Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Artykuł

20 sierpień 2013

Czy przed zawarciem ubezpieczenia domu potrzebne są oględziny?

Czy przed zawarciem ubezpieczenia domu potrzebne są oględziny? Oględziny niezbędne są przy zawieraniu ubezpieczenia komunikacyjnego AC. Mimo, że przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania przedmiotem ubezpieczenia jest również nasz majątek, oględziny to tego typu polisy są z reguły pomijane. Są jednak wyjątki, które dotyczą cennego mienia ruchomego znajdującego się wewnątrz ubezpieczanej nieruchomości.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Oblicz składkę ubezpieczenia

W odróżnieniu od samochodu, kiedy będziesz chciał ubezpieczyć dom lub mieszkanie, agent nie będzie go oglądał. Nikt nie będzie robił zdjęć ubezpieczanego mienia ani listy rzeczy, które wchodzą w jego skład. Jedyny wyjątek to dzieła sztuki i zbiory kolekcjonerskie. Przed ubezpieczeniem, każdy z tych elementów musi zostać wyceniony przez rzeczoznawcę. Do towarzystwa musi także trafić lista ubezpieczanych dzieł sztuki i zbiorów kolekcjonerskich.

Ciężko stwierdzić, czy brak zdjęć i listy wszystkich ubezpieczanych przedmiotów jest korzystny dla klienta, czy też nie. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych zdjęcia robi się między innymi po to, żeby klient nie oszukał towarzystwa i nie zgłosił szkody, która powstała przed ubezpieczeniem pojazdu. Ubezpieczenia mieszkań i domów mają trochę inną specyfikę i tutaj klient nie ma takich możliwości do nadużyć, jak w przypadku komunikacji.

Brak zdjęć wynika także z faktu, że nie ubezpiecza się na daną sumę konkretne przedmioty, tylko cały majątek. Jeżeli po jakimś czasie od zawarcia ubezpieczenia kupisz sobie nowy zestaw kina domowego, to on także będzie chroniony przez polisę. Oczywiście w ramach ustalonej na polisie sumy ubezpieczenia. Ale z drugiej strony warto samemu w momencie ubezpieczenia sporządzić spis majątku. Taki dokument zawsze może okazać się pomocny w momencie jakichkolwiek wątpliwości towarzystwa, co do wysokości odszkodowania.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Logo
Redakcja 
Redaktor   |   Ubezpieczenia online.pl Sp.z o.o.

Formularz kontaktowy

Nie znalazłeś odpowiedniego ubezpieczenia lub masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych oraz na kontakt ze strony Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. ( dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. ), z siedzibą we Wrocławiu (51-319) przy ul. Sycowskiej 44, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. ( dawniej Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. ) w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych. Pokaż pełną treść zgody
Szybki kontakt