CUR_URL:https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/gdzie-ubezpieczyc-mieszkanie-lub-dom Gdzie ubezpieczyć mieszkanie i dom? 5 kroków do najlepszej polisy | UbezpieczenieMieszkania.pl
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 38 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

5 kroków do zakupu najlepszej polisy

Redakcja 11.12.2019
Najlepszym rozwiązaniem w ubezpieczeniu domu i mieszkania jest połączenie szerokiego zakresu ochrony z niską składką. Jednak nie wszędzie znajdziemy produkt dopasowany zarówno do naszej nieruchomości, jak i kieszeni.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie mieszkania jest produktem, na który w większości przypadków decydujemy się dobrowolnie. Dlatego, aby zabezpieczyć nasz majątek, wybór produktu oraz firmy ubezpieczeniowej powinien być dobrze przemyślany. Oto jakie kroki musisz podjąć, aby znaleźć najlepszą polisę.

 

1. Przejrzyj polisy mieszkaniowe

Błędem, jaki popełniają osoby kupujące ubezpieczenie nieruchomości, jest zawieranie polisy w firmie ubezpieczeniowej poleconej przez znajomego, przypadkowo, bezpośrednio w placówce stacjonarnej czy z powodu „kuszącej ceny”. Wtedy ryzykujemy podwójnie – zakupem polisy niedopasowanej i przepłaconej, a oba ryzyka wynikają z braku porównania ofert.

Możesz dopasować zakres ochrony i porównać składki samodzielnie korzystając z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości. Warto to zrobić z poniższych powodów:

 • porównywarka wyświetla kilka propozycji, więc nie pogubisz się w ofercie,
 • do wyboru masz 4 warianty ochrony z różnymi dodatkami i kwotami odszkodowania,
 • taką polisę kupisz bez wychodzenia z domu,
 • do zakupu ubezpieczenia online wystarczy kilka minut i przelew bankowy.

Porównywarka pokazuje rezultaty na podstawie ofert kilku towarzystw – w jednym wariancie do 5, a w całej kalkulacji nawet do 20. Dzięki temu, że nie musisz tracić czasu na przeglądanie kilkudziesięciu innych firm.

 

2. Zobacz w sieci, co sądzą inni

Mało kto wypowiada się pozytywnie na temat ubezpieczycieli i posiadanych produktów ubezpieczeniowych. Negatywne opinie przeważają na różnego rodzaju forach – tematycznych i ogólnych przy okazji pojawienia się artykułu o ubezpieczeniu.

Powody są te same: niezadowolenie z procesu obsługi, długi czas likwidacji szkody, zbyt niska kwota odszkodowania i brak odszkodowania.

Lektura forum, ale i rankingów to także uzupełnienie wiedzy na temat polis mieszkaniowych. Warto zawsze wiedzieć więcej i uniknąć błędów, które popełnili inni, np. zawierając umowę na zbyt wąski zakres ochrony.

Chcesz wiedzieć, co o polisie sądzą inni? Sprawdź » Ranking towarzystw ubezpieczeniowych « oraz » Forum - opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych «

 

3. Dopasuj rozmiar i cenę polisy

Nie ma nic gorszego niż ciasny garnitur kupiony za krocie. Podobnie jest z ubezpieczeniem domu i mieszkania – tu liczy się każde rozszerzenie i każda złotówka.

Rozszerzenia, czyli umowy dodatkowe to nic strasznego. Tylko niewiele podniosą cenę składki, a w zamian masz pewność, że polisa przyda się w wielu sytuacjach. Bez rozszerzeń zostaje sama podstawa, a ta chroni mury w razie pożaru czy zalania. Dodatki pozwolą zabezpieczyć finansowo nieruchomość na wypadek:

 • kradzieży,
 • stłuczenia,
 • przepięcia,
 • szkody wyrządzonej przez nieletnich domowników,
 • awarii instalacji wodnej.

Zakres możesz ustalać swobodnie, zupełnie jak cenę za taką polisę. Pamiętaj, że ubezpieczenie nieruchomości opłacasz za rok z góry, więc czasem 100 zł więcej okaże się bezcenne w razie szkody. Jednak nie przesadzaj z dodatkami – po co kupować rozszerzenie na powódź, jeśli dom nie znajduje się w pobliżu rzeki czy jeziora.

Rozszerzenia dobierzesz także za pomocą kalkulatora ubezpieczeń wybierając jeden z dostępnych wariantów, np. M czy L. To także możliwość zabezpieczenia nieruchomości na wysokie sumy (wariant XL).

 

4. Prześwietl ubezpieczyciela

Regulamin polisy możesz sprawdzić jeszcze przed zakupem ubezpieczenia. Wystarczy w porównywarce otworzyć dokument OWU przypisany do każdej polisy w wynikach kalkulatora.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia zawsze składają się z tych samych rozdziałów, nieco inaczej sformułowanych, ale bez względu na drobne różnice zwróć uwagę na:

 • definicje,
 • zakres wariantu podstawowego,
 • liczbę i rodzaj rozszerzeń,
 • limity kwotowe,
 • wyłączenia odpowiedzialności.

Zapisy w OWU dotyczą również procesu likwidacji szkody, które określają w jakim czasie należy zgłosić szkodę, jak dokonać zgłoszenia, jakich dokumentów będzie wymagał ubezpieczyciel i jakie są zasady likwidacji danej szkody – długość procesu i szczegółowe warunki.

 

5. Sprawdź dodatkowe zniżki

Ubezpieczyciele są elastyczni nie tylko pod względem zakresu ochrony na zawieranej polisie, ale także w kwestii ceny. Na szczególne przywileje możesz liczyć np. ubezpieczając się w towarzystwie, w którym kupiłeś już inne produkty, np. ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie na życie.

Zniżki możesz przyznać sobie samodzielnie. Wystarczy, że nieruchomość, którą ubezpieczasz posiada alarm, monitoring lub drzwi antywłamaniowe. Jeśli te przedmioty, czyli zabezpieczenia własne spełniają warunki stawiane przez ubezpieczyciela, zapłacisz za polisę mniej. Łatwo to sprawdzić porównując polisy online i zaznaczając w formularzu takie zabezpieczenia. 

 

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

Porównaj ceny
Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (7)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Patryk45

2018-06-08 09:28:35

Bardzo dobre porady, wezmę je pod uwagę kiedy będę kupował wymarzone mieszkanie, znalazłem już nawet ciekawą ofertę i jestem ciekaw jak się rozwinie nasza współpraca.

Villain

2018-10-05 00:08:30

Ja mam ubezpieczenie w Aviva które obejmuje szeroki zakres ubezpieczenie przed zalaniem, przepięciem i innymi zdarzeniami losowymi, powodzią i zalaniem opadami atmosferycznymi, kradzieżą z włamaniem oraz stłuczeniem elementów szklanych.

Lili

2018-12-13 10:13:55

Nie rozumie dlaczego w kalkulacji wymagane są dane jak nr. telefonu i dokładny adres? skoro podany jest e-mail .

Mariza

2019-05-07 22:43:22

Mam pytanie o konieczność podpisywania wszystkich zgód (marketingowych, o zapoznaniu z wynagrodzeniem agenta, informacji o zdrowiu itp.) w przypadku ubezpieczenia mieszkania. Inter Risk wymaga obecnie 20 różnych zgód. Czy takie wymuszanie jest zgodne z prawem ???

Odpowiedź Redakcji

2019-05-08 14:56:05

Zgody marketingowe reguluje m.in. Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Natomiast podanie informacji o zdrowiu ma związek z ofertą InterRisk. Jednym z rozszerzeń dla lokatora jest pakiet NNW i leczenie szpitalne.

polak

2019-07-13 10:51:49

dlaczego nikt nie radzi na co zwracać uwagę tylko żeby u nich ubezpieczyć, artykuł jest reklamą firmy rankomat....potem nie można się od nich opędzić wydzwaniają i są bardzo nachalni...

Online Ekspert Compensa

2019-07-31 10:36:17

Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

Sprawdź podobne artykuły