CUR_URL:https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-iphone Ubezpieczenie iphone’a – co warto wiedzieć?
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Ubezpieczenie iphone’a – co warto wiedzieć?

Redakcja 20.04.2021
Ubezpieczenie iphone’a – co warto wiedzieć?
Strona główna
/
Blog
/
Ubezpieczenie iphone’a – co warto wiedzieć?
Istnieje kilka możliwości ubezpieczenia iPhone’a, a każda z nich rządzi się nieco innymi prawami i ma inny zakres ochrony. W tym artykule wyjaśniamy, jakie są opcje ubezpieczenia iPhone’a, co obejmuje polisa oraz ile to kosztuje.

Dla wielu iPhone to przedmiot niemal kultowy. Jego cena nie należy do najniższych, więc ewentualna awaria czy kradzież będzie wiązać się ze sporą stratą finansową. Chyba że wcześniej kupimy ubezpieczenie.

 

Jak ubezpieczyć iPhone'a?

Smartfona od Apple można ubezpieczyć na trzy sposoby. O ubezpieczenie iPhone’a możemy zadbać już podczas jego zakupu w sklepie – sprzedawcy zwykle proponują kupującym dedykowaną polisę.

Jeśli jednak nie zdecydowaliśmy się na nią, możemy ubezpieczyć iPhone w ramach polisy mieszkaniowej – wraz z innymi cennymi przedmiotami lub w ramach polisy firmowej – jeżeli używamy urządzenia do prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Ubezpieczenie telefonu iPhone w sklepie

Jedną z opcji na ubezpieczenie iPhone’a jest polisa oferowana przez producenta sprzętu –iDream Care. Takie ubezpieczenie możemy wykupić na stronie idream.pl lub bezpośrednio w salonie, w którym dokonujemy zakupu. Tę polisę dla iPhone’ów oferują również salony sieci komórkowych. W ramach ubezpieczenia iDream Care za nasz iPhone odpowiedzialne będzie Towarzystwo Ubezpieczeń Europa.

Do wyboru jest kilka opcji polisy, które możemy dopasować do własnych potrzeb. Wybierać możemy spośród polis na rok, 2 lub 3 lata. Możemy wykupić ubezpieczenie telefonu na terenie Polski, ale także poza granicami kraju – w czasie podróży do 60 dni.

Jeśli zdecydujemy się na polisę o największym zakresie ochrony, możemy liczyć na pomoc nie tylko w razie awarii oprogramowania telefonu, uszkodzenia czy zalania urządzenia, ale także, gdy iPhone zostanie nam skradziony w wyniku włamania, rabunku lub zdewastowany przez osoby trzecie.

Minusem w tym przypadku może okazać się fakt, że ubezpieczenie iPhone’a oferowane przez producenta możemy wykupić tylko w dniu zakupu urządzenia – w ten sposób nie można ubezpieczyć używanego iPhone’a.

 

Ubezpieczenie iPhone'a w ramach polisy mieszkaniowej

Jedną z wygodnych opcji na ubezpieczenia iPhone’a jest dopisanie go do listy przedmiotów ubezpieczonych w ramach polisy mieszkaniowej. W ten sposób możemy chronić całe wyposażenie mieszkania: zarówno iPhone, jak i inne cenne przedmioty (aparaty, komputery, kamery wideo, sprzęt AGD itp.). A wszystko to w ramach jednego ubezpieczenia i jednej opłaty.

Ubezpieczenie iPhone’a w polisie mieszkaniowej będzie chroniło urządzenie w takim samym zakresie, w jakim chroniona jest pralka, telewizor czy komputer. W ten sposób możemy ubezpieczyć również używany iPhone – po upływie gwarancji producenta.

Problem z wykupieniem polisy może pojawić się tylko jeśli nasz iPhone jest już bardzo stary – niektórzy ubezpieczyciele określają maksymalny limit wieku ubezpieczanych urządzeń.

