Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

OC samochodu w pakiecie z ubezpieczeniem nieruchomości - jest taniej!

Ewelina Ratajczak 19.02.2020
OC samochodu w pakiecie z ubezpieczeniem nieruchomości - jest taniej!
Strona główna
/
Blog
/
OC samochodu w pakiecie z ubezpieczeniem nieruchomości - jest taniej!
Spore podwyżki ubezpieczenia OC spowodowały, że właściciele pojazdów poszukują sposobów na obniżenie wysokości składki. Nie wszystkich interesuje wykupienie obowiązkowej polisy w pakiecie z AC, dlatego warto rozważyć ubezpieczenie nieruchomości. Sprawdź, ile możesz zyskać.
Spis treści

Ubezpieczyciele, znając oczekiwania i potrzeby kierowców, coraz częściej wychodzą im naprzeciw. Mając świadomość, że właściciele pojazdów szukają oszczędności i chcą wykupić jak najtańsze ubezpieczenie OC, proponują polisy w pakietach. Nie ograniczają się przy tym wyłącznie do pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych.

 

Ubezpieczenia w pakiecie tańsze niż pojedyncze polisy

Jeśli chcesz wykupić obowiązkową polisę komunikacyjną, ten kalkulator ubezpieczenia OC pomoże wyliczyć składkę. Nawet wybierając najtańszą ofertę, będzie ona niewiele tańsza od polisy dostępnej w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania. Podobnie jest w przypadku polisy obejmującej ochroną nieruchomość – kupowana oddzielnie może być ok. kilkadziesiąt złotych droższa niż w pakiecie – jak wynika z obliczeń w kalkulatorze ubezpieczenia domu lub mieszkania Rankomat.pl.

Przykład. Wybierając ubezpieczenie OC w Proama zapłacisz średnio 780 zł. Ubezpieczenie nieruchomości u tego samego ubezpieczyciela to kwota 104 zł. Decydując się na ubezpieczenie w pakiecie, mógłbyś otrzymać zniżkę w wysokości 10%. Dzięki temu w sumie zapłaciłbyś ok. 795 zł.  

 

Ubezpieczenie OC z polisą mieszkaniową - czy to się opłaca?

Wielu kierowców sceptycznie podchodzi do wykupywania polisy OC w pakietach, ponieważ zawsze jest to większy wydatek. Stąd pytanie: czy faktycznie warto decydować się na takie rozwiązanie?

Pakiet polisy OC z ubezpieczeniem nieruchomości może być korzystny, ponieważ:

  • daje dostęp do szerszej ochrony ubezpieczeniowej – nie tylko samochodu, ale również nieruchomości

  • można wynegocjować wyższą zniżkę na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Pamiętaj, że – choć finalnie możesz zapłacić nieco więcej – tak naprawdę sporo zyskujesz. Ubezpieczasz dodatkowo własne mieszkanie, mogąc uniknąć sporych wydatków w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Zalanie, kradzież cennego sprzętu czy uszkodzenie wyposażenia mieszkania podczas włamania – to sytuacje, które wcale nie należą do rzadkości. Warto więc w odpowiedni sposób zabezpieczyć się. Wykupywanie polisy OC jest ku temu doskonałą okazją.  

 

Ewelina Ratajczak
Autor

Ewelina Ratajczak

Ekspert od ubezpieczeń na życie i nieruchomości. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze, trenuje jogę i czyta reportaże.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.