Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 45 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpiecz mieszkanie przed długim weekendem!

Data dodania: 16 lutego 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Okazja czyni złodzieja, a długie weekendy, to znakomity czas dla złodziei, którzy mogą przebierać w pozostawionych bez opieki domach. Według danych opublikowanych w Diagnozie Społecznej z 2013 roku, średnio 324 razy dziennie dochodzi do włamań na terenie naszego kraju.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Z danych policji wynika, że przestępcy bardzo często obserwują zwyczaje i zachowanie lokatorów. Gdy już poznają dokładnie plan dnia i nawyki właścicieli mieszkań czy domów, łatwo im wychwycić moment nieuwagi, w którym swobodnie mogą dokonać kradzieży. Złodzieje zazwyczaj kradną to, co wpadnie im w ręce jak najbliżej drzwi wejściowych, aby skrócić sobie drogę ucieczki w obawie przed nakryciem. Natomiast, kiedy przestępcy są pewni tego, że lokatorów nie ma i w najbliższym czasie się nie zjawią, nie tylko kradną, a nawet potrafią zdemolować całe mieszkanie by dostać się do skrywanych kosztowności.

Jak zabezpieczyć dom?

Wychodząc z domu obowiązkowo należy upewnić się, że zamknęliśmy wszystkie okna (również piwnicze) i drzwi. Nie powinniśmy zostawiać dodatkowego kompletu kluczy w „tajnych schowkach” - wszyscy je dobrze znają, zatem nie powinniśmy łudzić się, że nikt nie odkryje naszej sekretnej skrytki.

Abyśmy czuli się bezpiecznie we własnym domu, czy też byli o niego spokojni, kiedy jesteśmy daleko, należy zawsze zamykać drzwi! Nie wolno ignorować odgłosu naciskanej klamki podejrzanych hałasów. Natomiast, jeśli widzimy nieznajomego, otwierającego drzwi sąsiada, którego nie ma w danym czasie w domu lub widzimy podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej – nie bójmy się zawiadamiać policji.

Na co można liczyć ze strony ubezpieczyciela w razie włamania i kradzieży?

Pakiety assistance domowego gwarantują bardzo szeroki zakres ochrony, dzięki któremu ciężar organizacji pomocy i radzenia sobie w trudnych sytuacjach nie spoczywa na poszkodowanym, lecz na ubezpieczycielu. Dzięki takiemu pakietowi będąc poszkodowanymi, mamy szansę liczyć na na transport i dozór mienia oraz opiekę psychologa w trudnej chwili, informację o dostępnych usługodawcach i specjalistach, interwencję ślusarza, czy nawet pomoc projektanta wnętrz bądź architekta.

Dzięki polisom majątkowym, będąc poszkodowanymi możemy liczyć na wypłatę świadczenia pieniężnego – aby je uzyskać jak najszybciej, należy poinformować swojego ubezpieczyciela bezpośrednio po zdarzeniu. Mamy 3 lata na dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela. Dzięki polisom mieszkaniowym, możemy liczyć na wypłatę świadczenia pieniężnego, jednak zgodnie z treścią artykuł 818 kodeksu cywilnego, umowa ubezpieczenia lub ogólne warunki ubezpieczenia mogą przewidywać, że ubezpieczający ma obowiązek w określonym terminie powiadomić ubezpieczyciela o wypadku – inaczej świadczenie może zostać niewypłacone. Jednak jeśli nie zawiadomimy ubezpieczyciela w określonym terminie o danym zdarzeniu, zaś zawiadomimy policję, która prawidłowo zabezpieczy i udokumentuje materiał dowodowy, to powinniśmy pomyślnie uzyskać odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.