Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Ranking ubezpieczeń mieszkania i domu 2022

Ranking polis mieszkaniowych – dlaczego powstał?

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych powstał, aby ułatwić wybór odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej dla ochrony nieruchomości. Kupując ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie nieruchomości pierwszy raz wydawać mogłoby się to trudne. Zestawienie pokazuje ocenę klientów o towarzystwie ubezpieczeniowym, a użytkownik zyskuje szeroki przegląd ubezpieczycieli zebranych w jednym miejscu.

Ranking ubezpieczeń nieruchomości pozwala innym użytkownikom dokonać właściwego wyboru. Na rankingu polis mierzony jest poziom zadowolenia klienta korzystającego z porównywarki na ubezpieczeniemieszkania.pl.

Z rankingiem ubezpieczeń mieszkaniowych nowy użytkownik może dokonać bardziej świadomego wyboru towarzystwa. Zestawienie pokazuje, która firma ubezpieczeniowa dostępna w porównywarce na ubezpieczeniemieszkania.pl cieszy się największym zaufaniem i oferuje najlepsze ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu.

Na ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego w rankingu polisowym wpływa kilka czynników. To m.in. jakość obsługi, przejrzyste warunki umowy, sprawny proces likwidacji szkody i szybka wypłata odszkodowania. Nie bez znaczenia jest także zakres ochrony, czyli liczba ryzyk dostępnych w wariancie podstawowym i rozszerzonym. Dzięki naszemu zestawieniu wybierzesz najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub innej nieruchomości.

Mężczyzna przedstawia najlepszy na rynku ranking ubezpieczeń mieszkania i domu

Generali Polska jest częścią Grupy Generali, jednej z największych grup finansowo-ubezpieczeniowych, która od ponad 185 lat jest synonimem bezpieczeństwa i innowacyjności, zaspokajając zróżnicowane i wciąż zmieniające się potrzeby milionów Klientów na całym świecie.

W Polsce Grupa Generali obecna jest od 1999 r. Stale buduje swoją siłę stawiając na zdywersyfikowany mode...

Poziom zadowolenia klienta
85%
Zagłosuj

Link4 działa na polskim rynku od stycznia 2003 roku. Jest pierwszą firmą ubezpieczeniową, oferującą polskim kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct, czyli ubezpieczenia przez telefon lub internet. Podczas, gdy na początku swojej działalności Link4 oferowało jedynie podstawowe ubezpieczenia samochodu, obecnie oferta obejmuje również: ubezpieczenia mieszkania, podróży....

Poziom zadowolenia klienta
75%
Zagłosuj

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. swoją działalność na polskim rynku ubezpieczeń rozpoczęło w 1991 r. Grupę INTER obecnie tworzą: TU Inter Polska SA oraz TU INTER ŻYCIE Polska S. Akcjonariuszem towarzystw jest Grupa Ubezpieczeniowa INTER, której początki sięgają 1926 roku, a która jest dzisiaj jedną z wiodących marek w Niemczech, oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz...

Poziom zadowolenia klienta
69%
Zagłosuj

Concordia Ubezpieczenia na rynku polskim jest obecna od 1997 roku. W tym czasie firma zdobyła zaufanie wielu Klientów i Partnerów, rozwinęła sieć sprzedaży, nawiązała współpracę z ponad 450 Bankami. Obecnie posiada 12 Oddziałów, blisko 40 Przedstawicielstw i Agencji Generalnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i konsekwentnej realizacji strategii Concordia Ubezpiec...

Poziom zadowolenia klienta
67%
Zagłosuj

Grupa Aviva w Polsce (dawniej Commercial Union) działa od 1992 roku i należy do największych instytucji finansowych w naszym kraju. Obsługuje 3,5 miliona klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 50 miliardów zł. Kluczowym obszarem działalności grupy są indywidualne ubezpieczenia na życie i długoterminowe inwestycje.

Aviva jest liderem na swoim macierzystym rynku bry...

