CUR_URL:https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ogrodzenie-narzedzia-plyta-indukcyjna-to-rowniez-obejmuje-polisa-mieszkaniowa Ogrodzenie, narzędzia, płyta indukcyjna - to również obejmuje polisa mieszkaniowa
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ogrodzenie, narzędzia, płyta indukcyjna - to również obejmuje polisa mieszkaniowa

Przegląd rozszerzeń umowy podstawowej w ubezpieczeniach nieruchomości

Michał Ratajczak 11.12.2019
 • STRONA GŁÓWNA
 • /
 • BLOG
 • /
 • OGRODZENIE, NARZĘDZIA, PŁYTA INDUKCYJNA - TO RÓWNIEŻ OBEJMUJE POLISA MIESZKANIOWA
Dobrą polisę dla domu czy mieszkania łatwo poznać po zakresie ochrony, czyli zdarzeniach i przedmiotach, za które ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność finansową. Im więcej umów dodatkowych w ofercie, tym większa szansa znalezienie właściwego produktu polisowego i wypłatę ewentualnego odszkodowania.
Porównaj ceny

Czym kierują się właściciele nieruchomości, którzy chcieliby chronić swoje mienie? Niestety, nadal wielu z nich zwraca uwagę na cenę. Tymczasem wysokość składki w ubezpieczeniu nieruchomości gra drugorzędną rolę przynajmniej z 2 powodów: jest niska i opłacana raz do roku, więc nie powinna stanowić większego obciążenia dla domowego budżetu.

 

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Przy ustalaniu ceny za ubezpieczenie domu czy mieszkania roczna składka jest sumą innych wytycznych, m.in.:

 • wartości nieruchomości,
 • lokalizacji nieruchomości,
 • powierzchni nieruchomości,
 • zakresu (liczby umów dodatkowych),
 • posiadanych zabezpieczeń własnych.

To, jaka umowa dodatkowa będzie znajdować się w zakresie ochrony, ma oczywiście wpływ na wysokość składki, ale nie aż tak duży jak w przypadku np. drewnianej konstrukcji budynku czy położenia nieruchomości w pobliżu naturalnych zbiorników wodnych.

Polisa mieszkaniowa to roczny wydatek w przedziale ok. 100-500 zł. Najbardziej optymalne produkt to ten, który zawiera 2-3 rozszerzenia, co pozwala zmieścić się w budżecie 300 zł rocznie. Ważna jest przy tym nie liczba umów dodatkowych, a ich przydatność – prawdopodobieństwo kradzieży z włamaniem jest jednak większe niż wystąpienie powodzi, więc dobrze jest zastanowić się nad zagrożeniem czyhającym na nieruchomość, jaki i ruchomości domowe.

 

Typowe i nietypowe rozszerzenia umowy

W zakresie podstawowym ubezpieczenia rzecz jest prosta i przejrzysta – mury domu, mieszkania czy budynku w budowie są objęte finansową ochroną na wypadek zaistnienia od kilku do nawet ponad dwudziestu zdarzeń losowych, w tym pożaru, zalania i wybuchu.

Zakres dodatkowy daje ubezpieczonemu większe możliwości, nieznacznie tylko podnosząc wysokość składki, przez co najpopularniejsze rozszerzenia dotyczą:

 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • kradzieżą z włamaniem,
 • dewastacją,
 • assistance.

Niektóre z wymienionych opcji są na stałe lub czasowa dostępne w wersjach podstawowych danych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Jednak większość jak ubezpieczenie ogrodzenia czy ubezpieczenie od stłuczenia przedmiotów szklanych trzeba dokupić osobno.

PZU
Dom Plus

Ochrona nagrobku, płyty indukcyjnej i roślin ogrodowych, assistance:

 • Komfort, który łączy pakiet podstawowy z usługami assistance, w tym m.in. interwencję elektryka czy transport ocalałego mienia z ubezpieczonego miejsca,
 • Super z uwzględnieniem np. posprzątania ubezpieczonego miejsca czy diagnozy przyczyny awarii instalacji,
 • Super Plus obejmujący ponadto naprawę sprzętu RTV/AGD/PC wraz z kosztami części zamiennych.

Warta
Dom 24+

Pakiet Torebka, który obejmuje usiłowanie lub dokonanie rabunku na ubezpieczonym, np. dowodu osobistego, gotówki, biżuterii, kluczyków do samochodu i innych przedmiotów codziennego użytku.

Aviva
W domu

Ruchomości specjalne, czyli przedmioty o wartości jednostkowej większej niż 500 zł, takie jak: biżuteria, dzieła sztuki, trofea myśliwskie, broń.

Proama
Dom

Rower, transport sprzętu po wypadku lub awarii, koszty naprawy roweru czy dostęp do infolinii medycznej.

Gothaer 
Cztery kąty

Całkowite lub częściowe stłuczenie szyb. Zakres obejmuje okna, drzwi, lustra, płyty grzewcze, kabiny prysznicowe i szyby kominkowe.

 

Ubezpieczyciele prześcigają się w zakresie oferowanych opcji dodatkowych. Niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę ze względu na dostępność i rzadkość występowania na tle konkurencji. Jednak nie warto kierować się ilością a jakością, dzięki czemu posiadane ubezpieczenie spełni swoją rolę, czyli będzie w stanie pokryć straty finansowe na mieniu czy zdrowiu lokatorów.

 

Porównaj ceny
Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły