Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 11 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Artykuły

Najciekawsze artykuły na temat ubezpieczeń mieszkaniowych

Data dodania: 25 lutego 2014

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Jak ubezpieczyć mienie ruchome oraz rower od kradzieży?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dowiedz się jak ubezpieczyć elementy ruchome majątku, takie jak pieniądze, biżuteria, sprzęt fotograficzny, komputerowy, a nawet rower, od kradzieży z włamaniem. Sprawdź jak określić sumę ubezpieczenia dla mienia w razie kradzieży.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży gwarantuje ochronę finansową w razie rabunku elementów ruchomych majątku. Ruchomości domowe (tzn. wyposażenie mieszkania) dzielimy na:

 • ruchomości zwykłe: meble, AGD, odzież, wyroby złote, biżuteria (do określonego limitu np. 6 tys. zł), przedmioty codziennego użytku, karty płatnicze, rowery, wózki inwalidzkie, narzędzia, sprzęt turystyczny i sportowy,
 • sprzęt elektroniczny: sprzęt audiowizualny, komputerowy, fotograficzny, konsole, instrumenty muzyczne,
 • ruchomości specjalne: biżuteria, dzieła sztuki, zbiory kolecjonerskie, wyroby z metali szlachetnych, monety itd.

Jak ubezpieczyć domowe ruchomości od kradzieży?

Z jednej strony oczekujesz dobrej ochrony, z drugiej nie chcesz płacić drogiej składki ubezpieczeniowej. Jak to pogodzić?

Ubezpieczając mienie od kradzieży na tzw. pierwsze ryzyko. Polega to na tym, że wyceniasz wartość mienia, które jako pierwsze może paść łupem złodzieja i taką sumę ubezpieczenia wybierasz przy zakupie ochrony ubezpieczeniowej.

Nie wyceniaj całościowej wartości mienia znajdującego się w twoim domu, bo przecież istnieje małe prawdopodobieństwo, że złodziej wyniesie cały twój dobytek zostawiając doszczętnie ogołocone mieszkanie.

Kradzież z włamaniem

Wyceń cenne mienie i oblicz sumę. Jeżeli wykupiłeś opcję kradzieży z włamaniem i dewastacją, dodaj również szacunkową kwotę naprawy uszkodzonych drzwi, rozbitej szyby czy zdewastowanego mienia, np.

 • laptop - 2200 zł,
 • konsola do gry – 900 zł,
 • aparat fotograficzny – 400 zł,
 • tablet – 600 zł,
 • rower – 1100 zł,
 • gitara – 800 zł,
 • telewizor – 4000 zł.
 • drzwi antywłamaniowe, okno i inne zabezpieczenia – 3000 zł.

Razem: 13 000 zł.

Ubezpieczenie roweru od kradzieży – co warto wiedzieć?

Rower jest jednym z najczęściej kradzionych ruchomości domowych. Załóżmy, że chcesz go ubezpieczyć w ramach polisy nieruchomości. Co musisz wiedzieć zanim zakupisz polisę?

 • Rower wliczany jest do ruchomości zwykłych. Upewnij się w polisie ubezpieczeniowej, że sprzęt ten na pewno został uwzględniony w zakresie ubezpieczenia. Sprawdź czy w umowie nie ma dodatkowych zapisów dotyczących ubezpieczenia roweru i innych sprzętów sportowych.
 • Przechowujesz rower w piwnicy? Sprawdź czy wybrana polisa obejmuje zakresem ochrony ubezpieczeniowej także pomieszczenia typu piwnica czy strych. Jeśli nie, poproś o dodanie jej do zakresu ochrony.
 • Uważaj na zapis OWU dotyczący „rażącego niedbalstwa”. Jeżeli twój rower zostanie skradziony z balkonu, nie licz na odszkodowanie od ubezpieczyciela. O ile nie posiadałeś dodatkowych zabezpieczeń np. balkon był okratowany, firma ubezpieczeniowa może zarzucić ci „rażące niedbalstwo”, które skutkuje brakiem odszkodowania. Podobnie będzie wyglądała sytuacja, gdy złodziej dokona kradzieży dzięki pozostawieniu otwartego okna czy drzwi.
 • Pamiętaj o ubezpieczeniu OC. W ramach ubezpieczenia nieruchomości możesz dokupić ryzyko ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Warto w nie zainwestować, jeśli obejmuje swoją ochroną także szkody spowodowane przez ubezpieczonego lub członka jego rodziny podczas jazdy na rowerze. Zwróć tylko uwagę na zakres terytorialny swojej ochrony. 

Jeśli chcesz sprawdzić, ile będzie kosztowało ubezpieczenie Twojego mienia od kradzieży, przejdź na stronę: Porównanie ofert. Możesz otrzymać porównanie nawet 5 ofert konkurencyjnych towarzystw.

Przezorny zawsze ubezpieczony. W ramach ubezpieczenia mieszkania od kradzieży z włamaniem i rozbojem niektórzy ubezpieczyciele oferują również dodatkową ochronę, np. od rozboju poza miejscem za mieszkania (na terenie całego kraju) czy ubezpieczenia rzeczy osobistych takich jak torebka. Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie w razie kradzieży, warto również rozważyć rozszerzenie polisy o dodatkowe pakiety. 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.