Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Droższe znaczy lepsze? Właśnie że nie!

Redakcja 26.3.2014 | 11.12.2019
Obalamy przekonanie, że droższe ubezpieczenie mieszkania jest lepsze. Nie sztuka bowiem zapłacić krocie za ochronę, która nie przyda się nigdy w życiu. Jaki jest sens ubezpieczania domu stojącego na wzgórzu od powodzi? Zobaczcie jak zapewnić sobie pełną ochronę w korzystnej cenie.
Porównaj ceny

Mit: Droższe ubezpieczenie nieruchomości znaczy lepsze ubezpieczenie nieruchomości. 

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe przestały już tworzyć produkty dla mas. Teraz nacisk kładzie się na zindywidualizowaną ofertę, która najlepiej spełnia oczekiwania Klienta. Dlaczego nie korzystamy z możliwości dopasowania polisy do własnych potrzeb? Być może nie zdajemy sobie sprawy, że tak można? Może jesteśmy zbyt leniwi? A może nie znamy swoich potrzeb? 

Idąc na łatwiznę kupujemy ubezpieczenie nieruchomości all risks, płacimy wysoką składkę, ale śpimy spokojnie, bo wiemy że niemal w razie każdej szkody (poza opisanymi w wyłączeniach OWU) ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie. Dlaczego nie? Jeśli kogoś stać na zakup polisy za 500 lub 1000 zł rocznie, to może sobie pozwolić na takie małe szaleństwo. 

Co jednak z większością z nas, której zależy na ochronie, jednak domowy budżet nie pozwala na zakup polisy mieszkaniowej od wszystkiego? Odpowiedź jest prosta, korzystamy z opcji elastycznego zakresu ochrony, który pozwala nam dobrać ryzyka, sumy gwarancyjne i dodatkowe produkty ubezpieczeniowe wg indywidualnych potrzeb. 

Tanie i dobre ubezpieczenie mieszkania

Kilka przykładów: 

1.    Jaka jest szansa, że Twój dom zostanie zniszczony w wyniku powodzi, jeśli jest podstawiony na wzgórzu? Niewielka, prawda? Ubezpieczenie od powodzi jest dodatkiem do polisy nieruchomości, który wyraźnie podwyższa wysokość składki. Zastanów się, czy rzeczywiście taka ochrona jest Ci potrzebna. 

2.    Wyobraź sobie że Twoje mieszkanie usytuowane jest na 10 piętrze w bloku na zamkniętym, monitorowanym osiedlu, z całodobową ochroną. Posiadasz drzwi i rolety antywłamaniowe, alarm, psa i osobę starszą, która większość czasu spędza w mieszkaniu. Jaka jest szansa, że złodziejowi uda się włamać do Twojego mieszkania i wynieść z niego cenny majątek? 

3.    Jeśli nadal uważasz, że prawdopodobieństwo kradzieży jest spore, zastanów się nad sumą ubezpieczenia. Nie uwzględniaj w niej wartości kanapy, łóżka, komody, okien, armatury łazienkowej, zmywarki, pralki ani lodówki, bo to włamywacza zupełnie nie interesuje. Jeśli już złodziej dostanie się do Twojego mieszkania, pierwsze co padnie jego łupem, to biżuteria, pieniądze, karty płatnicze, aparat fotograficzny, laptop, dzieła sztuki i zbiory kolekcjonerskie. Wyznacz więc sumę ubezpieczenia od kradzieży na tzw. pierwsze ryzyko. 

4.    Jeśli jesteś typem pechowca, nie raz wylądowałeś w szpitalu, zimą nigdy nie przegapisz okazji, żeby wywinąć orła na lodzie, zainwestuj w dodatek do polisy nieruchomości, jakim jest NNW. Jeśli jednak nie jesteś zbyt aktywny poza domem, nigdy nie miałeś żadnego złamania, nie uprawiasz sportów ekstremalnych, zastanów się czy warto inwestować w NNW, które znacznie podnosi składkę polisy. 

5.    Suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Osobiście uważam, że ta polisa jest bardzo przydatna. Warto jednak racjonalnie określić sumę ubezpieczenia OC w zależności od stylu życia. Niektórym osobom wystarczy bowiem zabezpieczenie w wysokości 50 tys. zł, inni będą potrzebowali ubezpieczyć się na 200 tys. zł. 

Przy wyborze polisy mieszkaniowej postaraj się określić racjonalnie, jaka ochrona będzie wystarczająca dla Twojego majątku i dla Twojej rodziny. Nie płać za ochronę, z której nigdy nie skorzystasz, bo to się zwyczajnie nie opłaca.

 

Porównaj ceny
Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły