Szeroka oferta ubezpieczeń nieruchomości sprawia, że posiadacze i najemcy mieszkań miewają problemy z wyborem odpowiedniej dla siebie polisy. Jedno z pytań, które sobie zadają, brzmi: ubezpieczenie mieszkania ze spółdzielni czy indywidualnie? Wyjaśniamy wszystkie niuanse związane z tym dylematem.
Zyski wynikające z posiadania nieruchomości można czerpać na wiele sposobów, m. in. poprzez podnajem mieszkania. Tłumaczymy, na czym dokładnie polega podnajem, jak można na nim zarabiać i w jakich okolicznościach, a także jak ubezpieczyć podnajmowany lokal.
Okulary, które nierzadko kosztują ponad 1000 zł, można łatwo uszkodzić lub zgubić. Do tego dochodzi ryzyko kradzieży. Warto więc zabezpieczyć się finansowo na wypadek tych zdarzeń. Zestawiamy ze sobą ubezpieczenie okularów w sklepie i w ramach polisy mieszkaniowej.
Polisa mieszkaniowa może zabezpieczyć finansowo nie tylko samą nieruchomość, ale również jej elementy stałe i ruchome. Wyjaśniamy w szczegółach, czym właściwie są te elementy, w jaki sposób ubezpieczenie je chroni i ile taka ochrona kosztuje.
Większość ubezpieczonych nieruchomości to nieruchomości już zamieszkane, co nie oznacza, że nie warto wykupić polisy dla lokalu, do którego dopiero planujemy się wprowadzić. Wyjaśniamy w szczegółach, jak wygląda kwestia ubezpieczenia mieszkania w stanie deweloperskim.
Nieruchomość, w której mieszkamy i znajdujący się w niej majątek warto zabezpieczyć finansowo, ale rzadko kiedy jest to wymagane prawem lub w inny sposób narzucone odgórnie. Wyjaśniamy, kiedy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe, a kiedy tylko dobrowolne.