Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Świąteczne wyjazdy – jak zabezpieczyć dom?

Redakcja 17.12.2015
Świąteczne wyjazdy – jak zabezpieczyć dom?
Strona główna
/
Blog
/
Świąteczne wyjazdy – jak zabezpieczyć dom?
Święta są czasem, który spędzamy z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo często wyjeżdżamy i pozostawiamy swój dom bez opieki nawet na kilka dni. Nie bez powodu okres świąteczny jest najkorzystniejszym czasem także dla złodziei, którzy właśnie wtedy dokonują najwięcej włamań.

Co zrobić, by zabezpieczyć dom i nie narazić się na straty? Przede wszystkim musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przed wyjazdem dokładnie sprawdźmy czy zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi. Te drugie posiadają często dwa zamki, jednak zazwyczaj korzystamy tylko z jednego. Wyjeżdżając na kilka dni warto poświęcić dodatkową chwilę i zamknąć dom na wszystkie możliwe sposoby. Dla potencjalnego złodzieja będzie to kolejne utrudnienie, które wydłuży czas, a czasem nawet uniemożliwi włamanie z kradzieżą.
 

Na wszelki wypadek

Nawet przy najlepszych zabezpieczeniach doświadczeni przestępcy zdołają dostać się do mieszkania czy domu i ukraść cenne dla nas przedmioty. Poza standardowymi zabezpieczeniami powinniśmy posiadać także ubezpieczenie nieruchomości. Ochrona od ryzyka kradzieży z włamaniem pozwoli na odzyskanie wartości utraconych przedmiotów. Powinniśmy przy tym pamiętać, aby przy zawieraniu umowy prawidłowo wycenić wartość swoich ruchomości. Istnieje możliwość określenia sumy ubezpieczenia na pierwsze ryzyko. Jest to wycena ruchomości, które możemy utracić w konsekwencji jednorazowego włamania.

Dodatkowe zagrożenia

Święta są również czasem, w którym chcemy, aby nasz dom wyglądał jak najpiękniej i wyróżniał się na tle innych. Dekorujemy go lampkami na zewnątrz oraz wewnątrz. Oświetlenie to bywa często wątpliwej jakości. Zdarzają się przepięcia powodujące pożar. Wyjeżdżając do rodziny, może nam się zdawać, że jeśli zostawimy zapalone światła, odstraszymy złodziei. Nic bardziej mylnego. Pozostawione bez nadzoru lampki bardzo szybko mogą stać się przyczyną jeszcze większych szkód, a w szczególności pożaru.

W zimowym okresie wszystkie osoby starają się zjednoczyć. Święta kojarzą nam się właśnie z rodziną, ciepłem domowym, bezpieczeństwem i radością. Pewność, że miejsce w którym żyjemy, nie jest zagrożone lub w najgorszym przypadku będziemy mogli odzyskać utracone wartości, jest bardzo istotna. Może ją nam zapewnić właśnie ubezpieczenie nieruchomości uwzględniające ochronę od ognia i innych zdarzeń losowych oraz od ryzyka kradzieży z włamaniem.

 

Autor

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 5.00

Głosów: 1

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.