Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 44 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Spokojny sen ubezpieczonego

Data dodania: 15 lutego 2016
Data aktualizacji: 25 kwietnia 2019

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

W życiu młodych ludzi są tak ważne i przełomowe momenty jak ślub czy narodziny dziecka. Wielu marzy także o odebraniu kluczy do własnego mieszkania. Upragnione bycie "na swoim" to w dzisiejszych czasach niemały sukces. Warto, aby dobra passa, dzięki właściwie dobranemu ubezpieczeniu, trwała jak najdłużej.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Nowych mieszkań w Polsce, podobnie jak ich właścicieli, przybywa. Na przełomie lat 2014/2015 sprzedało się prawie 50 tys. lokali na rynku pierwotnym, co stanowiło wzrost o ponad jedną czwartą w stosunku do rekordowego roku 2007. I chociaż cena za metr kwadratowy dla poszczególnych lokalizacji utrzymuje się na zrównoważonym poziomie, rośnie nasz komfort życia, a tym samym wartość posiadanych dóbr, które również powinny zostać objęte dodatkową ochroną.

Inne zdarzenia losowe

Ubezpieczający własne "M" ma do wyboru wariant podstawowy, jakim jest ogień i inne zdarzenia losowe, oraz wariant rozszerzony. O ile ogień jest ryzykiem dość ściśle sprecyzowanym, to "inne zdarzenia losowe" mogą być rozumiane w różny sposób. I słusznie, bo zakres ochrony zależy od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na przykład w Warcie zdarzeniami losowymi są: deszcz nawalny, dym i sadza, huragan, lawina, wybuch, zalanie, powódź, upadek pojazdu powietrznego, pożar, grad, napór śniegu, osuwanie i zapadanie się ziemi, uderzenie pojazdu mechanicznego, stłuczenie szyb, trzęsienie ziemi, przepięcie i uderzenie pioruna. Precyzyjną definicję można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdego z towarzystw. Dla porównania Concordia w ramach zakresu podstawowego oferuje ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, a są nimi szkody powstałe na skutek tych samych czynników, które wymienia Warta oraz dodatkowo: spływ wód po zboczach, upadek drzewa, masztu, słupa i anteny, huk ponaddźwiękowy, pękanie mrozowe i rozmrożenie.

Więcej za więcej

Przeprowadzka do mieszkania własnościowego, choć często okupiona dużym wysiłkiem, oszczędnościami i wyrzeczeniami, ma wiele korzyści. Swoboda w podejmowaniu decyzji odnośnie aranżacji wnętrz, brak natrętnego właściciela, który jest w stanie wypowiedzieć umowę najmu w najmniej oczekiwanym momencie czy w końcu możliwość wynajęcia bądź odsprzedania lokum – oto główne zalety z posiadania przysłowiowych czterech ścian.

Nowe mieszkanie to jednak również nowe zmartwienia. O ile wymienione już ryzyko zalania czy pożaru (np. z winy sąsiada) jest bardzo prawdopodobne, to należy brać pod uwagę jeszcze inne aspekty. Wielu świeżo upieczonych lokatorów sprowadza się "na swoje" razem z całym dorobkiem życia. Gromadzone latami przedmioty począwszy od garderoby, przez obuwie na specjalne okazje, po odrestaurowaną komodę, mogą w jednej chwili paść łupem złodzieja. Dlatego warto pomyśleć – jeśli zakres podstawowy tego nie obejmuje – o rozszerzeniu ubezpieczenia mienia na ruchomości, by w razie kradzieży z włamaniem czy dewastacji odzyskać wartość pieniężną utraconych przedmiotów. Co prawda zwiększenie zakresu polisy wpływa na cenę składki, ale w zamian ubezpieczony zyskuje ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń ze strony tak zjawisk przyrody, jak i ludzkich działań.

All risks

Na rynku ubezpieczeniowym istotną rolę odgrywają oferty "all risks" – rozwiązanie najwygodniejsze z punktu widzenia klienta. Taki pakiet pozwala wyeliminować przykre konsekwencje tych zdarzeń, które wyraźnie nie zostały wyłączone z zakresu ochrony przez osobny zapis w OWU. Największą zaletą "all risks" jest przejrzystość zakresu ochrony. Ubezpieczony posiłkuje się katalogiem wyłączeń, a w przypadku wystąpienia zdarzenia towarzystwo udziela kompleksowego wsparcia przy uzyskaniu szczegółowych ekspertyz i innych dokumentów potrzebnych do uznania szkody i wypłaty sumy określonej w polisie.

Standardem w ubezpieczeniach od ryzyk nienazwanych (inna nazwa "all risks") jest podjęcie szybkich i konkretnych czynności w razie zaistnienia szkody, np. kilkumiesięczne zakwaterowanie zastępcze oraz środki pieniężne na zakup artykułów pierwszej potrzeby, jeśli dojdzie do pożaru mieszkania.

Powszechnie stosowaną praktyką wielu firm w ramach "all risks" jest również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Taka forma OC chroni przez finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim przez ubezpieczonego lub członków jego rodziny.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.