Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Polisowy blog

19 sierpień 2014

Signal Iduna zrezygnowała z ubezpieczeń nieruchomości

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Z oferty ubezpieczeniowej Signal Iduna zniknęły ubezpieczenia nieruchomości. Dla klientów, którzy kupowali polisę mieszkaniową w tym towarzystwie, oznaczało to sporą zagwozdkę: gdzie mają teraz ubezpieczać swoje domy i mieszkania? Mamy dobrą wiadomość – dobrą ofertę ubezpieczenia nieruchomości możesz znaleźć już dziś, bez wychodzenia z domu. W naszym serwisie.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna jakiś czas temu zrezygnowało ze sprzedaży ubezpieczeń nieruchomości – obecnie ubezpieczyciel sprzedaje polisy turystyczne, ubezpieczenia zdrowotne i na życie. Klienci, którzy jako ostatni kupili w Signal Iduna polisy nieruchomości, nie mieli problemów w razie likwidacji szkody, bo obie strony obowiązywały warunki podpisanej umowy ubezpieczeniowej przy zakupie polisy. Jednak gdy ich ubezpieczenia dobiegły końca, musieli poszukać nowego ubezpieczyciela.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Zmiana często popłaca

Przyzwyczajenie to druga natura. Nie oznacza to jednak, że ubezpieczanie się przez lata w jednej firmie ubezpieczeniowej jest dobrym pomysłem. Co prawda ubezpieczony otrzymuje zniżki i bonusy za kontynuację, ale nie zawsze gra warta jest świeczki. Może się okazać, że ubezpieczając się w innym towarzystwie, otrzymałbyś podobne warunki i to bez zniżki za kontynuację. Czyżbyś już od dłuższego czasu przepłacał za ubezpieczenie mieszkania? Bywa i tak. W każdym razie rezygnacja z ubezpieczenia nieruchomości przez Signal Iduna oznaczała zmiany dla ich dotychczasowych klientów.

Jak znaleźć dobrego ubezpieczyciela?

Poszukiwanie nowego ubezpieczyciela warto rozpocząć od wizyty w serwisie takim jak nasz, który oferuje porównywarkę ubezpieczeń nieruchomości. Wypełniając prosty i przejrzysty formularz (potrzebne będą informacje o twojej nieruchomości, historii ubezpieczenia oraz danych dotyczących), możesz dokonać porównania ubezpieczeń nieruchomości w kilku firmach ubezpieczeniowych. Ceny polis mogą Cię zaskoczyć!

Porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych

Pamiętaj, że cena składki ubezpieczeniowej to nie wszystko. Po pierwsze, upewnij się, że wybrany przez Ciebie zakres ochrony na pewno odpowiada twoim oczekiwaniom. Nie popadaj w kolejną skrajność i nie ubezpieczaj się od tego czego nie uważasz za niezbędne – nie ma sensu przepłacać. Wreszcie poznaj warunki likwidacji szkody w danym towarzystwie ubezpieczeniowym oraz poszukaj opinii na jego temat. W końcu najważniejsza jest jakość obsługi klienta po szkodzie – w końcu kupujesz ubezpieczenie po to, by w razie problemów uzyskać szybką, sprawną i adekwatną pomoc.

Potrzebujesz więcej wskazówek aby dobrać ubezpieczenie dla siebie? W takim razie polecamy poradnik: Jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie mieszkania?

Oblicz składkę ubezpieczenia