Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Jak ubezpieczyć dom przed powodzią?

Data dodania: 10 kwietnia 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Gdy mediach robi się głośno o ryzyku powodziowym, to mieszkańcy zarówno dużych, jak i małych miast, z niepokojem obserwują rzeki i dopiero wtedy zaczynają się zastanawiać nad bezpieczeństwem swojego najcenniejszego majątku – domu. Wtedy może być już trochę za późno.

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

Kiedy i jak ubezpieczyć dom przed powodzią?

Decydując się na polisę mieszkaniową, warto zastanowić się nad dodatkową ochroną mienia od powodzi. Ubezpieczenie gwarantujące taką ochronę może zakupić prawie każdy. Jednak sytuacja osób mieszkających na terenach zalewowych nie jest zbyt kolorowa – ich rejon jest potencjalnie zagrożony zalaniem, dlatego niektórzy ubezpieczyciele mogą takiej osobie odmówić i nie ubezpieczyć jego nieruchomości. Jednak zazwyczaj takie osoby mogą wykupić ubezpieczenie tylko będzie ono droższe od tego, jakie zapłaciłaby osoba niemieszkająca na terenie zalewowym.

Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie tuż przed oczekiwaną dużą falą powodziową, która może przejść przez naszą miejscowość, to powinniśmy się liczyć z tym, że możemy nie uzyskać pieniędzy z odszkodowania, jeśli rzeczywiście nastąpi powódź. Dlaczego? Ponieważ karencja, czyli okres, w którym polisa nie chroni Cię przed ubezpieczonym ryzykiem może wynosić 30 dni w zależności od ubezpieczyciela. Zatem, jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu swojego domu, to nie powinieneś czekać na alarm o zbliżającej się fali powodziowej, tylko wykupić polis e jak najszybciej.

Standardowe ubezpieczenie nieruchomości zapewnia ochronę na wypadek zalania, jednak warto pamiętać, że zalanie to zupełnie coś innego niż powódź. Zalanie to niezamierzone i niekontrolowane wydostanie się wody, pary wodnej lub innych cieczy na wskutek np. uszkodzenia urządzeń sieci wodociągowej, czy awarii urządzeń gospodarstwa domowego (pralki, zmywarki). Natomiast powódź definiuje się jako zdarzenie lodowe związane z działaniami natury. Ochrona ubezpieczeniowa na wypadek powodzi bardzo rzadko jest dostępna w podstawowym wariancie polisy – zawarta jest w rozszerzonych pakietach ubezpieczeń nieruchomości.

Nie ma co czekać na stany alarmowe, zadbaj o bezpieczeństwo swojego majątku już dziś – dzięki temu unikniesz wielu stresów i w razie wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, nie stracisz pieniędzy ani na spóźniony zakup ubezpieczenia, który nie zapewni Ci ochrony, ani na finansowanie szkód z własnej kieszeni.  

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.