CUR_URL:https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/gdzie-kupie-ubezpieczenie-dla-domu-z-ogrodem Gdzie kupię ubezpieczenie dla domu z ogrodem?
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpieczenie domu z ogrodem

Ochrona nieruchomości i elementów posesji

Michał Ratajczak 09.4.2020
Podstawowa wersja ubezpieczenia mienia dotyczy zdarzeń losowych, których skutki finansowe mogą dotknąć nieruchomość. Chronione może być także mienie znajdujące się poza domem w obrębie działki, tj. garaż, altana i inne obiekty małej architektury z ogrodzeniem włącznie. Czy ogród też wchodzi w ten zakres?
Porównaj ceny

Ogród, a częściej roślinność ogrodowa, również może być przedmiotem ubezpieczenia, o ile dany produkt polisowy posiada takie rozszerzenie. Sformułowanie jasno wskazujące ogród czy roślinność jako przedmiot ubezpieczenia musi być zawarte w dokumencie OWU. 

 

Zazwyczaj można spotkać się z terminem obiekty małej architektury, gdzie zakres dodatkowej ochrony ubezpieczenia domu może obejmować:

 • wiaty,
 • studnie,
 • posągi,
 • grille murowane,
 • baseny,
 • altany,
 • piaskownice,
 • fontanny,
 • huśtawki,
 • drabinki i zjeżdżalnie.

Jeśli dojdzie do szkody, np. zalania terenu, wypłata świadczenia będzie dotyczyć wskazanych elementów ogrodu w umowie. W ofertach firm ubezpieczeniowych nie pojawia się „ogród” jako całość – tak skonstruowana definicja sprawiłaby problemy z interpretacją przepisów.

Ważne jest też, przed czym chroniony ma być ogród. Ubezpieczyciele przeważnie stosują pakiet ochrony przewidziany dla murów, czyli zdarzenia losowe wymienione w zakresie bądź ryzyka wszystkie (poza wyłączeniami). Tym samym warto upewnić się, czy elementy ogrodu będą chronione też na ewentualność kradzieży, która jest tak samo prawdopodobna, jak przejście wichury.

 

Co daje ubezpieczenie domu z ogrodem?

Budowa ogrodu, zaczynając od profesjonalnego projektu, to wysiłek wymagający poświęcenia czasu i niemałych środków finansowych. Dlatego warto zadbać także o teren posesji, na której nierzadko znajduje się specjalnie sprowadzana roślinności czy pieczołowicie dobierana architektura w postaci pergoli, oczka wodnego czy lamp ogrodowych.

Zaletą posiadania polisy mieszkaniowej w szerokim zakresie ochrony jest większe prawdopodobieństwo otrzymania świadczenia. Za posiadaniem takiego produktu przemawia jego cena. Ubezpieczony może za niewielką opłatą – 200 do 300 zł rocznie – zapewnić sobie spokój na okoliczność wystąpienia szkody dotyczącej:

 • ogrodzenia i jego elementów (np. przez upadek pobliskich drzew, słupów i masztów),
 • kortu tenisowego,
 • roślin doniczkowych (teren posesji, balkonu, loggi, tarasu),
 • wyposażenia ogrodu (narzędzi gospodarczych, mebli ogrodowych).

W przypadku roślin doniczkowych takie rozszerzenie polisy może dotyczyć również mieszkania, choć w nieco węższej konstrukcji, niż dla ubezpieczenia domu.

 

Gdzie kupić ubezpieczenie dla domu z ogrodem?

Ubezpieczenie nieruchomości z ogrodem można zamówić bez konieczności odwiedzania placówek towarzystw ubezpieczeniowych. Przed zakupem polisy użytkownik w zaciszu domowym sprawdza i porównuje produkty ubezpieczeniowe dla domu z ogrodem. Takie opcje mają w swojej ofercie różne towarzystwa w tabeli poniżej.

ALLIANZ

ochroną ubezpieczeniowa dotyczy drzew i krzewów zasadzone w gruncie lub w donicach i obiektów: szklarnia ogrodowa, ogród zimowy, oranżeria, meble ogrodowe, grill, trampolina, basen, jaccuzi, z wyłączeniem parasoli, tymczasowych zadaszeń i namiotów

AVIVA

w ramach usługi assistance informacyjny: udostępnienie danych kontaktowych firm ogrodniczych, pomoc w organizowaniu firm sprzątających w przypadku zniszczenia dużych drzew np. wskutek silnego wiatru, uderzenia pioruna, a także pomoc w poszukiwaniu rzadkich gatunków roślin i kwiatów

GENERALI

ubezpieczenie dodatkowe obejmuje zabudowane i zamknięte ogrody zimowe na stałe połączone z domem czy mieszkaniem, w tym stłuczenie

WARTA

ochrona roślinności ogrodowej na wypadek huraganu, powodzi, deszczu nawalnego, upadku drzew lub masztów, uderzenia pojazdu mechanicznego, trzęsienia ziemi, uderzenia pioruna, upadku pojazdu powietrznego. Suma ubezpieczenia do kwoty 20 tys. zł

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie krótkiego i niezobowiązującego formularza o podstawowe dane – co ważne – bez rejestracji na stronie. Formularz stanowi integralną część porównywarki ubezpieczeń. Po chwili polisa mieszkaniowa pojawia się w zestawieniu z maksymalnie 4 innymi. Przyszły ubezpieczony może wybierać spośród cen, a także pakietów ochrony różniących się między sobą m.in. wysokością sumy ubezpieczenia dla wersji podstawowej i rozszerzonej.

 

Porównaj ceny
Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły