Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

MyRent ubezpieczenie dla lokatora od TU Europa

Redakcja 06.09.2019
MyRent ubezpieczenie dla lokatora od TU Europa
Strona główna
/
Blog
/
MyRent ubezpieczenie dla lokatora od TU Europa
Ubezpieczony lokator może liczyć na mniejsze odszkodowanie od ubezpieczonego właściciela mieszkania. Dzięki polisie MyRent najemca może liczyć na odszkodowanie za szkody, które zaistniały na ruchomościach w przypadku zdarzenia losowego lub kradzieży. Dodatkowo polisa OC w życiu prywatnym zabezpiecza go finansowo w sytuacji, gdyby właściciel wysuwał roszczenia finansowe.

Ubezpieczenie MyRent TU Europa, przeznaczone jest dla najemców, czyli dla osób zamieszkujących lokale, które nie są ich własnością. W przypadku wariantu podstawowego obejmuje ono:

 • ubezpieczenie stałych elementów nieruchomości od zdarzeń losowych, pożaru, a także od dewastacji,
 • ubezpieczenie ruchomości zgromadzonych w mieszkaniu od pożaru, zdarzeń losowych, dewastacji, a także akcji ratowniczej,
 • pakiet Home Assistance, który zapewnia wsparcie specjalistów: na przykład elektryka, czy też hydraulika, w przypadku wystąpienia różnego rodzaju usterek lub awarii.

 

Zakres ubezpieczenia dla lokatora MyRent

Ubezpieczenie dla najemców MyRent w ofercie TU Europa, posiada wiele rozszerzeń, które pozwalają dopasować polisę do potrzeb indywidualnych. Takie dodatki to:

 • ubezpieczenie od powodzi, obejmujące ochronę ruchomości, które znajdują się na obszarze nieruchomości, jak również samej nieruchomości, wraz z piwnicą i komórką lokatorską,
 • stłuczenie przedmiotów szklanych, takich jak na przykład szyby, lustra, akwaria, szyby kominkowe, czy też szklana zabudowa balkonu,
 • OC w życiu prywatnym, wraz z OC lokatora - dostępne są warianty dla trzech kwot: 25 000 zł, 50 000 zł oraz 100 000 zł,
 • asysta prawna, która obejmuje wsparcie prawników w przypadku wielu kwestii związanych z użytkowaniem, oraz wynajmowaniem nieruchomości. Obejmuje ona między innymi informację prawną, konsultacje, opiniowanie, oraz sporządzanie dokumentów.

 

Brak przeglądu kominiarskiego i inne wyłączenia odpowiedzialności

W ubezpieczeniu dla lokatora MyRent w TU Europa występują wyłączenia odpowiedzialności. Spotkamy się z nimi zarówno w wariancie podstawowym, jak i przy rozszerzeniach do polisy. W przypadku podstawowego wariantu tej polisy to:

 • szkody, które powstały w nieruchomościach przeznaczonych do rozbiórki, a także w tych, które wybudowane zostały niezgodnie z przepisami, albo bez obowiązkowych zezwoleń,
 • zniszczenia, które są skutkiem składowania lub produkowania niebezpiecznych substancji, takich jak na przykład materiały łatwopalne, materiały wybuchowe i inne,
 • szkody, które zaistniały w wyniku złego stanu technicznego nieruchomości,
 • pożar, jeżeli przegląd kominiarski w mieszkaniu nie był ważny,
 • zniszczenia, które są następstwem błędów budowlanych, a także wad konstrukcyjnych,
 • szkody, które wynikają z nieprzestrzegania przepisów prawa, między innymi prawa budowlanego,
 • negatywne następstwa, które wynikają z osiadania gruntu, a także ciągłego i powolnego oddziaływania hałasu, wibracji, oraz zawilgoceń.

 

Limity odpowiedzialności w ubezpieczeniu MyRent

W przypadku ubezpieczenia dla lokatora MyRent w TU Europa, występują również limity odpowiedzialności, które mogą zdecydować o tym, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania lub nie pokryje kosztów usługi. W przypadku asysty prawnej jest to maksymalnie 8 świadczeń w trakcie miesiąca i 48 świadczeń w okresie roku.

 

Inne ograniczenia w ubezpieczeniu dla lokatora MyRent

Wśród ograniczeń, które występują w tym ubezpieczeniu, warto wymienić okres 30-dniowej karencji w zakresie ryzyka powodzi. Nie dotyczy to jednak sytuacji przedłużenia umowy i co za tym idzie, zachowania ciągłości ochrony.

 

Jaka jest dostępna suma ubezpieczenia?

Maksymalna suma ubezpieczenia samej nieruchomość w Policie MyRent TU Europa wynosi 1,5 mln. zł. Jednak nie na każdą nieruchomość, można wykupić aż tak wysoką polisę. Wysokość polisy jest zawsze dopasowana, proporcjonalnie do rynkowej wartości konkretnej nieruchomości lub ewentualnie do jej wartości odtworzeniowej. Może mieć to miejsce w przypadku domów, których wiek nie przekracza 40 lat. W przypadku ruchomości, ubezpieczyciel może wypłacić maksymalnie 250 tys. zł w sytuacji, jeżeli ulegną one zniszczeniu.

 

Przykładowe składki ubezpieczenia MyRent

Ruchomości
SU

Stałe elementy
SU

Składka
za 12 miesięcy

10 000 zł

100 000 zł

171 zł

20 000 zł

100 000 zł

184 zł

30 000 zł

100 000 zł

197 zł

50 000 zł

200 000 zł

371 zł

100 000 zł

200 000 zł

436zł

Źródło: Opracowanie własne na podstawie TU Europa.

 

Ile trwa umowa w ubezpieczeniu Europa MyRent?

W przypadku ubezpieczenia MyRent w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europa, umowa podpisywana jest na okres 12 miesięcy. W umowie, zawsze jest wskazywana konkretna data, od której rozpoczyna się okres odpowiedzialności. Datę tą wskazuje sam lokator i najwcześniej, może to być następny dzień po wpłaceniu pierwszej składki lub całej sumy.

 

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć

1. Polisa mieszkaniowa Europa MyRent jest produktem dedykowanym najemcom

2. Na zakres ochrony składają się: podstawa, oraz kilka rozszerzeń

3.  Maksymalna suma odszkodowania za wyposażenie wynosi 250 000 zł

4.  W polisie mieszkaniowej dla lokatorów MyRent występuje 30-dniowa karencja przy ochronie od powodzi

Autor

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 5.00

Głosów: 1

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.