Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Artykuł

16 sierpień 2013

Spis majątku a odszkodowanie

Spis majątku a odszkodowanie Jak powszechnie wiadomo nie zawsze można łatwo uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczyciela. Czasami są z tym problemy. No bo w jaki sposób można udowodnić, że skradziony sprzęt elektroniczny w trakcie włamania był właśnie tyle warty. Bardzo często w takiej sytuacji sami możemy mieć problem z ustaleniem wysokości straty. Z pomocą przyjdzie jednak spis majątku.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Wszystkie rachunki, faktury, karty gwarancyjne i instrukcje są gdzieś w którejś z szafek. Ale w której konkretnie? Wiadomo, że kiedy tylko ważne papiery są potrzebne, zawsze się gdzieś zawieruszą. A przecież sytuacja może być o wiele gorsza. Kradzież nie należy do największych tragedii. Huragan, powódź, czy też pożar, te wydarzenia mogą zniszczyć kompletnie cały dom razem z jego zawartością.

Spis majątku

Na całe szczęście istnieje pewne proste rozwiązanie tego problemu. Jest nim spis majątku.

Wystarczy zrobić dokładny rejestr własnego dobytku. Do tego jest potrzebny tylko jeden arkusz, zawierający takie informacje jak nazwa składnika majątku, numer sprzętu oraz numer aktu notarialnego, rachunku lub faktury. 

Jak wykorzystać spis majątku

Spis majątku nie musi służyć tylko jako pomoc przy uzyskaniu odszkodowania. Warto przygotować takie zestawienie przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Dzięki temu możesz szybko i bardzo dokładnie oszacować sumę ubezpieczenia poszczególnych elementów swojego dobytku. Oszczędzasz cenny czas swój i agenta ubezpieczeniowego. Poza tym poziom ochrony twojej polisy będzie optymalny. Unikniesz niedoubezpieczenia i nie przepłacisz za polisę z powodu ustalenia zbyt wysokiej sumy ubezpieczenia. W krajach zachodnich spis majątku jest dokumentem obowiązkowo dołączanym do polisy. W Polsce jeszcze nie ma takiej praktyki, ale warto samemu zadbać o swoje interesy.

Jak dbać o spis majątku

Trzeba pamiętać, że raz sporządzony spis majątku nie jest aktualny cały czas. Nawet, jeżeli składniki Twojego majątku nie zmieniają się zbyt często, z roku na rok może zmieniać się ich wartość. Dlatego przed każdym odnowieniem polisy warto aktualizować zestawienie dobytku.

Oblicz składkę ubezpieczenia

Logo
Redakcja 
Redaktor   |   Ubezpieczenia online.pl Sp.z o.o.

Formularz kontaktowy

Nie znalazłeś odpowiedniego ubezpieczenia lub masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych oraz na kontakt ze strony Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. ( dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. ), z siedzibą we Wrocławiu (51-319) przy ul. Sycowskiej 44, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. ( dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. ) w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych. Pokaż pełną treść zgody
Szybki kontakt