Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpieczenie od zalania RANKING

Właściwie dobrana polisa pokryje finansowe straty

Michał Ratajczak 13.5.2016 | 11.12.2019
W ostatnim czasie Polacy są coraz bardziej mobilni, przez co więcej czasu spędzają poza domem czy mieszkaniem. Mienie pozostawione na czas nieobecności lokatorów jest podatne na zalanie i inne zagrożenia. Nie zawsze można zapobiec nagromadzeniu wody w pomieszczeniu, ale przewidzieć taką ewentualność już tak. W wyborze odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego przyda się skorzystanie ze specjalistycznego rankingu.
Porównaj ceny

Zakup polisy od zalania i innych ryzyk jest możliwy na różne sposoby. Najwygodniejszym z nich jest użycie nowoczesnego narzędzia jak kalkulator ubezpieczenia domu i mieszkania. Osoba zainteresowana kupnem pakietu ochronnego na wybrane ryzyko lub grupę ryzyk, po określeniu dokładnych preferencji, otrzymuje oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

 

Kryteria rankingu

O tym, który produkt ubezpieczeniowy wziąć pod uwagę, decyduje najczęściej wysokość składki. Warto też wiedzieć, co kryje się za wysokością danej składki. W zdobyciu tej wiedzy niezastąpione będzie skorzystanie ze specjalnego rankingu ubezpieczeń. Najlepiej analizować te, które dotyczą wąskiego problemu, np. kradzieży z włamaniem. Dzięki temu osoba zainteresowana nie tylko ubezpieczeniem nieruchomości, ale wybranym elementem zdobędzie szczegółowe dane dotyczące zawartości produktu pod analizowanym kątem.

Taki wyselekcjonowany z ogólnej oferty problem przedstawia poniższe zestawienie. Ranking został sporządzony w oparciu o ryzyko zalania nieruchomości wodą.

 

polisa od zalania

Źródło: opracowanie własne

 

Z powyższej tabeli wynika, że najniższą składkę zapłaci klient Generali. Produkt „Generali Z myślą o domu” znajduje się w podobnym przedziale cenowym co „Dom” TU Concordia, jednak oferty różnią się pod względem zawartości pakietu Assistance. Ten z kolei posiada produkt „W domu” Aviva oraz, za niewielką dopłatą „Dom” TU Proama. Ostatni z ubezpieczycieli proponuje składkę przekraczającą nieznacznie 250 zł, podobnie jak Link4. Najdroższym rozwiązaniem zestawienia w ujęciu rocznym jest polisa Warty „Dom24+”.

 

Gwiazdki przy niektórych produktach są dodatkowym doprecyzowaniem warunków oferty na ryzyko zalania. Wyjątki dotyczą trzech ubezpieczycieli:

zalanie mieszkania

Źródło: opracowanie własne

 

Niektórych czytelników może dziwić obecność w rankingu definicji. Brzmienie każdej z nich jest na pierwszy rzut oka podobne, ale to właśnie już na tym etapie przyszły ubezpieczony może zorientować się czy interesujący go przypadek zawiera się w polisie.

Definicja zalania oraz wyłączenia odpowiedzialności podpowiadają ubezpieczonemu, czego powinien unikać, aby nie spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania przez Towarzystwo. Natomiast podstawą do przyznania świadczenia jest zdefiniowany w umowie zakres ubezpieczenia – dostępny w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

 

Oferta sprecyzowana

Aby ranking był wiarygodny, a przede wszystkim możliwy do stworzenia, potrzebne jest dokładne określenie wytycznych danej polisy. Definicja zalania tylko wstępnie precyzuje warunki ubezpieczenia na wypadek tego właśnie ryzyka, jednak dla wyliczenia konkretnej wysokości składki potrzeba więcej informacji. Prezentowany ranking i widoczne w nim ceny poszczególnych zostały ustalone na przykładzie ściśle określonego wzorca.

Stworzenie profilu klienta obejmuje wytyczne zarówno mieszkania, jak i samego ubezpieczonego. Wzięte pod uwagę zostały m.in. takie elementy jak:

  • rodzaj mieszkania
  • wybrane preferencje ubezpieczonego
  • skala ryzyk
  • suma ubezpieczenia
  • wyposażenie mieszkania

 

ryzyko zalania

Źródło: opracowanie własne

 

Zalety kalkulatora

Decyzja o zakupie właściwego ubezpieczenia nieruchomości na wypadek zalania powinna być przemyślana z najwyższą dokładnością. Dane zestawione w rankingu z pewnością ułatwią wybór polisy. Tę można również wybrać korzystając z kalkulatora, który umożliwia bezpośredni zakup wybranej polisy bez konieczności wychodzenia z domu i spotkania z agentem ubezpieczeniowym.

Nadrzędną zaletą kalkulatora jest swobodny dobór różnych opcji. Zainteresowany rozwiązaniem ubezpieczenia nieruchomości ma przed sobą gotowe pakiety: S, M, L i XL – część z nich pozwala chronić finansowo dom czy mieszkanie nie tylko przed skutkami zalania. 

Porównaj ceny
Michał Ratajczak
Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły