Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpieczenie garażu i dodatkowych budowli poza domem

Data dodania: 29 sierpnia 2014

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Szukasz ubezpieczenia garażu lub polisy chroniącej inne budowle znajdujące się poza domem? Jak znaleźć taką polisę? Czy ubezpieczenie garażu i innych dodatkowych budowli poza domem możliwe jest bez zakupu ubezpieczenia nieruchomości? O czym należy pamiętać przed zakupem takiej polisy?

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie garażu oraz innych budowli znajdujących się poza domem np. altan, ogrodzeń, basenów lub nagrobków, możesz kupić w ramach polisy nieruchomości np. razem z ubezpieczeniem mieszkania. Trudno byłoby na rynku ubezpieczeń znaleźć produkt, który ubezpieczałby wyłącznie garaż. Zresztą byłoby nieco dziwne, gdybyśmy chcieli chronić garaż czy altanę, a swojej najcenniejszej posesji, czyli domu, już nie.

Ubezpieczenie garażu – jaki zakres ochrony oferuje taka polisa?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych tak definiuje garaż: „budynek związany z gruntem na stałe, posiada fundamenty i dach. Jest to budynek wolnostojący, bądź w zabudowie bliźniaczej czy też szeregowej, przeznaczony do parkowania pojazdów”. Zapoznanie się z definicją w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) jest istotne, ponieważ budynek nie spełniający powyższych kryteriów nie zostanie objęty ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie garażu i innych dodatkowych budowli poza domem może obejmować ochroną następuje zdarzenia:

  • Ogień i inne zdarzenia losowe np. upadek drzewa, uderzenie pioruna, grad, huragan, powódź, zalanie na skutek wydostania się wody z urządzeń wodno-kanalizacyjnych, wybuch, obsunięcie się ziemi itd.
  • Kradzież z włamaniem.
  • Dewastacja.

Właściciele nieruchomości najchętniej zgłaszają chęć ubezpieczenia garażu jak i innych budowli poza domem ze względu na plagę kradzieży. Często się składa, że we wspomnianych budowlach przechowywane są cenne przedmioty np. drogi samochód. Chcąc go dobrze chronić, trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu.

Garaż przy domu

Drugą kwestią są sytuacje losowe, które mogą wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie np. gdy dojdzie do lokalnych podtopień w wyniku których woda zaleje garaż oraz znajdujące się w nim auto. A zatem gdy myślisz o ubezpieczeniu nieruchomości, i posiadasz garaż lub inny budynek, w którym przechowujesz wartościowe przedmioty, ubezpiecz wszystkie obiekty w ramach jednej polisy. Tak będzie najrozsądniej i najtaniej.

Zanim kupisz ubezpieczenie garażu

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia nieruchomości wraz z ochroną garażu i innych budowli, wykonaj następujące czynności:

1. Wyceń swoje dobra. Sprawdź, ile warta jest w tym momencie twoja nieruchomość: dom, garaż i inne budowle, które mają być objęte ubezpieczeniem. W przypadku ochrony od zdarzeń losowych nie warto zaniżać sumy ubezpieczenia – w przeciwnym wypadku otrzymane po szkodzie świadczenie nie pokryje wszystkich wydatków związanych z naprawą nieruchomości.

2. Porównaj kilka ofert ubezpieczycieli. Z jednej strony wielu ludzi kusi, aby sprawę załatwić jak najszybciej. Z drugiej strony pochopny wybór polisy nie przyniesie pozytywnych rezultatów: możesz niepotrzebnie przepłacić, kupić niedopasowaną ochronę ubezpieczeniową i wcale nie najlepszy produkt dla swojej nieruchomości. Pamiętaj, aby przy porównaniu nie kierować się tylko i wyłącznie ceną składki. Polisy nieruchomości porównasz m. in. w naszym kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości.

3. Zapoznaj się z warunki ubezpieczenia. Czytanie kilkunastostronicowego OWU może wydać się nużące, ale... nie daj się zwieść. Zwróć uwagę na najważniejsze elementy zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia czyli:

  • Definicje - to bardzo ważne jak ubezpieczyciel definiuje „garaż”, zdarzenia losowe takie jak „huragan” czy „powódź” i wiele innych. Może się okazać, że nawałnica, która uszkodziła dach garażu nie mieści się w kategorii „huraganu” bo „wiatr wiał dużo słabiej”. Dobrze jest być świadomym znaczeń różnych pojęć, żeby wiedzieć na co możesz liczyć po szkodzie i jak rozmawiać z ubezpieczycielem.
  • Zakres ubezpieczenia. Informacja o tym, że ubezpieczyłeś dom i garaż od ognia i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży, to dość ogólne stwierdzenie. Sprawdź, co dokładnie się pod nim kryje. Od jakich zdarzeń losowych ubezpieczyłeś nieruchomość? Na jaką sumę ubezpieczenia? Jak zgłosić szkodę ubezpieczycielowi? Co zrobić po odkryciu szkody?
  • Wymogi stawiane przez ubezpieczyciela. Wybrałeś już polisę od kradzieży z włamaniem? Czy wiesz jakich zabezpieczeń wymaga od ciebie ubezpieczyciel? Ich niespełnienie oznacza brak odszkodowania po zdarzeniu!
  • Wyłączenia odpowiedzialności. Ubezpieczyciel gwarantuje ci ochronę. Z wyjątkami. Kluczowe jest szybkie poznanie tych wyjątków. Niektóre sytuacje mogą cię zdziwić. Nie daj się zaskoczyć i być niemile zaskoczonym po szkodzie.

Poznanie definicji, warunków, wymogów i wyłączeń jest ważne już na etapie porównywania polisy. Może się przecież okazać że ubezpieczyciel X nie ma tak wyśrubowanych wymagań jak ubezpieczyciel Y, ale za to prezentuje większą listę wyłączeń odpowiedzialności.

Wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie. I pamiętaj: o to, co dla nas cenne, należy dbać. Nie zaniedbuj ubezpieczenia nieruchomości!

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Arek

2018-09-20 16:16:40

Piszecie o ubezpieczeniu garażu a w kalkulatorze nie ma nawet opcji "garaż".