Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Play Ubezpieczenia: ochrona nieruchomości - warto skorzystać?

Ewelina Ratajczak 20.07.2018
Play Ubezpieczenia: ochrona nieruchomości - warto skorzystać?
Strona główna
/
Blog
/
Play Ubezpieczenia: ochrona nieruchomości - warto skorzystać?
Ubezpieczenia oferowane przez operatorów telefonicznych dotyczyły zazwyczaj samego urządzenia - na wypadek kradzieży czy stłuczenia ekranu. Play idzie o krok dalej, a nawet kilka kroków, oferując swoim abonamentom polisy, w tym mieszkaniowe. Sprawdzamy i porównujemy, czy zakup ubezpieczenia nieruchomości Play to dobry pomysł.

Na pierwszy rzut oka ubezpieczenie Play wygląda atrakcyjnie. Polisę kupujemy na stronie operatora lub za pomocą smartfonu przy wykorzystaniu przejrzystej aplikacji, mając do wyboru 5 produktów. Produkty dotyczą samej nieruchomości, ale i zwierząt domowych, komputera czy ochrony urządzeń mobilnych.

 

Ubezpieczenie i telefon - jeden rachunek

Z polisę mieszkaniową Play zapłacimy co miesiąc od 3 zł do 90 zł. Kwota, w zależności od wybranych produktów i wariantu cenowego, zostanie dołączona do rachunku za telefon.

Na wysokość składki wpływ mają poszczególne produkty – najdroższy z nich to Play Bezpieczny dom/mieszkanie za niemal 37 zł miesięcznie w wariancie Premium. 3 zł miesięcznie zapłacimy za assistance Play Naprawy domowe w wariancie Standard.

 

Play Ubezpieczenia: Bezpieczny dom/mieszkanie

Każdy z 5 produktów polis mieszkaniowych w Play stanowi ofertę jednego towarzystwa ubezpieczeń. W przypadku Play Bezpieczny dom/mieszkanie to warunki TU Compensa.

W zakresie ochrony znajdziemy mury, stałe elementy i wyposażenie nieruchomości. Oraz ryzyka: pożar, powódź, rabunek i kradzież z włamaniem. Odszkodowanie zostanie przyznane również za szkody powstałe w trakcie ratowania mienia.

Za szkody, w zależności od wybranego wariantu i przedmiotu ubezpieczenia, otrzymamy maksymalnie:

 • 300 000 zł – mury i stałe elementy (Standard),
 • 600 000 zł – mury i stałe elementy (Premium),
 • 15 000 zł – ruchomości domowe (Standard),
 • 30 000 zł – ruchomości domowe (Premium).

Oprócz sum ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na limity odpowiedzialności:

 • 300 zł – przenośny sprzęt elektroniczny od stłuczenia lub pęknięcia,
 • 500 zł – wartości pieniężne,
 • 2 500 zł – graffiti na murach i ścianach zewnętrznych nieruchomości,
 • 5 000 zł – dzieła sztuki.

Podane wartości dotyczą wariantu Standard. Dla wersji Premium odpowiadają limity o wartości dwukrotnie wyższej.

 

Play Ubezpieczenia: Bezpieczny pupil

Produkt Play Bezpieczny pupil i pozostałe to oferta TU Allianz dla abonentów sieci. Ochrona dotyczy maksymalnie 2 zwierząt (psów lub kotów, lub psa i kota).

W wariancie Premium otrzymujemy zakres 3 zdarzeń:

 • szkoda wyrządzona przez zwierzę na mieniu lub osobie trzeciej – do 10 000 zł;
 • nieszczęśliwy wypadek zwierzęcia – do 2 000 zł;
 • szkoda osobowa wyrządzona przez zwierzę polegająca na uszkodzeniu ciała osoby trzeciej – do 2 000 zł.

Ostatnia z opcji może pokryć koszt wizyt lekarskich, dostaw leków dostarczenia sprzętu rehabilitacyjnego, transportu medycznego, rehabilitacji i pomocy psychologa. Zdarzenie to jest niedostępne w wariancie Standard.

 

Play Ubezpieczenia: Bezpieczny komputer

W produkcie Play Bezpieczny komputer chroniony jest sprzęt stacjonarny i przenośny, ale nie starszy niż 4 lata.

Zakres ochrony obejmuje kilka zdarzeń losowych występujących w miejscu ubezpieczenia – eksplozję, pożar, silny wiatr, zalanie i wandalizm, a w wariancie Premium także kradzież z włamaniem, rabunek, napad uliczny i przypadkowe uszkodzenie.

