Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Artykuł

Data dodania: 09 styczeń 2013

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

5 kroków do zakupu najlepszej polisy.

Średnia ocena: 3.20

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dobre ubezpieczenie mieszkania, to szeroki zakres ochrony połączony z niską składką. Ale to nie wszystko. Liczy się także możliwość zindywidualizowania polisy wg własnych potrzeb, wysoka jakość obsługi oraz sprawny proces likwidacji szkody. Sprawdź co zrobić, aby kupić dobre ubezpieczenie nieruchomości.

Ubezpieczenie mieszkania jest produktem, który kupujemy dobrowolnie, aby zabezpieczyć nasz majątek. Wybór produktu oraz firmy ubezpieczeniowej powinien być zatem dobrze przemyślany. Gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania? Oto jakie kroki musisz podjąć, aby wybrać najlepszą polisę.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

1. Zrób rekonesans ofert.

Największym błędem, jaki popełniają osoby kupujące ubezpieczenie mieszkania, jest zawieranie polisy w pierwszym lepszym towarzystwie lub w firmie ubezpieczeniowej poleconej przez znajomego. Każdy z nas jest inny, każdy z nas posiada inne mieszkanie i inne elementy majątku ruchomego.

Oferta najlepsza, jest zatem ofertą dopasowaną tylko i wyłącznie do indywidualnych potrzeb.

Przed wyborem ubezpieczyciela najpierw porównaj kilka ofert. Możesz to zrobić z pomocą agenta ubezpieczeniowego, który przeanalizuje dla Ciebie propozycje kilku firm i pomoże dokonać właściwego wyboru.

Możesz także dopasować zakres ochrony i porównać składki samodzielnie korzystając z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości

Porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych

2. Prześwietl ubezpieczyciela.

Mało kto wypowiada się pozytywnie na temat ubezpieczycieli i posiadanych produktów ubezpieczeniowych. Swoje żale wylewamy publicznie przeważnie, gdy nie jesteśmy zadowoleni z procesu obsługi, np. czas likwidacji szkody wydłuża się miesiącami, a kwota odszkodowania jest nieadekwatna do poniesionych kosztów. 

Warto zatem sprawdzić ranking ubezpieczycieli i przeanalizować oceny, jakie wystawiają ich Klienci za poszczególne etapy obsługi. Warto również zajrzeć na fora internetowe i zapoznać się z historiami niezadowolonych Klientów.

W celu prześwietlenia ubezpieczyciela przydadzą Ci się te linki:

» Ranking towarzystw ubezpieczeniowych «

» Forum - opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych «

3. Dopasuj zakres ochrony.

W obecnych czasach ubezpieczyciele są otwarci na zaspokajanie potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Oznacza to, że produkty ubezpieczeniowe są bardzo elastyczne i można manipulować zakresem ochrony wg własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Jeżeli np. nie mieszkasz na terenie zalewowym, nie warto włączać tego ryzyka w zakres ochrony i płacić za nie dodatkowo. Podobnie można wykluczać inne ryzyka, np. jeśli nie obawiasz się pożaru lub masz tak zabezpieczony dom, że żaden złodziej nie ma szans się do niego włamać, nie ma sensu płacić za ochronę niepotrzebną.

4. Przed podpisaniem umowy przeczytaj OWU.

Dokument OWU

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, to dokument który określa wszystkie warunki dotyczące zawartej polisy.

Z niego nie tylko dowiesz się jaki ubezpieczyciel oferuje Ci zakres ochrony, ale przede wszystkim jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela (np. za szkody wynikłe z powodu nieszczelnej instalacji wodno-kanalizacyjnej), czyli w jakich sytuacjach przyjdzie nam zapłacić za szkodę z własnej kieszeni, mimo że mamy polisę. 

Istotne zapisy w OWU dotyczą również procesu likwidacji szkody, które określają w jakim czasie należy zgłosić szkodę, jak dokonać zgłoszenia, jakich dokumentów będzie wymagał ubezpieczyciel i jakie są zasady likwidacji danej szkody – długość procesu i szczegółowe warunki.

5. Zapytaj o dodatkowe zniżki.

Ubezpieczyciele są elastyczni nie tylko pod względem zakresu ochrony na zawieranej polisie, ale także w kwestii ceny. Na szczególne przywileje możesz liczyć np. ubezpieczając się w towarzystwie, w którym kupiłeś już inne produkty, np. ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie na życie.

Klient lojalny jest równie cennym Klientem, jak Klient bezszkodowy, a więc nie bój się negocjować, pytać, czy nawet domagać – masz do tego prawo!

Teraz, kiedy już wiesz że należy prześwietlić ubezpieczyciela, dopasować zakres ochrony, przeczytać ogólne warunki ubezpieczeń i porównać składki, z pewnością dasz sobie świetnie radę w wyborze najlepszej polisy mieszkaniowej. Powodzenia! 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.