Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Sprawdź aktualne ceny

Data dodania: 04 lutego 2014
Data aktualizacji: 29 lipca 2019

Średnia ocena: 4.05

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czy wiesz od czego zależy cena ubezpieczenia nieruchomości? Poznaj czynniki, które wpływają na wysokość składki i dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych dla lokalu mieszkalnego o wartości 200 tys. zł, 500 tys. zł oraz 800 tys. zł.

Cena za ubezpieczenie nieruchomości zależna jest od wielu czynników. Im szerszy zakres i bardziej kompleksowa ochrona, tym droższa polisa nieruchomości. Na cenę składki nie mniejszy wpływ będzie miała suma ubezpieczenia oraz wartość nieruchomości. Pamiętaj, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem wyboru, jednak bez rozeznania w ofertach można za taki sam zakres ochrony sporo przepłacić. Dlatego, zanim kupisz polisę, porównaj ubezpieczenia kilku towarzystw.

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Cena ubezpieczenia - od czego zależy?

Przede wszystkim od zakresu polisy oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Wersja podstawowa, czyli ochrona murów od ognia i innych zdarzeń losowych będzie znacznie tańsza niż wersja rozszerzona obemująca m.in. elementy stałe i ruchomości, w tym od kradzieży z włamaniem, powodzi czy dewastacji. 

Z kolei im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa cena polisy. Dobre oszacowanie sumy ubezpieczenia to podstawa, nie należy jej zaniżać ani niepotrzebnie zawyżać. Dla przykładu: ubezpieczając się od ryzyka kradzieży warto określić sumę nie tyle całego dobytku, ale wartość ruchomości, które w pierwszej kolejności mogą paść łupem złodziei np. sprzęt RTV, elektronika (laptopy, smartfony,konsole do gier, aparaty fotograficzne), biżuteria. 

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Inne czynniki wpływające na wysokość składki

Zakres i suma ubezpieczenia to nie wszystko. Na cenę polisy mieszkaniowej wpływa też wartość nieruchomości – w dużych miastach, gdzie cena za metr kwadratowy jest większa, składka również ulegnie podwyższeniu w porównaniu do mieszkania na prowincji.

Różna cena ma związek z lokalizacją mieszkania. Jeśli znajduje się ono na terenie zalewowym, wtedy składka może wzrosnąć nawet o 1000% ze względu na wysokie ryzyko powodziowe. Wpływ ma także kondygnacja mieszkania – to na parterze jest droższe w ubezpieczeniu. Najtaniej jest na środkowym piętrze. Z kolei piętro ostatnie to ryzyko zalania opadami  atmosferycznymi przez nieszczelny dach.

Wysokość składki w określonych sytuacjach rośnie, ale i maleje. To ostatnie zjawisko ma związek z m.in.:

  • posiadanym zabezpieczeniem w postaci drzwi antywłamaniowych z wymaganym przez TU atestem, systemem alarmowym i monitoringiem,
  • bezszkodową historią ubezpieczenia,
  • okresem ubezpieczenia (podpisanie na umowy na więcej niż 12 miesięcy pozwoli otrzymać u niektórych ubezpieczycieli zniżki).

 

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Sprawdziliśmy ile kosztuje polisa ubezpieczeniowa na przykładzie 3 mieszkań na parterze o wartości 200 tys. zł, 500 tys. zł oraz 800 tys. zł we Wrocławiu (ul. Wojrowicka).

 

MIESZKANIE NR 1: wartość 200 000 zł, powierzchnia 38 m2, rok budowy 2005

Zakres ubezpieczenia INTER CONCORDIA

    LINK4    

Mury od ognia i innych zdarzeń losowych 132 zł 132 zł 140 zł
Mury + el. stałe + wyposażenie od ognia i zdarzeń losowych 169 zł 170 zł 174 zł
Mury + el. stałe + wyposażenie od kradzieży 286 zł 246 zł 227 zł

Porównaj ceny
 

W przypadku podstawowego ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych tzn. "murów" w pierwszym przykładzie różnice cenowe są stosunkowo niewielkie i wynoszą 8 zł. Inaczej wygląda to w przypadku rozbudowanego ubezpieczenia zawierającego ochronę nie tylko samych murów, ale także elementów stałych i ruchomych od ognia i innych zdarzeń losowych, jak również ubezpieczenia ruchomości domowych od kradzieży. Różnice między najtańszą ofertą a najdroższą wynoszą prawie 100 zł. 

 

MIESZKANIE NR 2: wartość 500 000 zł, powierzchnia 70 m2, rok budowy 2005

Zakres ubezpieczenia INTER CONCORDIA

    LINK4    

Mury od ognia i innych zdarzeń losowych 291 zł 330 zł 302 zł
Mury + el. stałe + wyposażenie od ognia i zdarzeń losowych 328 zł 368 zł 336 zł
Mury + el. stałe + wyposażenie od kradzieży 445 zł 444 zł 390 zł

Porównaj ceny
 

Im wyższa wartość nieruchomości, tym droższe ubezpieczenie oraz większe różnice między cenami polis u różnych ubezpieczycieli. Najtańsza polisa od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczająca same "mury" kosztuje 291 zł, najdroższa 330 zł, a więc o 40 zł więcej. W przypadku ubezpieczeń o większym zakresie ochrony różnice są jeszcze większe i wynoszą ponad 150 zł. 

 

MIESZKANIE NR 3: wartość 800 000 zł, powierzchnia 100 m2, rok budowy 2005

Zakres ubezpieczenia INTER CONCORDIA

    LINK4    

Mury od ognia i innych zdarzeń losowych 452 zł 528 zł 457 zł
Mury + el. stałe + wyposażenie od ognia i zdarzeń losowych 489 zł 566 zł 491 zł
Mury + el. stałe + wyposażenie od kradzieży 606 zł 642 zł 544 zł

Porównaj ceny
 

W przypadku ostatniej nieruchomości różnice cenowe w polisach mieszkaniowych są najwyższe. Najtańsze, minimalistyczne ubezpieczenie samych "murów" kosztuje 452 zł, natomiast najdroższe, z szerszym wachlarzem ochrony to koszt 642 zł. Różnica wynosi niecałe 200 zł.

 

UWAGA!

Ubezpieczenie tylko "murów" nie obejmie ani sytuacji kradzieży i włamania, ani możliwości uzyskania odszkodowania za uszkodzone i zniszczone na skutek pożaru lub innych zdarzeń losowych domowe sprzęty, dzwi, podłogi, meble czy inne wartościowe przedmioty.

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie mieszkania warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowych. W 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

2019-08-22 12:32:34