Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

NNW dla dziecka w ramach ubezpieczenia mieszkania

Redakcja 22.01.2020
NNW dla dziecka w ramach ubezpieczenia mieszkania
Strona główna
/
Blog
/
NNW dla dziecka w ramach ubezpieczenia mieszkania
Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież wróciły do szkolnych ław, a nauczyciele już wspominają o zakupie ochrony ubezpieczeniowej dla dziecka od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Kupić czy nie kupić NNW oferowanego w szkole? Jeśli przymierzasz się właśnie do zakupu ubezpieczenia mieszkania, warto rozważyć zakup ochrony NNW w pakiecie z polisą nieruchomości. Dlaczego?
Spis treści

Ubezpieczenie NNW oferowane rodzicom dzieci i młodzieży przez szkołę jest opcją dość tanią, dlatego trudno się dziwić, że wiele osób się na nią decyduje. Niektórzy rodzice nie mają pojęcia, że opłata składki ubezpieczeniowej na NNW dziecka w szkole nie jest obowiązkowa. Nie nakłaniam jednak do rezygnacji z jego zakupu z prostego powodu: taka ochrona zawsze może się przydać. Poza tym, szkoła może sobie zastrzec, że dziecko musi być ubezpieczone, gdy wyjeżdża na szkolną wycieczkę lub zawody sportowe. I wtedy: albo rodzice ubezpieczą dziecko albo zostanie ono wyłączone ze szkolnych wydarzeń z racji braku ubezpieczenia NNW.

 

Dlatego zamiast pytania „Czy warto kupić NNW dla dziecka?” lepiej postawić sprawę następująco: „Gdzie i jak ubezpieczyć dziecko od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków?” Polisy oferowane przez szkołę gwarantują zwykle wąską ochronę, ale za to po bardzo niskich cenach w związku z dużą ilością potencjalnych ubezpieczonych. I tak za ubezpieczenie NNW na kwotę 20 000 zł w szkole zapłacimy składkę o wysokości np. 40 zł, tymczasem indywidualnie kupiona polisa NNW może kosztować nas nawet 4-5 razy tyle! Z drugiej strony zakres ochrony NNW kupionego indywidualnie, a tego w ramach ubezpieczenia NNW w szkole (rodzice powinni zapoznać się z warunkami takiej polisy, a nie jest to normą!) różni się i to zasadniczo.

Jak jednak pogodzić dwie rzeczy - dobry zakres ubezpieczenia ze względnie niską składką ubezpieczeniową? Moja sugestia: kup ubezpieczenie NNW w pakiecie z inną polisą np. ubezpieczeniem mieszkania. Dlaczego? W pakiecie jest znacznie taniej, a zakres ochrony będzie prezentował się całkiem atrakcyjnie.

Atuty NNW dokupionego do ubezpieczenia nieruchomości to:

  • wysokie sumy ubezpieczenia,
  • ochroną można objąć zarówno ubezpieczonego jak i wszystkich członków jego rodziny w ramach jednego gospodarstwa domowego,
  • szeroki zakres ochrony: świadczenie nie tylko za trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć, ale także np. pokrycie kosztów nabycia protez czy operacji plastycznej,
  • polisa NNW może działać zarówno na terytorium kraju, jak i większości państw europejskich.

Jeśli się już ubezpieczasz, zrób to kompleksowo i po dokładnej analizie ofert. Nie kupuj kota w worku, ale dokładnie sprawdź i porównaj oferty ubezpieczeń. Zwróć uwagę zarówno na cenę jak i zakres proponowanej polisy. Słaba ochrona to żadna ochrona!

Autor

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.