Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 20 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Play Ubezpieczenia: ochrona nieruchomości - warto skorzystać?

Oferta polisy mieszkaniowej u operatora i w porównywarce

Data dodania: 20 lipca 2018
Data aktualizacji: 27 maja 2019

Średnia ocena: 4.33

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenia oferowane przez operatorów telefonicznych dotyczyły zazwyczaj samego urządzenia - na wypadek kradzieży czy stłuczenia ekranu. Play idzie o krok dalej, a nawet kilka kroków, oferując swoim abonamentom polisy, w tym mieszkaniowe. Sprawdzamy i porównujemy, czy zakup ubezpieczenia nieruchomości Play to dobry pomysł.

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Na pierwszy rzut oka ubezpieczenie Play wygląda atrakcyjnie. Polisę kupujemy na stronie operatora lub za pomocą smartfonu przy wykorzystaniu przejrzystej aplikacji, mając do wyboru 5 produktów. Produkty dotyczą samej nieruchomości, ale i zwierząt domowych, komputera czy ochrony urządzeń mobilnych.

 

Ubezpieczenie i telefon - jeden rachunek

Z polisę mieszkaniową Play zapłacimy co miesiąc od 3 zł do 90 zł. Kwota, w zależności od wybranych produktów i wariantu cenowego, zostanie dołączona do rachunku za telefon.

Na wysokość składki wpływ mają poszczególne produkty – najdroższy z nich to Play Bezpieczny dom/mieszkanie za niemal 37 zł miesięcznie w wariancie Premium. 3 zł miesięcznie zapłacimy za assistance Play Naprawy domowe w wariancie Standard.

 

Play Ubezpieczenia: Bezpieczny dom/mieszkanie

Każdy z 5 produktów polis mieszkaniowych w Play stanowi ofertę jednego towarzystwa ubezpieczeń. W przypadku Play Bezpieczny dom/mieszkanie to warunki TU Compensa.

W zakresie ochrony znajdziemy mury, stałe elementy i wyposażenie nieruchomości. Oraz ryzyka: pożar, powódź, rabunek i kradzież z włamaniem. Odszkodowanie zostanie przyznane również za szkody powstałe w trakcie ratowania mienia.

Za szkody, w zależności od wybranego wariantu i przedmiotu ubezpieczenia, otrzymamy maksymalnie:

 • 300 000 zł – mury i stałe elementy (Standard),
 • 600 000 zł – mury i stałe elementy (Premium),
 • 15 000 zł – ruchomości domowe (Standard),
 • 30 000 zł – ruchomości domowe (Premium).

Oprócz sum ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na limity odpowiedzialności:

 • 300 zł – przenośny sprzęt elektroniczny od stłuczenia lub pęknięcia,
 • 500 zł – wartości pieniężne,
 • 2 500 zł – graffiti na murach i ścianach zewnętrznych nieruchomości,
 • 5 000 zł – dzieła sztuki.

Podane wartości dotyczą wariantu Standard. Dla wersji Premium odpowiadają limity o wartości dwukrotnie wyższej.

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Play Ubezpieczenia: Bezpieczny pupil

Produkt Play Bezpieczny pupil i pozostałe to oferta TU Allianz dla abonentów sieci. Ochrona dotyczy maksymalnie 2 zwierząt (psów lub kotów, lub psa i kota).

W wariancie Premium otrzymujemy zakres 3 zdarzeń:

 • szkoda wyrządzona przez zwierzę na mieniu lub osobie trzeciej – do 10 000 zł;
 • nieszczęśliwy wypadek zwierzęcia – do 2 000 zł;
 • szkoda osobowa wyrządzona przez zwierzę polegająca na uszkodzeniu ciała osoby trzeciej – do 2 000 zł.

Ostatnia z opcji może pokryć koszt wizyt lekarskich, dostaw leków dostarczenia sprzętu rehabilitacyjnego, transportu medycznego, rehabilitacji i pomocy psychologa. Zdarzenie to jest niedostępne w wariancie Standard.

 

Play Ubezpieczenia: Bezpieczny komputer

W produkcie Play Bezpieczny komputer chroniony jest sprzęt stacjonarny i przenośny, ale nie starszy niż 4 lata.

