Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Czym jest Home Assistance i czy warto je kupić?

Data dodania: 30 października 2013

Średnia ocena: 4.18

Dziękujemy za oddanie głosu.

Przy zakupie polisy nieruchomości doradca zaproponował Ci dokupienie za niewielką kwotę ochrony Home Assistance? Zanim stwierdzisz, że to zbędny dodatek, za który nie chcesz płacić, sprawdź jakie korzyści oferuje. Assistance w wersji domowej przydaje się w takich sytuacjach jak np. awaria telewizora czy pralki, zatkany kran czy zatrzaśnięty zamek w drzwiach.

Home Assistance nie jest ubezpieczeniem, lecz usługą, często dodawaną bezpłatnie – w podstawowym zakresie – do produktów ubezpieczeniowych (np. ubezpieczenie mieszkania) i bankowych (np. konto, kredyt, karta kredytowa).

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Usługi assistance przydają się nie tylko w trakcie podróży samochodem czy na zagranicznych wakacjach, ale także w domu.

Czym różni się Home Assistance od polisy nieruchomości?

Z polisy nieruchomości możesz otrzymać odszkodowanie po np. zalaniu mieszkania. W ram

ach ochrony assistance przyjadą do ciebie fachowcy, którzy usuną szkodę na miejscu zdarzenia.

z home assistance pomoc hydraulika

- W sytuacji zdarzenia losowego, takiego jak zalanie, pożar, włamanie czy kradzież, ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania, czyli pokrycie kosztów użytych do naprawy materiałów i usług, które sami musimy sobie kupić i zorganizować – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

- Assistance natomiast to realna pomoc, polegająca na fachowym usunięciu szkody przez przybyłego na miejsce zdarzenia profesjonalistę, z zachowaniem najwyższych standardów obsługi.

Home Assistance to uzupełnienie ubezpieczenia o świadczenia, które w trudnej sytuacji pozwolą zminimalizować jej skutki, a także pomogą klientowi nie tylko w awaryjnych sytuacjach, ale również w codziennym życiu.

Home Assistance prawie jak „złota rączka”
W podstawowym zakresie domowego assistance możesz otrzymać następujący zakres usług:

 • interwencja fachowca w zależności od rodzaju zdarzenia – wizyta hydraulika w razie problemów z rurami, przyjazd ślusarza w sytuacji zatrzaśniętego zamka w drzwiach, a przypadku niektórych rozbudowanych pakietów – odwiedziny informatyka w razie problemów z komputerem,
 • naprawa sprzętu RTV i AGD np. szybka pomoc przy awarii pralki lub telewizora,
 • transport i przechowanie mienia,
 • usługi organizacyjne jak np. organizacja pomocy domowej,
 • usługi informacyjne o usługodawcach w zakresie prac remontowo-budowlanych.

Bogatsze pakiety Home Assistance dodatkowo mogą proponować takie usługi jak:

 • opieka nad zwierzętami domowymi,
 • organizacja korepetycji dla dziecka,
 • pomoc medyczna dla członków rodziny,
 • całodobowa infolinia prawna i medyczna. 

Naprawa laptopa

Najczęstsze usterki w gospodarstwie domowym

Towarzystwo Europ Assistance Polska opublikowało wyniki badania zleconego w marcu 2013 na temat produktu assistance. Wyniki pokazały, że najbardziej użyteczną usługą w ramach Home Assistance jest pomoc fachowca od napraw, gdy jakiś sprzęt lub instalacja zostaną uszkodzone. Popyt na tego rodzaju usługę zgłosiło 74 proc. badanych.

Najczęstsze usterki do jakich dochodzi w gospodarstwie domowym, to:

 • awaria sprzętu RTV i AGD,
 • awarie elektryczne,
 • pęknięte rury i uszczelki,
 • awarie sprzętu grzewczego,
 • zablokowane zamki w drzwiach lub zatrzaśnięcia kluczy.

Nie trzeba długo szukać w pamięci, kiedy po raz ostatni mieliśmy kłopot z awarią lub usterką. Zwykle w takich sytuacjach zadajemy sobie pytania: skąd wziąć fachowca, jak szybko przyjedzie, ile to będzie kosztowało, skąd mamy wiedzieć, że zna się na rzeczy, naprawi, a może przeciwne - zepsuje jeszcze bardziej. Jeśli awaria zdarzy się w weekend lub święta, dodatkowo martwimy się dostępnością fachowców. 

Naprawa pralki

- Z assistance tych problemów nie ma – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor pionu sprzedaży i marketingu Mondial Assistance. - Po pierwsze przesłany przez nas fachowiec jest bezpłatny. Po drugie współpracujemy z szeroką siatką podwykonawców w całym kraju, na bieżąco ich weryfikujemy i nie ma możliwości, żeby przez takie sito przecisnął się ktoś niekompetentny. W dodatku na fachowca wezwanego w ramach assistance możemy liczyć 24 godziny na dobę, mówiąc kolokwialnie „świątek, piątek czy niedziela”.

Nie jesteś „złotą rączką”, która naprawi wszystko, od cieknącego kranu po awarię komputera? Chciałbyś nie martwić się o to z kim zostawić pupila na czas wyjazdu w służbową delegację? Nie chcesz irytować się awarią telewizora czy pralki w długi weekend, gdy wielu fachowców ma wolne? Rozważ zakup Home Assistance.

Rozbudowany pakiet usług assistance może kosztować do 50-80 zł. To i tak niewiele w porównaniu z kwotami jakie przyjdzie ci zapłacić za jednorazową wizytę fachowca i cenę naprawy np. pralki. Poza tym, z assistance możesz spać spokojnie – jeśli będziesz potrzebował pomocy, zgłosisz telefonicznie szkodę. Resztę zrobią za ciebie fachowcy.                                                                            

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.