Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Huragan

Huragan – jest to wiatr o bardzo dużej prędkości. To popularne, a w niektórych rejonach świata, regularnie występujące zjawisko atmosferyczne, które może w poważny sposób zagrażać bezpieczeństwu ludzi, zwierząt i mienia. Szczególnie w miejscach, gdzie zdarzają się bardzo silne podmuchy wiatru, warto się ubezpieczać od ich konsekwencji.
 
Aby uzyskać ochronę ubezpieczeniową od huraganu, należy wykupić mieszkaniową polisę ubezpieczeniową dla domu, od ognia i zdarzeń losowych. U większości ubezpieczycieli jest to zdarzenie objęte zakresem podstawowej wersji. Tak samo, jak w przypadku włamania, podstawowa ochrona dotyczy jedynie stałych elementów, nie zaś drobniejszych przedmiotów i majątku ruchomego.
 
W momencie analizowania propozycji ofert ubezpieczeniowych należy koniecznie zwrócić uwagę na to, jak towarzystwo ubezpieczeniowe definiuje sam huragan. Najczęściej jest to zjawisko określone na podstawie prędkości wiatru. Od tego zależne będzie przyznanie odszkodowania w razie uszczerbku na mieniu.

Przykład praktyczny:

Pani Izabela mieszka w małym domu na południu kraju. Podczas zeszłorocznego orkanu, który nawiedził pod koniec lata tę część Europy, jej mienie poważnie ucierpiało – powalone przez huragan drzewo przewróciło się na dom i ogrodzenie i uszkodziło je. Rozbite okno, połamane dachówki i zgniecione belki to zaledwie część strat, do jakich doszło. Na szczęście, pani Izabela posiada aktualną polisę ubezpieczającą dom od ognia i zdarzeń losowych, dzięki czemu otrzyma odszkodowanie.