojego domu czy mieszkania.

 

Czym kierować się oprócz rankingu przy wyborze polisy?

W wyborze ubezpieczenia nieruchomości ranking polis mieszkaniowych powinien być wskazówką dla kupujących. Warto zwrócić uwagę także na inne czynniki, jak cena ubezpieczenia.

Koszt polisy mieszkaniowej zależy od kilku czynników – wartości domu i mieszkania, zakresu polisy, lokalizacji, kondygnacji, liczby lokatorów, sposobu płatności za polisę czy szkód w przeszłości.

Bardzo ważny oprócz rankingu jest zakres ochrony w polisie mieszkaniowej. Ubezpieczenie nieruchomości posiada nawet kilkanaście dodatkowych ryzyk, dzięki czemu uzyskanie odszkodowania jest bardziej prawdopodobne.

Każda nieruchomość jest inna, ma różną wartość, a lokatorzy posiadają rozmaite potrzeby. Dzięki wcześniejszemu porównaniu ubezpieczeń, można dopasować polisę do siebie i swojego domu czy mieszkania, a przy okazji zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie.