Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Oferujemy ubezpieczenia nieruchomości Aviva!

Redakcja 04.07.2022
Oferujemy ubezpieczenia nieruchomości Aviva!
Strona główna
/
Blog
/
Oferujemy ubezpieczenia nieruchomości Aviva!
Ubezpieczenie domu lub mieszkania już od 100 zł rocznie proponuje swoim klientom TU Aviva. Ochrona może dotyczyć przepięć, kradzieży cennych przedmiotów, jak i uderzenia pioruna w nieruchomości znajdujące się na posesji. Sprawdzamy szczegóły polisy mieszkaniowej Twój Dom.
Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz. 
Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.
Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Z polisy Aviva chronione są nie tylko dom i mieszkanie, ale także budynek w budowie, dom letniskowy. Każda z tych nieruchomości w innym zakresie, który należy ustalić podczas zawierania umowy. Umowa jest podpisywana na okres 12 miesięcy.

 

Aviva Twój Dom – co zawiera polisa podstawowa?

Zakres ochrony w produkcie Aviva Twój Dom należy do jednych z najszerszych. Ubezpieczenie pozwala na finansowe zabezpieczenie nieruchomości przed wieloma zagrożeniami już w pakiecie podstawowym.

Zakres podstawowej umowy ubezpieczenia może obejmować ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych,

Dostępny jest katalog zdarzeń losowych, na który składają się takie zdarzenia, jak: pożar, uderzenie pioruna, wybuch, upadek statku powietrznego, uderzenie pojazdu lądowego, silny wiatr, zalanie, grad, pękanie mrozowe rur, ciężar śniegu lub lodu, dym i sadza, lawina, trzęsienie ziemi, upadek drzew lub masztów, przepięcie, katastrofa budowlana czy też zniszczenia wyrządzone przez zwierzęta.

 

Aviva Twój Dom – jak można rozszerzyć zakres ochrony?

Ofertę można dodatkowo powiększyć o rozszerzenia zakresu ochrony o takie elementy, jak:

 • zalanie wodą z opadów atmosferycznych,
 • osuwanie lub zapadanie się ziemi,
 • powódź,
 • kradzież z włamaniem lub rozbój,
 • dewastacja i graffiti,
 • OC w życiu prywatnym,
 • stłuczenie,
 • ruchomości specjalne,
 • NNW,
 • podróż,
 • casco roweru,
 • assistance roweru
 • ochrona zwierząt domowych.

 

Czym wyróżnia się polisa Aviva Twój Dom?

W ofercie Avivy znajdziemy wiele ciekawych rozszerzeń i niuansów, które zwykle nie występują w polisach mieszkaniowych. Jednym z nich jest możliwość zwrotu kosztów opieki weterynaryjnej, jeśli zwierzę ucierpi w wypadku oraz zwrócimy koszty ogłoszeń o zaginięciu psa lub kota.

Ponadto ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które obejmuje szkody powstałe na terytorium Europy oraz krajów basenu Morza Śródziemnego, można rozszerzyć o szkody wyrządzone na terytorium całego świata (z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych Ameryki i Kanady).

Ubezpieczenie mienia obowiązuje we wskazanym w polisie miejscu ubezpieczenia, ale także dla ruchomości domowych oraz sprzętu zmechanizowanego i urządzeń gospodarstwa domowego konstrukcyjnie przeznaczonych pod zabudowę w czasie i po przeprowadzce, w nowym mieszkaniu lub domu przez okres nie dłuższy niż 7 dni po jej zakończeniu.

Ponadto umowę z TU Aviva można podpisać nie tylko na standardowy okres 12 miesięcy, ale od razu na 2 lub 3 lata.

 

Czego nie chroni ubezpieczenie Aviva Twój Dom?

