Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

7 sposobów na zakup taniego ubezpieczenia domu

Data dodania: 12 grudnia 2013

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Z jednej strony chciałbyś ubezpieczyć swoją nieruchomość, aby poczuć się pewniej i bezpieczniej. Z drugiej strony, każda złotówka, zwłaszcza przed świętami, jest na wagę złota. Co zrobić? Jak kupić tanio i dobrze, nie obciążając domowego budżetu zakupem polisy mieszkaniowej?

Ryzyka na jakie narażony jest Twój dom świetnie obrazuje kultowy świąteczny film „Kevin sam w domu”. Złodzieje czekają aż mieszkańcy wyjadą do rodziny na święta, grabią cenne rzeczy i na domiar złego zostawiają w kuchni odkręcony kran...

Kadr z filmu

W takiej sytuacji jedynym ratunkiem dla pechowych właścicieli jest polisa ubezpieczenia nieruchomości, która wcale nie musi być droga. Jak kupić tanie ubezpieczenie domu?

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

1. Ustal wyższy wkład własny.

Proponowana przez doradcę wysokość składki wydaje się za wysoka, ale z drugiej strony nie chcesz zawężać zakresu ubezpieczenia? Ustal wyższy procent wkładu własnego, oczywiście w ramach możliwości finansowych.

Jeśli stwierdzisz, że w przypadku wystąpienia szkody możesz pokryć 20% kosztów likwidacji szkody, wówczas ubezpieczyciel odpowiednio obniży proponowaną składkę ubezpieczenia.

2. Zainwestuj w zabezpieczenia.

Oto domowe zabezpieczenia, których posiadanie gwarantuje zniżkę w polisie nieruchomości: 

Zamki w drzwiach

  • systemy alarmowe,
  • całodobowy dozór,
  • drzwi przeciwwłamaniowe,
  • blokady antywyważeniowe w drzwiach zewnętrznych,
  • kraty w oknach,
  • szyby przeciwwłamaniowe (co najmniej klasy P3),
  • rolety przeciwwłamaniowe.

Za drzwi antywłamaniowe z certyfikatem ubezpieczyciel może zaproponować zniżkę od 10% do 15%. Do 20% zniżki otrzymasz jeśli posiadasz w mieszkaniu system alarmowy, który jest podłączony do grupy interwencyjnej, reagującej natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Nawet 30% zniżki na polisę mogą otrzymać właściciele nieruchomości na terenach osiedli strzeżonych lub będących pod stałym nadzorem pracownika ochrony.

3. Kup ubezpieczenie w pakiecie.

Firmy ubezpieczeniowe oferują rozmaite zniżki na ubezpieczenie nieruchomości klientom, którzy wykupili u nich ubezpieczenie komunikacyjne np. obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ta zasada działa także w drugą stronę: osoby które ubezpieczyły swoją nieruchomość, mogą otrzymać zniżkę na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego.

Zawsze warto zapytać ubezpieczyciela czy oferuje taką zniżkę – mówi Magda Różańska, ekspert ds. ubezpieczeń nieruchomości w serwisie Ubezpieczeniemieszkania.pl.

Jeżeli jesteś kierowcą, a więc i tak musisz zakupić OC, a z drugiej strony chcesz ubezpieczyć dom, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – kupując pakiet ubezpieczenie komunikacyjne plus ubezpieczenie majątkowe.

4. Ubezpiecz mienie od kradzieży na pierwsze ryzyko.

Przy zakupie ubezpieczenia mienia od kradzieży nie musisz ubezpieczać całości swojego dobytku, łącznie ze starymi ubraniami i garnkami. Ubezpieczenie od kradzieży, to najdroższy element polisy mieszkaniowej. Ubezpiecz się na taką kwotę, na jaką wyceniasz najcenniejsze przedmioty, które mogą zostać skradzione w czasie włamania.

Złodziej włamujący się do domu

Źródło: http://westbergholt.net

Taką formę ubezpieczenia nazywamy ubezpieczeniem mienia od kradzieży na pierwsze ryzyko. Włamywacz zabierze przedmioty najcenniejsze oraz najłatwiejsze do wyniesienia, np. gotówkę, laptopa, telewizor, biżuterię, itd. To, czy ubezpieczysz się na wartość 25 tys. zł a nie 50 tys. zł, będzie miało bardzo duży wpływ na wysokość składki.

5. Zadbaj o bezszkodowość.

W ubezpieczeniach nieruchomości, podobnie jak w polisach komunikacyjnych, wpływ na wysokość składki ma historia ubezpieczenia.

Jeśli wcześniej kupowałeś ubezpieczenie mieszkania, a w trakcie trwania ochrony nie zgłosiłeś żadnej szkody, to możesz liczyć na to, że w tym roku składka polisy nieruchomości może kosztować cię mniej, z racji wypracowanego bezszkodowego roku.

Warto więc zrezygnować ze zgłoszenia małej szkody, np. wybitej szyby w oknie, aby nie stracić zniżki za bezszkodowy rok ubezpieczeniowy w kolejnym okresie ochrony.

6. Kup polisę przez internet.

Na zniżkę w ubezpieczeniu domu, możesz liczyć także w momencie zakupu polisy przez internet. Przyczyna jest prosta: sprzedaż online jest tańsza niż sprzedaż stacjonarna.

Zakup ubezpieczenia przez internet

Źródło: http://blog.brilliance.com

Ubezpieczyciele działający w systemie direct sprzedają polisy przez internet i telefon, oszczędzając jednocześnie na utrzymaniu biur i pracowników. Za zakup polisy przez internet możesz otrzymać nawet 10% zniżki. 

Warto również zrobić szybki rekonesans ofert w internecie. Np. skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń, który umożliwi sprawdzenie i zestawienie cen 4 towarzytw ubezpieczeniowych w niecałe 5 minut.

7. Opłać składkę jednorazowo.

Ubezpieczyciele dają możliwość rozłożenia płatności składki na 2, 4 a nawet 12 rat! Sprzedaż ratalna zawsze jednak wiąże się z wyższym kosztem, dlatego jeśli stać Cię na opłacenie składki jednorazowo, zapłać za polisę za cały rok z góry. Na płatności jednorazowej możesz oszczędzić średnio od 5-10% wartości składki.

Pożar, wichury, powodzie, awarie domowe, kradzież – jest naprawdę wiele powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie domu i mieszkania. Argument przeciw, że cena jest za wysoka, jest tylko wymówką. Obniżyć składkę można na wiele sposobów, wystarczy chcieć.  

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.