Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Porównywarka ubezpieczeń

Strona główna
/
Słownik
/
Porównywarka ubezpieczeń

Porównywarka ubezpieczeń – narzędzie pozwalające w kilka minut, bez wychodzenia z domu, sprawdzić aktualne ceny ubezpieczeń samochodu, nieruchomości, podróży oraz polis na życie w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Ponieważ oferta dostępnych na rynku możliwości jest bardzo zróżnicowana, warto poświęcić czas, by wybrać tę najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb. 

Jak korzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń?

  • Warto zwrócić uwagę na jak największą liczbę towarzystw w porównaniu. Dzięki temu potencjalny klient zyskuje szerszy przegląd rynku i większe możliwości optymalnego wyboru.
  • Należy upewnić się, że jest to bezpieczne i fachowe miejsce (warto poszukać na stronie porównywarki informacji „o nas”, regulaminu itp.).
  • W trakcie korzystania z porównywarki należy sprawdzić, czy przesyłanie wrażliwych danych zostało zabezpieczone przez połączenie SSL/TLS.
  • Pewniejsze jest korzystanie z porównywarek, które posiadają realnych agentów ubezpieczeniowych, potrafiących odpowiedzieć na pytania czy też wesprzeć przy podejmowaniu decyzji.

Przykład praktyczny:

Pani Beata szukała najatrakcyjniejszej oferty ubezpieczenia na mieszkanie. Priorytetem był ochrona przed włamaniem, kradzieżą, pożarem i zalaniem. Miała do dyspozycji określoną kwotę, którą mogła przeznaczyć na miesięczne opłaty. Aby znaleźć idealne ubezpieczenie, skorzystała z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Wpisując poszczególne dane, znalazła kilka ofert odpowiadających jej wymaganiom.