Tak jak każda polisa, ta także zawiera wyłączenia i limity odpowiedzialności. Warto pamiętać, że ubezpieczyciel często zobowiązuje się do ponoszenia kosztów w wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu procent wartości całej poniesionej szkody. Wśród wyłączeń możemy wymienić te szkody, które:

 • powstały wskutek naszego niedbalstwa,
 • są spowodowane długotrwałym występowaniem czynników zewnętrznych,
 • albo nawet zostały spowodowane naszymi własnymi działaniami, czy to z premedytacją, czy też bez.

Limity odpowiedzialności w Avivie, tak jak u innych ubezpieczycieli zabezpieczają dla nas fundusze, ale tylko do danej kwoty lub procentowego udziału wartości poniesionej szkody. Procent dostaniemy, gdy:

 • jesteśmy zobowiązani do uprzątnięcia pozostałości po szkodzie,
 • decydujemy się na skorzystanie z usług specjalistów orzekających o przyczynach szkody,
 • lub np. utraty ruchomości znajdujących się w pomieszczeniach przynależnych, takich jak piwnice, budynki gospodarcze itp.

 

Aviva Twój Dom a inne polisy mieszkaniowe - porównanie cen

Najlepszym przykładem na porównanie cen jest porównanie polisy dla nieruchomości o podobnych parametrach. Pod uwagę weźmy nieruchomość w jednym z mniejszych miast, gdzie ceny za metr kwadratowy wyglądają mniej więcej podobnie.

 • mieszkanie o powierzchni 80 m²,
 • wartości 540 000 złotych,
 • mury, elementy stałe i ruchomości,
 • zdarzenia losowe i kradzież,
 • SU dla ruchomości: 30 000 zł,
 • SU dla elementów stałych: 60 000 zł.

Po wyliczeniach w kalkulatorze ubezpieczeń mieszkaniowych dowiadujemy się, że część ubezpieczycieli ma znacznie tańszą ofertę, ale też są znacznie droższe.

Warto jednak wspomnieć, że ubezpieczenie Aviva obejmuje nie tylko OC w życiu prywatnym, ale także darmową pomoc specjalisty czy opiekę medyczną lub np. rehabilitację. Każda z ofert jest więc inna i ma inny zakres ochrony. Odmienne są także z pewnością wyłączenia. Warto pamiętać, że w ofercie Avivy poza dużą liczbą zagrożeń w standardowym pakiecie nie znajdziemy też franszyzy czy karencji.

Przykładowe stawki za polisę mieszkaniową w Aviva i innych TU

TU

roczna składka za polisę

szczegóły

Aviva

364 zł

567 zł przy wariancie z ochroną powodzi

Usługi medyczne w pakiecie

OC w pakiecie

Proama

219 zł

W tym powódź i przepięcia

Generali

257 zł

W tym powódź i przepięcia oraz assistance

Ergo Hestia

404 zł

W tym oraz assistance

Inter Polska

756 zł

W tym przepięcia oraz assistance

Tabela 1. Porównanie ofert ubezpieczycieli (stan na 04.11.2021 r.).

 

Zastanawiając się nad polisą, warto nie tylko patrzeć na ofertę cenową, ale także na jej zawartość. Podjęcie decyzji o ubezpieczeniu powinno być starannie przemyślane, a oferty różnych towarzystw najlepiej ze sobą sprawnie porównać. W takim przypadku z pewnością przyda się kalkulator ubezpieczeń mieszkaniowych, który został przez nas przygotowany po to, by w łatwy sposób można było porównać oferty nawet 18 towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

To warto wiedzieć

1. Polisa Avivy pozwala na zabezpieczenie nieruchomości przed wieloma zagrożeniami już w pakiecie podstawowym

2. Polisę można rozszerzyć o dodatkowe zagrożenia, takie, jak np. zalanie wodą z opadów atmosferycznych czy straty spowodowane powodzią

3. Ubezpieczenie Aviva obejmuje nie tylko OC w życiu prywatnym, ale także darmową pomoc specjalisty czy opiekę medyczną lub np. rehabilitację

4. Przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem warto porównać składki w konkurencyjnych towarzystwach, aby zapłacić mniej

Autor

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.