Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Spis majątku a odszkodowanie

Redakcja 16.8.2013 | 11.12.2019
Jak powszechnie wiadomo nie zawsze można łatwo uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczyciela. Czasami są z tym problemy. No bo w jaki sposób można udowodnić, że skradziony sprzęt elektroniczny w trakcie włamania był właśnie tyle warty. Bardzo często w takiej sytuacji sami możemy mieć problem z ustaleniem wysokości straty. Z pomocą przyjdzie jednak spis majątku.
Porównaj ceny

Wszystkie rachunki, faktury, karty gwarancyjne i instrukcje są gdzieś w którejś z szafek. Ale w której konkretnie? Wiadomo, że kiedy tylko ważne papiery są potrzebne, zawsze się gdzieś zawieruszą. A przecież sytuacja może być o wiele gorsza. Kradzież nie należy do największych tragedii. Huragan, powódź, czy też pożar, te wydarzenia mogą zniszczyć kompletnie cały dom razem z jego zawartością.

Spis majątku

Na całe szczęście istnieje pewne proste rozwiązanie tego problemu. Jest nim spis majątku.

Wystarczy zrobić dokładny rejestr własnego dobytku. Do tego jest potrzebny tylko jeden arkusz, zawierający takie informacje jak nazwa składnika majątku, numer sprzętu oraz numer aktu notarialnego, rachunku lub faktury. 

Jak wykorzystać spis majątku

Spis majątku nie musi służyć tylko jako pomoc przy uzyskaniu odszkodowania. Warto przygotować takie zestawienie przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Dzięki temu możesz szybko i bardzo dokładnie oszacować sumę ubezpieczenia poszczególnych elementów swojego dobytku. Oszczędzasz cenny czas swój i agenta ubezpieczeniowego. Poza tym poziom ochrony twojej polisy będzie optymalny. Unikniesz niedoubezpieczenia i nie przepłacisz za polisę z powodu ustalenia zbyt wysokiej sumy ubezpieczenia. W krajach zachodnich spis majątku jest dokumentem obowiązkowo dołączanym do polisy. W Polsce jeszcze nie ma takiej praktyki, ale warto samemu zadbać o swoje interesy.

Jak dbać o spis majątku

Trzeba pamiętać, że raz sporządzony spis majątku nie jest aktualny cały czas. Nawet, jeżeli składniki Twojego majątku nie zmieniają się zbyt często, z roku na rok może zmieniać się ich wartość. Dlatego przed każdym odnowieniem polisy warto aktualizować zestawienie dobytku.

Porównaj ceny
Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły