Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Wyłączenia, czyli czego nie obejmuje polisa mieszkaniowa?

Data dodania: 24 marca 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Kupując ubezpieczenie mieszkania zazwyczaj skupiamy się na tym, za jaką szkodę dostaniemy odszkodowanie. Nie zastanawiamy się, że ubezpieczyciele stosują szereg wyłączeń, w których wskazują, za jakie zdarzenia nie biorą na siebie odpowiedzialności. Podpisując umowę warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Domy oraz mieszkania najczęściej ubezpieczamy od zdarzeń losowych, ognia, kradzieży z włamaniem czy też zalania. Jednak nie jest to równoznaczne z gwarancją uzyskania odszkodowania w sposób prosty. Wybór firmy ubezpieczeniowej powinno poprzedzać dokładne porównanie wyłączeń odpowiedzialności stosowanych przez ubezpieczycieli, które znajdują się w treści OWU.

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania?

Ubezpieczyciele chroniąc się przed próbami wyłudzenia odszkodowania i nadużyciami ze strony ubezpieczonych, wyłączają ze swojej odpowiedzialności szkody powstałe w wyniku celowej, umyślnej działalności. Dotyczy to działań podejmowanych nie tylko przez ubezpieczonego, ale i przez osoby znajdujące się we wspólnym gospodarstwie domowym.

Otrzymanie odszkodowania może stać się niemożliwe również w przypadku, gdy ubezpieczyciel uzna, że szkoda powstała wskutek rażącego niedbalstwa ze strony ubezpieczonego, np. brak wypłaty za zalanie, gdy woda przedostała do nieruchomości przez nieszczelne okna, dach, drzwi, instalacje czy balkon, zaś obowiązek ich konserwacji leżał po stronie ubezpieczonego.

W treści wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela spotyka się wskazanie, że jeśli do obowiązków ubezpieczonego nie należy konserwowanie elementów budynku, ale wiedział o ich nieszczelności, to odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli zwrócił się pisemnie do właściciela lub administratora budynku o usunięcie danych zaniedbań.

Niepogoda, graffiti i co jeszcze?

Firmy ubezpieczeniowe nie lubią niepogody – wyłączenia dotyczące szkód spowodowanych złymi warunkami pogodowymi są jednymi z popularniejszych. Działanie mrozu czy też opadów atmosferycznych (z wyjątkiem nawalnych deszczy) może spowodować szkody, za które nie uzyskamy odszkodowania. Przenikanie wód gruntowych do nieruchomości, przemarzanie i zawilgocenie ścian, zagrzybienia lub zapleśnienia w budynku, to kolejne bardzo popularne wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczycieli.

Dla jednych graffiti to swego rodzaju działa sztuki, zaś dla innych wręcz przeciwnie – jednak ubezpieczyciele wrzucają je do jednego worka właśnie z dziełami sztuki – do „worka” z wyłączeniami odpowiedzialności ochrony ubezpieczeniowej. Niektóre firmy nie podejmują się odpowiedzialności za pojawienie się nielegalnych napisów, malunków, czy symboli w postaci graffiti na ubezpieczonych nieruchomościach. Tak jak graffiti, dzieła sztuki, czy inne cenne przedmioty, np. biżuteria, dokumenty, środki pieniężne, karty kredytowe, równie często są wyłączane spod ochrony ubezpieczeniowej.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Pamiętajmy, że każdy ubezpieczyciel stosuje własne systemy określania wyłączeń odpowiedzialności ale i oferuje możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o kolejne ryzyka. Dlatego przed zakupem polisy mieszkaniowej warto porównać ze sobą wszystkie oferty dostępne na rynku i wybrać tę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości.

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.