Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Polisowy blog

Czy ubezpieczenie domu trzeba wypowiedzieć?

Formalności związane z przerwaniem polisy
09 luty 2017
Ubezpieczenie nieruchomości to umowa na czas określony. W większości przypadków Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują wykupienie zakresu ochrony w pełnym cyklu, czyli na 12 miesięcy. A zrobić w sytuacji, jeśli okaże się, że konkurencyjna firma ubezpieczeniowa proponuje więcej dodatków za identyczną stawkę? Czy można wypowiedzieć umowę?
Czytaj więcej

Ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim

Kto odpowiada za szkody przed odbiorem nieruchomości?
02 luty 2017
Osoby, które noszą się z zamiarem kupna nowego mieszkania prosto od dewelopera powinny ubezpieczyć nieruchomość w momencie podpisania aktu notarialnego. Gdy jednak odbiór nastąpi wcześniej, kto wtedy odpowiada za straty w lokalu, który jeszcze nie został zamieszkany?
Czytaj więcej

Dlaczego ubezpieczenie mieszkaniowe nie obejmuje wilgoci i grzybów?

Zasady działania polisy w przypadku zjawisk nagłych i długotrwałych
27 styczeń 2017
Roszczenia klientów firm ubezpieczeniowych sprowadzają się zazwyczaj do kilku powtarzających się kwestii. Główną z nich jest odszkodowanie, a w zasadzie jego brak. Przykrego rozczarowania łatwo uniknąć zapoznając się z fragmentami OWU zarówno przed podpisaniem umowy, jak i w trakcie jej obowiązywania.
Czytaj więcej

OC w życiu prywatnym ratunkiem za nieodśnieżony chodnik

Gdzie poszkodowany przechodzień może szukać pomocy?
18 styczeń 2017
Gwałtowne opady śniegu, gołoledź, skoki temperatur – taka konfiguracja zjawisk atmosferycznych zimą sprawia, że poruszanie się na zewnątrz jest znacznie utrudnione. Jeśli w porę nie zadziałają służby porządkowe, łatwo o upadek na śliskim chodniku i w konsekwencji poważny uraz czy złamanie. Tylko kto za to odpowie?
Czytaj więcej

Ubezpieczenie nieruchomości zimą

Jak chronić domowy budżet przed śniegiem, pożarem i mrozem?
17 styczeń 2017
Zagrożenia, jakie czyhają na nieruchomość w porze zimowej wcale nie są mniej niebezpiecznie od powodzi czy uderzenia pioruna występujących podczas miesięcy cieplejszych. Czy istnieje sprawdzony sposób na dobranie polisy mieszkaniowej, tak aby chronić mienie jak najskuteczniej?
Czytaj więcej