Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Polisowy blog

Ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim

Kto odpowiada za szkody przed odbiorem nieruchomości?
02 luty 2017
Osoby, które noszą się z zamiarem kupna nowego mieszkania prosto od dewelopera powinny ubezpieczyć nieruchomość w momencie podpisania aktu notarialnego. Gdy jednak odbiór nastąpi wcześniej, kto wtedy odpowiada za straty w lokalu, który jeszcze nie został zamieszkany?
Czytaj więcej

Dlaczego ubezpieczenie mieszkaniowe nie obejmuje wilgoci i grzybów?

Zasady działania polisy w przypadku zjawisk nagłych i długotrwałych
27 styczeń 2017
Roszczenia klientów firm ubezpieczeniowych sprowadzają się zazwyczaj do kilku powtarzających się kwestii. Główną z nich jest odszkodowanie, a w zasadzie jego brak. Przykrego rozczarowania łatwo uniknąć zapoznając się z fragmentami OWU zarówno przed podpisaniem umowy, jak i w trakcie jej obowiązywania.
Czytaj więcej

OC w życiu prywatnym ratunkiem za nieodśnieżony chodnik

Gdzie poszkodowany przechodzień może szukać pomocy?
18 styczeń 2017
Gwałtowne opady śniegu, gołoledź, skoki temperatur – taka konfiguracja zjawisk atmosferycznych zimą sprawia, że poruszanie się na zewnątrz jest znacznie utrudnione. Jeśli w porę nie zadziałają służby porządkowe, łatwo o upadek na śliskim chodniku i w konsekwencji poważny uraz czy złamanie. Tylko kto za to odpowie?
Czytaj więcej

Ubezpieczenie nieruchomości zimą

Jak chronić domowy budżet przed śniegiem, pożarem i mrozem?
17 styczeń 2017
Zagrożenia, jakie czyhają na nieruchomość w porze zimowej wcale nie są mniej niebezpiecznie od powodzi czy uderzenia pioruna występujących podczas miesięcy cieplejszych. Czy istnieje sprawdzony sposób na dobranie polisy mieszkaniowej, tak aby chronić mienie jak najskuteczniej?
Czytaj więcej

Zalane mieszkanie a brak ubezpieczenia

Kiedy przyda się polisa mieszkaniowa od zalania?
05 styczeń 2017
Mieszkanie w bloku posiada liczne zalety jak choćby zintegrowany system grzewczy, który eliminuje konieczność posiadania pieca i dbania o opał. Jednak lokatorzy powinni też liczyć się z zagrożeniami jak choćby zalanie wodą sąsiada przez nieszczelne rury czy pęknięty wężyk od pralki.
Czytaj więcej