Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Aviva

Aviva

Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva powstało w Wielkiej Brytanii przeszło 300 lat temu. Od tamtej pory rozrosło się, a oddziały TU Aviva znajdują się w 16 krajach Europy i Azji oraz na terenie Ameryki Północnej. Obecnie obsługuje przeszło 31 milionów klientów. W Polsce Aviva obecna jest od 1992 roku. Pierwotnie była to firma Commercial Union, która z czasem przekształciła się i występuje pod obecną nazwą, obsługując przeszło 3,5 miliona klientów.

Infolinia
+48 224 224 224
Adres e-mail
bok@allianz.pl
Godziny pracy infolinii
Infolinia 800-1900
Strona internetowa
www.allianz.pl

TU Allianz

ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Opinie klientów Aviva i eksperta

gwiazda pełnagwiazda pełnagwiazda pełnagwiazda pełnagwiazda pełna

Ubezpieczenia oferowane przez ALLIANZ to połączenie niskich kosztów, dużego zakresu i obsługi posprzedażowej na wysokim poziomie. Wiele firm zapomina o trosce o klienta, który dokonał zakupu. Tymczasem Allianz oferuje w tym obszarze duże wsparcie.

Opinia eksperta Ubezpieczeniemieszkania.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości Aviva

Cena ubezpieczenia nieruchomości w polisie Allianz (wcześniej Aviva Twój Dom) uzależniona jest od kilku elementów, z czego jednym z ważniejszych jest powierzchnia mieszkania czy domu. Większy metraż przekłada się na wyższą wartość. A czego można się dokładnie spodziewać?

W Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz za dom warty 400 000 zł zapłacimy 708 zł. Mieszkanie wyceniane na 200 000 zł to składka w wysokości 510 zł rocznie. Ubezpieczenie domu w budowie (300 000 zł) oznacza wydatek 504 zł.  

Przykładowa kalkulacja dotyczy różnych powierzchni – 100 m2 dla domu, 60 m2 dla mieszkania i 110 m2 dla domu w budowie. Wszystkie nieruchomości znajdują się na terenie województwa mazowieckiego w miejscowości Oleśnica (dolnośląskie).

ikona dom DOM
ikona mieszkanie MIESZKANIE
ikona dom w budowie DOM W BUDOWIE
Kradzież z włamaniem 20 000 zł 20 000 zł 10 000 zł
OC w życiu prywatnym 20 000 zł 20 000 zł -
Koszt polisy 708 zł 510 zł 504 zł

Zgłoszenie szkody w Aviva

Szkodę najlepiej zgłosić online. Można to zrobić poprzez skorzystanie z formularza na https://www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/szkody-i-obsluga/szkody-roszczenia.html – jest to serwis przeznaczony dla klientów towarzystwa. Można też zgłosić poprzez formularz na stronie www.allianz.pl.

kobieta z telefonem

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.