Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Okradziono mieszkanie – co robić?

Data dodania: 24 lutego 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dom dla każdego z nas jest swego rodzaju azylem, miejscem, do którego zawsze możemy wrócić, w którym czujemy się bezpieczni. Dlatego, włamanie do domu powoduje szok, niedowierzanie, lęk i utratę poczucia bezpieczeństwa.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Świadomość, że ktoś bez naszej wiedzy wtargnął do naszego mieszkania, przeszukał je – dotykał osobistych rzeczy i ukradł te najcenniejsze, może spowodować silny uraz, za którym idzie nie do końca racjonalne zachowanie. Jednak nasze działania, bezpośrednio po odkryciu włamania, mają ogromnie istotne znaczenie w kwestii złapania złodzieja i odzyskania skradzionego mienia. 

Okradziono nam mieszkanie - co robic?

Najważniejsza rzecz, jaką należy zrobić po odkryciu włamania, to zawiadomienie policji. Można zadzwonić zarówno pod numer najbliższego komisariatu, jak i pod numery 122 i 997. Dyspozytorowi należy podać swój adres i udzielić skrupulatnych odpowiedzi na jego pytania. Czekanie na policję może trochę zająć, ale mimo to zaleca się spokojne czekanie i ograniczenie swoich ruchów do minimum. Nie powinno się wchodzić do mieszkania i przeszukiwać go na własną rękę – złodzieje mogą wciąż znajdować się w środku. Ponadto krzątanie się po domu może zatrzeć ślady i tym samym utrudnić skuteczność dochodzenia.

Czekając na policję warto poinformować sąsiadów o zdarzeniu i o tym, że prawdopodobnie skontaktuje się z nimi policja oraz zapytać czy nie widzieli przypadkiem czegoś podejrzanego. Zawiadomić o włamaniu należy również rodzinę i najbliższych znajomych, ponieważ jeśli mieszkanie będzie sprawdzane przez ekipę dochodzeniową, to należy liczyć się z koniecznością noclegu poza domem.

Składając zeznania na komisariacie należy pamiętać aby szczegółowo opisać, kto znał Twoją sytuację materialną – bardzo często włamywacze, czy ich informatorzy należą do Twojego kręgu znajomych. Jeśli przed włamaniem nastąpiły jakieś nietypowe zdarzenia, również należy o nich poinformować policję.

Włamywacze często kontaktują się ze swoimi ofiarami w celu ustalenia okupu za rzeczy szalenie cenne i niełatwo zbywalne – w takim przypadku należy bezzwłocznie powiadomić policję, a wtedy szansa ujęcia sprawców znacznie wzrośnie.

Niezależnie od efektów działań policji, czasami nie da się namierzyć sprawców. Jednak wykupując ubezpieczenie mieszkaniowe możesz zabezpieczyć się na wypadek włamania i zagwarantować sobie wsparcie materialne redukujące wymiar strat.  

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.