Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Artykuł

09 wrzesień 2013

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

5 kroków do zakupu najlepszej polisy.
Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom? Dobre ubezpieczenie mieszkania, to szeroki zakres ochrony połączony z niską składką. Ale to nie wszystko. Liczy się także możliwość zindywidualizowania polisy wg własnych potrzeb, wysoka jakość obsługi oraz sprawny proces likwidacji szkody. Sprawdź co zrobić, aby kupić dobre ubezpieczenie nieruchomości.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie mieszkania jest produktem, który kupujemy dobrowolnie, aby zabezpieczyć nasz majątek. Wybór produktu oraz firmy ubezpieczeniowej powinien być zatem dobrze przemyślany. Gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania? Oto jakie kroki musisz podjąć, aby wybrać najlepszą polisę.

Porównaj oferty ubezpieczeń

1. Zrób rekonesans ofert.

Największym błędem, jaki popełniają osoby kupujące ubezpieczenie mieszkania, jest zawieranie polisy w pierwszym lepszym towarzystwie lub w firmie ubezpieczeniowej poleconej przez znajomego. Każdy z nas jest inny, każdy z nas posiada inne mieszkanie i inne elementy majątku ruchomego.

Oferta najlepsza, jest zatem ofertą dopasowaną tylko i wyłącznie do indywidualnych potrzeb.

Przed wyborem ubezpieczyciela najpierw porównaj kilka ofert. Możesz to zrobić z pomocą agenta ubezpieczeniowego, który przeanalizuje dla Ciebie propozycje kilku firm i pomoże dokonać właściwego wyboru.

Możesz także dopasować zakres ochrony i porównać składki samodzielnie korzystając z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości

Porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych

2. Prześwietl ubezpieczyciela.

Mało kto wypowiada się pozytywnie na temat ubezpieczycieli i posiadanych produktów ubezpieczeniowych. Swoje żale wylewamy publicznie przeważnie, gdy nie jesteśmy zadowoleni z procesu obsługi, np. czas likwidacji szkody wydłuża się miesiącami, a kwota odszkodowania jest nieadekwatna do poniesionych kosztów. 

Warto zatem sprawdzić ranking ubezpieczycieli i przeanalizować oceny, jakie wystawiają ich Klienci za poszczególne etapy obsługi. Warto również zajrzeć na fora internetowe i zapoznać się z historiami niezadowolonych Klientów.

W celu prześwietlenia ubezpieczyciela przydadzą Ci się te linki:

» Ranking towarzystw ubezpieczeniowych «

» Forum - opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych «

3. Dopasuj zakres ochrony.

W obecnych czasach ubezpieczyciele są otwarci na zaspokajanie potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Oznacza to, że produkty ubezpieczeniowe są bardzo elastyczne i można manipulować zakresem ochrony wg własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Jeżeli np. nie mieszkasz na terenie zalewowym, nie warto włączać tego ryzyka w zakres ochrony i płacić za nie dodatkowo. Podobnie można wykluczać inne ryzyka, np. jeśli nie obawiasz się pożaru lub masz tak zabezpieczony dom, że żaden złodziej nie ma szans się do niego włamać, nie ma sensu płacić za ochronę niepotrzebną.

4. Przed podpisaniem umowy przeczytaj OWU.

Dokument OWU

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, to dokument który określa wszystkie warunki dotyczące zawartej polisy.

Z niego nie tylko dowiesz się jaki ubezpieczyciel oferuje Ci zakres ochrony, ale przede wszystkim jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela (np. za szkody wynikłe z powodu nieszczelnej instalacji wodno-kanalizacyjnej), czyli w jakich sytuacjach przyjdzie nam zapłacić za szkodę z własnej kieszeni, mimo że mamy polisę. 

Istotne zapisy w OWU dotyczą również procesu likwidacji szkody, które określają w jakim czasie należy zgłosić szkodę, jak dokonać zgłoszenia, jakich dokumentów będzie wymagał ubezpieczyciel i jakie są zasady likwidacji danej szkody – długość procesu i szczegółowe warunki.

5. Zapytaj o dodatkowe zniżki.

Ubezpieczyciele są elastyczni nie tylko pod względem zakresu ochrony na zawieranej polisie, ale także w kwestii ceny. Na szczególne przywileje możesz liczyć np. ubezpieczając się w towarzystwie, w którym kupiłeś już inne produkty, np. ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie na życie.

Klient lojalny jest równie cennym Klientem, jak Klient bezszkodowy, a więc nie bój się negocjować, pytać, czy nawet domagać – masz do tego prawo!

Teraz, kiedy już wiesz że należy prześwietlić ubezpieczyciela, dopasować zakres ochrony, przeczytać ogólne warunki ubezpieczeń i porównać składki, z pewnością dasz sobie świetnie radę w wyborze najlepszej polisy mieszkaniowej. Powodzenia! 

Oblicz składkę ubezpieczenia

 

Logo
Redakcja 
Redaktor   |   Ubezpieczenia online.pl Sp.z o.o.

Formularz kontaktowy

Nie znalazłeś odpowiedniego ubezpieczenia lub masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych oraz na kontakt ze strony Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. ( dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. ), z siedzibą we Wrocławiu (51-319) przy ul. Sycowskiej 44, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. ( dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. ) w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych. Pokaż pełną treść zgody
Szybki kontakt