 

Ubezpieczenie iPhone'a w ramach polisy firmowej

Dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą i właśnie do tego celu używają iPhone’a, dostępne jest ubezpieczenie telefonu w polisie firmowej. Na rynku ubezpieczeniowym znajduje się wiele tego rodzaju ofert. Ubezpieczenie iPhone’a dla firm oferuje m.in. PZU, Link4, Warta, Proama, Allianz czy Gothaer.

Ubezpieczenie iPhone’a w polisie firmowej dostępne jest w kilku wariantach – na różny czas i o różnym zakresie. Telefon możemy w ten sposób ubezpieczy także w opcji All Risk, czyli do wszystkich ryzyk (bardzo szeroki zakres ochrony).

 

Od czego można ubezpieczyć iPhone'a?

Ubezpieczenie iPhone’a może mieć nieco inny zakres w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Warto rozważyć na jakie zagrożenia może być narażony nasz telefon i pod tym kątem spojrzeć na oferty.

Według statystyk zalanie oraz uszkodzenie w wyniku upadku to jedne z najczęstszych powodów zniszczenia telefonu komórkowego. Z pewnością więc, na wypadek takich właśnie sytuacji, warto go ubezpieczyć. Idealna polisa powinna obejmować także ochronę na wypadek kradzieży iPhone’a.

Ubezpieczenie iPhone’a w ramach polisy mieszkaniowej może go chronić na wypadek następujących sytuacji:

 • zalania mieszkania, np. w wyniku pękniętej rury lub uszkodzonego dachu;
 • pożaru (jeśli w mieszkaniu rozprzestrzeni się ogień);
 • przepięcia np. podczas podłączenia telefonu do ładowarki;
 • kradzieży w wyniku włamania do mieszkania;
 • kradzieży w wyniku rabunku (odebrania iPhone’a siłą poza miejscem zamieszkania).

Z kolei ubezpieczenia iPhone’a w ramach polisy firmowej może go chronić nie tylko, tak jak w przypadku polisy mieszkaniowej, na wypadek zalania, pożaru, przepięcia, rabunku czy kradzieży w wyniku włamania do biura, ale także jeśli telefon uszkodzi się z powodu nieprawidłowego użytkowania lub zaniedbania ze strony pracowników.

 

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie iPhone'a?

Jak w każdej polisie, tak i przy ubezpieczeniu iPhone’a istnieją sytuacje, w których ubezpieczenie nie zadziała. Sytuacje te to tzw. wyłączenia odpowiedzialności, a ich listę można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dołączanych do umowy na polisę.

Każde towarzystwo może ustalać nieco inne wyłączenia odpowiedzialności. Warto je sprawdzić jeszcze przed ostatecznym zakupem ubezpieczenia.

Przy ubezpieczeniach iPhone'a towarzystwa zwykle zastrzegają, że nie pokrywają szkód powstałych na akcesoriach do iPhone'a. Dość często zamieszczają w OWU także maksymalną liczbę szkód w danym okresie polisy, np. jedną kradzież telefonu na rok.  

Niektórzy ubezpieczyciele uwzględniają w wyłączeniach również dolny limit kwoty szkody, np. nie odpowiadają za straty opiewające na kwotę niższą niż 50 zł.

W większości TU nie możemy liczyć na ochronę telefonu na wypadek szkodliwego działania wirusów komputerowych oraz na odszkodowanie za uszkodzenia spowodowane umyślnie.

 

Od czego zależy cena ubezpieczenia iPhone'a?

Ubezpieczenie iPhone’a w ramach polisy iDream zależy od wartości urządzenia oraz zakresu i długości trwania ochrony. Koszt takiej polisy waha się od 69 zł do nawet 1299 zł.

Ubezpieczenie iPhone’ a w polisie mieszkaniowej oraz firmowej również w dużej mierze zależy od wartości ubezpieczanego mienia, zakresu oraz długości ochrony, lecz ceny w poszczególnych towarzystwach są bardzo różne. Do wyboru jest tutaj także sporo wariantów tak, aby każdy mógł dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb i zasobności portfela.

