W budynkach wielorodzinnych za zalanie piwnicy może odpowiadać jej właściciel, sąsiad lub administracja. Wyjaśniamy kwestię tej odpowiedzialności, a także opisujemy szczegóły ubezpieczenia od zalania w ramach polisy mieszkaniowej.
Przepięcie może zniszczyć wart kilkanaście tysięcy złotych telewizor czy komputer z cennymi danymi, który jest ci potrzebny do pracy. Na szczęście, od skutków tego zdarzenia można się ubezpieczyć. Wyjaśniamy, jak w ramach polisy mieszkaniowej wygląda ochrona przed przepięciem, jak się ubezpieczyć od tego ryzyka i ile to kosztuje.
Wynajem mieszkania wiąże się z odpowiedzialnością – zarówno po stronie właściciela, jak i najemcy. Wystarczy drobny wypadek, awaria sprzętu czy nieumyślne zalanie sąsiadów, by pojawiły się poważne konsekwencje finansowe. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie nieruchomości związanej z najmem – niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę murów, wyposażenia, czy odpowiedzialność cywilną.
Ubezpieczenie nieruchomości z działalnością gospodarczą jest możliwe w wybranych towarzystwach. Wyjaśniamy, które mienie firmowe można włączyć w polisę mieszkaniową, na jakich zasadach i przy spełnieniu jakich warunków. Podajemy też przybliżony koszt takiego ubezpieczenia.
Akt notarialny to bardzo ważny dokument, bez którego nie sprzedamy nieruchomości ani jej nie kupimy. Możliwe jest natomiast ubezpieczenie mieszkania bez aktu notarialnego. Wyjaśniamy w szczegółach, czym jest ten dokument, jakie jest jego zastosowanie i w jakich sytuacjach możemy kupić polisę, jeśli go nie posiadamy.