Przypadkowe uszkodzenie oznacza, że do 3 dni po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty odbioru np. laptopa. Odszkodowanie wynosi maksymalnie 1 000 zł.

Za inne zdarzenia otrzymamy maksymalnie:

 • 5 000 zł – utrata komputera w wyniku napadu ulicznego (tylko wariant Premium),
 • 10 000 zł – uszkodzenie komputera w wyniku zdarzenia losowego (Standard i Premium),
 • 10 000 zł – kradzież komputera na skutek włamania (tylko wariant Premium).

W tej polisie nie otrzymamy odszkodowania, jeśli wartość szkody nie przekracza 100 zł.

 

Play Ubezpieczenia: Naprawy domowe

Z pakietu Play Naprawy domowe może skorzystać każdy abonent tej sieci. Ubezpieczyciel (ponownie Allianz) oferuje pakiet ochronny dla sprzętu RTV i AGD w miejscu ubezpieczenia. W zakresie ochrony znajdują się pomoc specjalisty, dostęp do infolinii remontowo-budowlanej i usługowej.

W assistance trzeba liczyć się z limitami odpowiedzialności stosowanymi przez cały okres trwania umowy. Przykładowe z nich to:

 • interwencja specjalisty w przypadku zdarzenia losowego – 1000 zł i 4 interwencje (wariant Standard i Premium);
 • naprawa sprzętu RTV/AGD – 800 zł (Standard) i 800 zł wraz z pokryciem kosztów części zamiennych (Premium), 2 lub 4 naprawy w zależności od wariantu;
 • infolinia remontowo-budowlana i o usługodawcach – bez limitu (Premium), w wariancie Standard brak dostępu.

 

Play Ubezpieczenia: Ochrona wyposażenia

W produkcie Play Ochrona wyposażenia przedmiotem ubezpieczenia są ruchomości domowe. Możemy je chronić na wypadek nawet kilkunastu zdarzeń losowych:

 • wariant Standard: deszcz, eksplozja, kradzież z włamaniem, pożar, silny wiatr, śnieg i lód, uderzenie pioruna, upadek drzew i budowli, zalanie;
 • wariant Premium: zakres Standard, a także rabunek sprzętu mobilnego (w miejscu ubezpieczenia) i rabunek sprzętu mobilnego (poza miejscem ubezpieczenia).

Sprzęt mobilny to np. laptop, tablet, telefon komórkowy, kamera, aparat fotograficzny, czytnik e-book, GPS. Maksymalne odszkodowanie to 5 000 zł.

 

Polisa mieszkaniowa - w Play czy w porównywarce?

Zanim dokonamy wyboru polisy mieszkaniowej i miejsca jej zakupu, warto sprawdzić oba rozwiązania pod kątem kluczowych dla ubezpieczenia pojęć.

UMOWA

W obu przypadkach umowa jest zawierana na okres 12 miesięcy, ale opłacana miesięcznie (Play) lub z góry na cały rok (porównywarka).

SKŁADKA

Płacona co miesiąc, wygląda zachęcająco. W Play to wydatek od 3 zł do 18 zł miesięcznie za 1 produkt w wariancie Standard i od 6 zł do 37 zł w wariancie Premium. To niewiele, ale jeśli wziąć pod uwagę roczny rachunek za polisę mieszkaniową, okazuje się, że wcale nie jest tak tanio.

Za ubezpieczenie w porównywarce zapłacimy 200-250 zł. To polisa obowiązująca przez 12 miesięcy zawierająca kilka dodatków do podstawy. W Play ubezpieczenie będzie kosztować rocznie najmniej 36 zł (Naprawy domowe, Standard), ale przy wykupieniu wszystkich produktów Premium składka rośnie do… 1080 zł.

PORÓWNANIE

Korzystając z usług ubezpieczeń mieszkaniowych Play otrzymujemy ofertę Allianz albo Compensy w 2 wariantach. W porównywarce to nawet 5 różnych polis w 4 wariantach ceny i zakresu, co powoduje, że 1 kalkulacja pozwoli uzyskać aż do 20 wyników.

PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA

W porównywarce możemy ubezpieczyć także dom drewniany oraz budynek w budowie.

 

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

Ewelina Ratajczak
Autor

Ewelina Ratajczak

Ekspert od ubezpieczeń na życie i nieruchomości. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze, trenuje jogę i czyta reportaże.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 4.33

Głosów: 6

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.