Ceny za ubezpieczenie iPhone'a w polisie mieszkaniowej lub firmowej mogą zaczynać się już od ok. 100 zł za rok i chronią nie tylko iPhone i wyposażenie nieruchomości, ale także całą nieruchomość.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie iPhone’a?

Za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych sprawdziliśmy, ile kosztowałoby ubezpieczenie iPhone’a w polisie mieszkaniowej dla przykładowej nieruchomości.

Założyliśmy, że polisa powinna obejmować ochronę całej nieruchomości – wraz z wyposażeniem, a ponadto ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem.

W kalkulatorze wpisaliśmy następujące dane:

 • mieszkanie w Krakowie
 • wielkość: 30 m2
 • wartość: 230 tys. zł
 • wartość elementów stałych: 20 tys. zł
 • wartość wyposażenia: 15 tys. zł
 • zlokalizowane na piętrze pośrednim,
 • zabezpieczone domofonem, dwoma zamkami zastawkowymi oraz drzwiami antywłamaniowymi

Wszyscy z poniższych ubezpieczycieli oferują w cenie polisy dodatkowo także zabezpieczenie na wypadek powodzi, dewastacji, wandalizmu oraz przepięcia. U niektórych brak jednak dodatku Home Assistance, zamiast tego pojawia się ochrona na wypadek powodzi.

Najniższą cenę za ubezpieczenie iPhona w polisie mieszkaniowej zaproponowała Proama – 170 zł za rok ochrony – bez dodatku Home Assistance. Dodatek ten możemy otrzymać w ofercie Link4 – za 204 zł za rok, lecz w tym przypadku cena nie obejmuje ochrony na wypadek powodzi.

Najdroższą ofertę za polisę przedstawiło InterPolska – 340 zł za rok. Warto jednak zweryfikować i tę opcje, być może w OWU znajdują się jakieś wyjątkowo przychylne klientom zapisy warunków ochrony.

 

Przykładowy koszt ubezpieczenie iPhone’a w polisie mieszkaniowej

Towarzystwo

Cena za 12 miesięcy

Dodatkowa ochrona w polisie

Proama

170 zł

Powódź, Dewastacja, Wandalizm, Przepięcia

Link4

204 zł

Home Assistance, Dewastacja, Wandalizm, Przepięcia

Mtu24.pl

205 zł

Powódź, Dewastacja, Wandalizm, Przepięcia

Generali

206 zł

Home Assistance, Powódź, Dewastacja, Wandalizm, Przepięcia

Inter Polska

340 zł

Home Assistance, Dewastacja, Wandalizm, Przepięcia

Tabela 1. Oprac. na podstawie ubezpieczeniemieszkania.pl Dane na dzień: 17.03.2021 r.

Polisa mieszkaniowa może mieć różny zakres ochrony. Może obejmować tylko mury i elementy stałe lub nieruchomość wraz z wyposażeniem, w tym sprzęty elektroniczne takie jak iPhone czy smartphone. Kompleksową ochronę zapewnią nam dodatki do polisy, tj: kradzież z włamaniem, powódź czy Home Assistance. Dobre ubezpieczenie nieruchomości można szybko znaleźć za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych. Kalkulator pokaże nam polisy nawet od kilkunastu ubezpieczycieli, z  których z łatwością wytypujemy dla siebie najbardziej optymalna ofertę.

To warto wiedzieć

1. iPhone'a można ubezpieczyć na trzy sposoby: w ramach ubezpieczenia producenta, w polisie mieszkaniowej oraz w polisie firmowej

2. W przypadku ubezpieczenia iPhone’a w sklepie minusem może okazać się fakt, że tę polisę możemy wykupić tylko w dniu zakupu urządzenia – nie można ubezpieczyć używanego iPhone’a

3. Ubezpieczenia iPhone’a w ramach polisy firmowej może go chronić także na wypadek uszkodzenia z powodu nieprawidłowego użytkowania lub zaniedbania ze strony pracowników

4. Ubezpieczenie iPhone’a w polisie mieszkaniowej może chronić nie tylko to urządzenie, ale także wiele innych będących na wyposażeniu nieruchomości, a ponadto samą nieruchomość
Autor

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.