Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 45 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na OC w życiu prywatnym?

Data dodania: 04 grudnia 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Posiadając własną nieruchomość i wykonując czynności życia prywatnego niejednokrotnie możemy doprowadzić do szkód na osobie trzeciej lub jej mieniu. Zazwyczaj takie sytuacje są od nas niezależne i nie chcielibyśmy do nich dopuścić. Niestety nie mamy wpływu na wszystko co dzieje się dookoła.

W sytuacji gdy osoby trzecie zostaną poszkodowane w wyniku naszych działań związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, będziemy musieli pokryć koszty z tym związane. Przykłady nieszczęśliwych wypadków moglibyśmy wyliczać w nieskończoność. Może to być zalanie mieszkania sąsiada w przypadku pęknięcia wężyka od pralki, złamanie nogi na nieodśnieżonym chodniku czy pogryzienie przez psa. Osoba, która poniesie straty prawdopodobnie będzie ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów i zadośćuczynienie.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Po co nam OC?

Po wystąpieniu szkody i przedstawieniu roszczenia będziemy musieli wypłacić odszkodowanie z własnej kieszeni. Jeżeli tego nie zrobimy, sprawa może trafić do sądu. W sytuacji gdy posiadamy ubezpieczenie OC, towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się do wypłacenia odszkodowania danej osobie, a my możemy czuć się bezpiecznie. Ponieważ koszty wyrządzonej szkody mogą znacznie przekraczać nasze możliwości, warto wcześniej zdecydować się na polisę.

Ile możemy zyskać?

W zależności od tego, ile wyniesie suma ubezpieczenia nieruchomości z dodatkowym OC w życiu prywatnym, nasza składka może wzrosnąć o kilkadziesiąt złotych rocznie. Jest to niewielka suma w porównaniu z odszkodowaniem, jakie przyjdzie nam zapłacić w przypadku szkody.

Jak podaje Grupa Doradcza Prawno – Medyczna, w ostatnim czasie miało miejsce zdarzenie, w którym poszkodowana otrzymała 30-krotnie wyższe odszkodowanie niż wstępnie ustalone przez towarzystwo. W wyniku wypadku doznała poważnego uszczerbku i nie zgadzając się z zaproponowaną kwotą, zgłosiła sprawę do sądu, okazując jako dowód niezależną, prywatną opinię medyczną. W konsekwencji otrzymała 45 tys. zł.

Powyższa sytuacja dotyczyła wypadku komunikacyjnego, jednak może mieć odzwierciedlenie także przy odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Osoba, która przykładowo zostanie pogryziona przez naszego psa może domagać się wysokiej sumy odszkodowania. Jeżeli nie posiadamy ubezpieczenia nieruchomości wraz z OC, kwotę będziemy musieli pokryć sami. Gdyby w powyższym przypadku winny kierowca nie posiadał ubezpieczenia (pomijając fakt, że OC komunikacyjne jest obowiązkowe) musiałby wypłacić poszkodowanej 45 ty. zł.

Ubezpieczenie mieszkania oraz wybranie jego szerokiego zakresu będzie bardzo istotne w momencie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym jest korzyścią zarówno dla poszkodowanych, ale przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za szkodę, gdyż zwalnia ich z finansowej odpowiedzialności.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.