Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Spokojny sen ubezpieczonego

Michał Ratajczak 15.2.2016 | 11.12.2019
W życiu młodych ludzi są tak ważne i przełomowe momenty jak ślub czy narodziny dziecka. Wielu marzy także o odebraniu kluczy do własnego mieszkania. Upragnione bycie "na swoim" to w dzisiejszych czasach niemały sukces. Warto, aby dobra passa, dzięki właściwie dobranemu ubezpieczeniu, trwała jak najdłużej.
Porównaj ceny

Nowych mieszkań w Polsce, podobnie jak ich właścicieli, przybywa. Na przełomie lat 2014/2015 sprzedało się prawie 50 tys. lokali na rynku pierwotnym, co stanowiło wzrost o ponad jedną czwartą w stosunku do rekordowego roku 2007. I chociaż cena za metr kwadratowy dla poszczególnych lokalizacji utrzymuje się na zrównoważonym poziomie, rośnie nasz komfort życia, a tym samym wartość posiadanych dóbr, które również powinny zostać objęte dodatkową ochroną.

Inne zdarzenia losowe

Ubezpieczający własne "M" ma do wyboru wariant podstawowy, jakim jest ogień i inne zdarzenia losowe, oraz wariant rozszerzony. O ile ogień jest ryzykiem dość ściśle sprecyzowanym, to "inne zdarzenia losowe" mogą być rozumiane w różny sposób. I słusznie, bo zakres ochrony zależy od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na przykład w Warcie zdarzeniami losowymi są: deszcz nawalny, dym i sadza, huragan, lawina, wybuch, zalanie, powódź, upadek pojazdu powietrznego, pożar, grad, napór śniegu, osuwanie i zapadanie się ziemi, uderzenie pojazdu mechanicznego, stłuczenie szyb, trzęsienie ziemi, przepięcie i uderzenie pioruna. Precyzyjną definicję można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdego z towarzystw. Dla porównania Concordia w ramach zakresu podstawowego oferuje ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, a są nimi szkody powstałe na skutek tych samych czynników, które wymienia Warta oraz dodatkowo: spływ wód po zboczach, upadek drzewa, masztu, słupa i anteny, huk ponaddźwiękowy, pękanie mrozowe i rozmrożenie.

Więcej za więcej

Przeprowadzka do mieszkania własnościowego, choć często okupiona dużym wysiłkiem, oszczędnościami i wyrzeczeniami, ma wiele korzyści. Swoboda w podejmowaniu decyzji odnośnie aranżacji wnętrz, brak natrętnego właściciela, który jest w stanie wypowiedzieć umowę najmu w najmniej oczekiwanym momencie czy w końcu możliwość wynajęcia bądź odsprzedania lokum – oto główne zalety z posiadania przysłowiowych czterech ścian.

Nowe mieszkanie to jednak również nowe zmartwienia. O ile wymienione już ryzyko zalania czy pożaru (np. z winy sąsiada) jest bardzo prawdopodobne, to należy brać pod uwagę jeszcze inne aspekty. Wielu świeżo upieczonych lokatorów sprowadza się "na swoje" razem z całym dorobkiem życia. Gromadzone latami przedmioty począwszy od garderoby, przez obuwie na specjalne okazje, po odrestaurowaną komodę, mogą w jednej chwili paść łupem złodzieja. Dlatego warto pomyśleć – jeśli zakres podstawowy tego nie obejmuje – o rozszerzeniu ubezpieczenia mienia na ruchomości, by w razie kradzieży z włamaniem czy dewastacji odzyskać wartość pieniężną utraconych przedmiotów. Co prawda zwiększenie zakresu polisy wpływa na cenę składki, ale w zamian ubezpieczony zyskuje ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń ze strony tak zjawisk przyrody, jak i ludzkich działań.

All risks

Na rynku ubezpieczeniowym istotną rolę odgrywają oferty "all risks" – rozwiązanie najwygodniejsze z punktu widzenia klienta. Taki pakiet pozwala wyeliminować przykre konsekwencje tych zdarzeń, które wyraźnie nie zostały wyłączone z zakresu ochrony przez osobny zapis w OWU. Największą zaletą "all risks" jest przejrzystość zakresu ochrony. Ubezpieczony posiłkuje się katalogiem wyłączeń, a w przypadku wystąpienia zdarzenia towarzystwo udziela kompleksowego wsparcia przy uzyskaniu szczegółowych ekspertyz i innych dokumentów potrzebnych do uznania szkody i wypłaty sumy określonej w polisie.

Standardem w ubezpieczeniach od ryzyk nienazwanych (inna nazwa "all risks") jest podjęcie szybkich i konkretnych czynności w razie zaistnienia szkody, np. kilkumiesięczne zakwaterowanie zastępcze oraz środki pieniężne na zakup artykułów pierwszej potrzeby, jeśli dojdzie do pożaru mieszkania.

Powszechnie stosowaną praktyką wielu firm w ramach "all risks" jest również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Taka forma OC chroni przez finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim przez ubezpieczonego lub członków jego rodziny.

 

Porównaj ceny
Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły