Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Dom na wsi a płacenie podatków rolniczych

Data dodania: 10 marca 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Chyba każdy z nas chociaż przez chwilę marzył o domku na wsi – w miejscu dalekim od zgiełku hałasu, gdzie panuje spokój i króluje zieleń. Jednak, kiedy zabieramy się za realizację marzeń, to dowiadujemy się, że mamy obowiązek ubezpieczenia nieruchomości w gospodarstwie, co wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

Kiedy musimy zapłacić podatek rolniczy?

Istnieje wyraźna różnica pomiędzy domem na wsi a gospodarstwem rolnym – nawet jeśli kupujemy gospodarstwo rolne, to nie otrzymamy automatycznie statusu rolnika, wraz z nakładany zostaje obowiązek płacenia podatku rolniczego.

Aby uzyskać status rolnika należy: określić w ustawie wykształcenie, posiadaną odpowiednią ilości ziemi mierzonej w hektarach rozliczeniowych i prowadzenie działalności rolnej przez określoną ilość czasu. Oczywiście z tym statusem łączą się odpowiednie prawa i obowiązki. Jednak aby uniknąć wszelkich wątpliwości, komplikacji, czy problemów, o które nietrudno, należy udać się do miejscowego ośrodka administracyjnego i tam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy warto rezygnować z ubezpieczenia mając taką możliwość?

Budynki zlokalizowane na wsiach narażone są często na równe lub wyższe ryzyko od tego, które ponoszą właściciele nieruchomości w miastach – wszystko uzależnione jest od warunków lokalnych. Przy oszacowywaniu tego ryzyka bierze się pod uwagę znacznie rzadszą zabudowę i większe odległości od służb ratowniczych, organów ścigania, czy też inne czynniki, które dany ubezpieczyciel uzna za ważne.

Ubezpieczenie domu na wsi nie powinniśmy traktować jako marnowanie środków, ponieważ nieszczęścia mają to do siebie, że zdarzają się niespodziewanie w najmniej odpowiednim momencie, zaś ubezpieczenie może nam pomóc w usuwaniu przykrych skutków takiego zdarzenia.  

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.