Zakres ochrony obejmuje kilka zdarzeń losowych występujących w miejscu ubezpieczenia – eksplozję, pożar, silny wiatr, zalanie i wandalizm, a w wariancie Premium także kradzież z włamaniem, rabunek, napad uliczny i przypadkowe uszkodzenie.

Przypadkowe uszkodzenie oznacza, że do 3 dni po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty odbioru np. laptopa. Odszkodowanie wynosi maksymalnie 1 000 zł.

Za inne zdarzenia otrzymamy maksymalnie:

 • 5 000 zł – utrata komputera w wyniku napadu ulicznego (tylko wariant Premium),
 • 10 000 zł – uszkodzenie komputera w wyniku zdarzenia losowego (Standard i Premium),
 • 10 000 zł – kradzież komputera na skutek włamania (tylko wariant Premium).

W tej polisie nie otrzymamy odszkodowania, jeśli wartość szkody nie przekracza 100 zł.

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Play Ubezpieczenia: Naprawy domowe

Z pakietu Play Naprawy domowe może skorzystać każdy abonent tej sieci. Ubezpieczyciel (ponownie Allianz) oferuje pakiet ochronny dla sprzętu RTV i AGD w miejscu ubezpieczenia. W zakresie ochrony znajdują się pomoc specjalisty, dostęp do infolinii remontowo-budowlanej i usługowej.

W assistance trzeba liczyć się z limitami odpowiedzialności stosowanymi przez cały okres trwania umowy. Przykładowe z nich to:

 • interwencja specjalisty w przypadku zdarzenia losowego – 1000 zł i 4 interwencje (wariant Standard i Premium);
 • naprawa sprzętu RTV/AGD – 800 zł (Standard) i 800 zł wraz z pokryciem kosztów części zamiennych (Premium), 2 lub 4 naprawy w zależności od wariantu;
 • infolinia remontowo-budowlana i o usługodawcach – bez limitu (Premium), w wariancie Standard brak dostępu.

 

Play Ubezpieczenia: Ochrona wyposażenia

W produkcie Play Ochrona wyposażenia przedmiotem ubezpieczenia są ruchomości domowe. Możemy je chronić na wypadek nawet kilkunastu zdarzeń losowych:

 • wariant Standard: deszcz, eksplozja, kradzież z włamaniem, pożar, silny wiatr, śnieg i lód, uderzenie pioruna, upadek drzew i budowli, zalanie;
 • wariant Premium: zakres Standard, a także rabunek sprzętu mobilnego (w miejscu ubezpieczenia) i rabunek sprzętu mobilnego (poza miejscem ubezpieczenia).

Sprzęt mobilny to np. laptop, tablet, telefon komórkowy, kamera, aparat fotograficzny, czytnik e-book, GPS. Maksymalne odszkodowanie to 5 000 zł.

 

Polisa mieszkaniowa - w Play czy w porównywarce?

Zanim dokonamy wyboru polisy mieszkaniowej i miejsca jej zakupu, warto sprawdzić oba rozwiązania pod kątem kluczowych dla ubezpieczenia pojęć.

UMOWA

W obu przypadkach umowa jest zawierana na okres 12 miesięcy, ale opłacana miesięcznie (Play) lub z góry na cały rok (porównywarka).

SKŁADKA

Płacona co miesiąc, wygląda zachęcająco. W Play to wydatek od 3 zł do 18 zł miesięcznie za 1 produkt w wariancie Standard i od 6 zł do 37 zł w wariancie Premium. To niewiele, ale jeśli wziąć pod uwagę roczny rachunek za polisę mieszkaniową, okazuje się, że wcale nie jest tak tanio.

Za ubezpieczenie w porównywarce zapłacimy 200-250 zł. To polisa obowiązująca przez 12 miesięcy zawierająca kilka dodatków do podstawy. W Play ubezpieczenie będzie kosztować rocznie najmniej 36 zł (Naprawy domowe, Standard), ale przy wykupieniu wszystkich produktów Premium składka rośnie do… 1080 zł.

PORÓWNANIE

Korzystając z usług ubezpieczeń mieszkaniowych Play otrzymujemy ofertę Allianz albo Compensy w 2 wariantach. W porównywarce to nawet 5 różnych polis w 4 wariantach ceny i zakresu, co powoduje, że 1 kalkulacja pozwoli uzyskać aż do 20 wyników.

PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA

W porównywarce możemy ubezpieczyć także dom drewniany oraz budynek w budowie.

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.