Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Polisowy blog

Najciekawsze poradniki z działu ubezpieczeń mieszkaniowych

Data dodania: 06 sierpnia 2014

59 proc. właścicieli nieruchomości spokojnie jedzie na wakacje, bo są ubezpieczeni

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Z przeprowadzonej w ostatnim czasie sondy na jednym z naszych serwisów wynika, że prawie 59 proc. respondentów posiada kompleksowe ubezpieczenie mieszkania i może spokojnie wyjechać na wakacje, wiedząc że nieruchomość jest należycie zabezpieczona. Niecałe 9 proc. badanych rozważa zakup polisy nieruchomości na ostatnią chwilę. 9 proc. ufa swoim sąsiadom. 23,5 proc. kusi los, bo w żaden sposób nie zabezpiecza swojego domu.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

W naszym serwisie informacyjnym Ubezpieczenie.com.pl w ostatnim czasie zamieszczona była sonda z pytaniem: Wyjeżdżam na wakacje. Czy twój dom jest zabezpieczony?

W sondzie wzięło udział 68 osób. 58,8 proc. respondentów odpowiedziało, że posiada kompleksowe ubezpieczenia mieszkania. To nienajgorszy wynik, zważywszy na fakt, że ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe. Z drugiej strony, zabezpieczenie dachu nad głową powinno być priorytetem każdego właściciela mieszkania lub domu.

8,8 proc. badanych zadeklarowało, że „przed wyjazdem kupi jakieś ubezpieczenie nieruchomości”. Chronić dom warto przez okrągły rok, ale dla niektórych osób dopiero wyjazd i wizja pozostawienia nieruchomości bez nadzoru, przemawia do wyobraźni na tyle, że zaczynają rozważać zakup ubezpieczenia. Naszym zdaniem: lepiej później niż wcale.

Sonda: Wyjeżdżasz na wakacje. Czy twój dom jest zabezpieczony?

8,8 proc. respondentów nie ma polisy nieruchomości i nie kupi jej też przed wyjazdem, bo „sąsiedzi będą doglądać mieszkania”. Nie da się ukryć, że pomoc sąsiadów jest nie do przecenienia. Mogą oni szybko zareagować, gdy dojdzie do szkody. Odstraszyć złodzieja, który myśli, że pozostanie niezauważony. Mimo to, nieubezpieczona nieruchomość dostarczy nam wielu zmartwień, kiedy z własnej kieszeni przyjdzie nam pokryć niemałe szkody.

Najbardziej martwi ostatni wynik. 23,5 proc. respondentów nie kupuje ubezpieczenia i zostawia dom kompletnie bez żadnego zabezpieczenia. A pod naszą nieobecność w domu może wiele się przydarzyć (polecamy chociażby artykuł: 5 rzeczy, które mogą zdarzyć się w naszym domu podczas wakacji).

Nie warto tak ryzykować! Ubezpieczenie nieruchomości ma naprawdę wiele zalet i nie musi kosztować fortuny. Nie wierzycie? Porównajcie bezpłatnie składki w naszym kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości i przekonajcie się sami. 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.