Poziom zadowolenia klienta
65%
Zagłosuj
Ubezpieczenie nieruchomości w Proama jest dostępne w 3 wariantach: EKO-Cesja, Optimum i Premium. Jednym z rozszerzeń jest pakiet Assistance, który obejmuje lokatorów ubezpieczonych domów i mieszkań, ale także rowerzystów. Ci ostatni mogą liczyć na pomoc i transport w razie wypadku czy awarii roweru poza miejscem zamieszkania. OC w życiu prywatnym w Proama daje możliwość wyboru oc...
Poziom zadowolenia klienta
57%
Zagłosuj
Polisa mieszkaniowa w mtu24.pl to ochrona dla właścicieli nieruchomości wartych nawet 1 000 000 zł. Jednym z rozszerzeń jest architektura ogrodu. W ramach tej polisy można finansowo chronić ogrodzenie, altanę, fontannę, grill czy przydomowy basen. Ubezpieczyciel proponuje 3 warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb: do kredytu hipotecznego, dla wynajmujących mieszkanie i dla ch...
Poziom zadowolenia klienta
55%
Zagłosuj

Porównałeś jakość obsługi? Porównaj także ceny

Kto oferuje najlepsze polisy mieszkaniowe?

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych pozwala użytkownikowi dowiedzieć się, kto oferuje najlepsze polisy zdaniem dotychczasowych klientów.

Od tego, która polisa mieszkaniowa będzie najlepsza zależy przede wszystkim liczba ryzyk typu pożar, zalanie, wybuch, powódź, kradzież, stłuczenie, porywisty wiatr, rabunek, dewastacja i inne. Część z wymienionych występuje w postawie ubezpieczenia, a inne wymagają dokupienia.

Wpływ na ocenę najlepszych ubezpieczeń w rankingu polis ma także cena. Najlepsza polisa zgodnie z rankingiem ubezpieczeń nie musi być jednocześnie najdroższa. Dzięki obecności wielu ofert w porównywarce użytkownik może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Najtańsze oferty zaczynają się za mniej niż 100 zł rocznie. Najdroższe kosztują ponad 1000 zł za 12 miesięcy ochrony.

Ranking ubezpieczeń nieruchomości stanowi podpowiedź dla użytkownika przy wyborze najlepszej polisy mieszkaniowej spośród 7 ocenianych towarzystw ubezpieczeniowych – mtu24.pl (marka Ergo Hestia), Proama, Aviva, Generali, Concordia, Link4 oraz Inter Polska.

 

Co zawiera ranking polis mieszkaniowych? 

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych zawiera przydatne informacje o towarzystwach ubezpieczeniowych z zakresu ochrony i pozycji na rynku.

Z rankingu polis użytkownik dowie się m.in. jak długo dane towarzystwo ubezpieczeniowe działa w Polsce, jak dużo ma oddziałów stacjonarnych, jakie rodzaje ubezpieczeń oferuje swoim klientom, jakie warianty polisy mieszkaniowej są dostępne, które ryzyka można wykupić w ramach ubezpieczenia i do kogo jest adresowana oferta.

Ranking ubezpieczeń nieruchomości pozwala też sprawdzić poziom zadowolenia klientów. Użytkownik może samemu ocenić dane towarzystwo wybierając opcję „Źle” lub „Dobrze”.

Bezpośrednio z rankingu ubezpieczeń można też sprawdzić zawartość porównywarki i dostępne polisy mieszkaniowe. Sprawdzenie cen ubezpieczeń nieruchomości trwa kilka minut, podobnie jak zakup polisy mieszkaniowej z rankingu.

Jakie firmy obejmuje ranking ubezpieczeń mieszkaniowych?

Ranking ubezpieczeń nieruchomości składa się z ofert kilku czołowych towarzystw. Aktualnie to Generali, Proama, Link4, Inter Polska, mtu24.pl. Concordia i Aviva. Ponieważ ranking ubezpieczeń mieszkaniowych ciągle się zmienia, w zestawieniu mogą pojawić się także inne firmy. Warto śledzić na bieżąco ranking ubezpieczeń, aby wybrać ofertę, która cieszy się największym zaufaniem użytkowników.

Zachęcamy do głosowania w rankingu polis na wybraną ofertę, dzięki czemu pozostali klienci będą mogli dokonać bardziej świadomego wyboru przy zakupie. Wybierz z naszym rankingiem najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub ubezpieczenie domu!