Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Bank Millennium: ubezpieczenie domu i mieszkania

Ewelina Ratajczak 11.05.2018
Bank Millennium: ubezpieczenie domu i mieszkania
Strona główna
/
Blog
/
Bank Millennium: ubezpieczenie domu i mieszkania
Zaciągając kredyt hipoteczny, jesteśmy zdani na warunki stawiane przez bank. A ten, nie dość że wymaga od nas wkładu własnego i płynności finansowej, to jeszcze chce, abyśmy zabezpieczyli kredyt przez wykupienie polisy w razie gdyby nieruchomość na skutek zdarzenia nie nadawała się do użytku. Sprawdzamy, co w tym zakresie oferuje Bank Millennium.

Propozycja ubezpieczeń w Banku Millennium jest szeroka – to zarówno polisa turystyczna, pakiet OC/AC dla zmotoryzowanych, ubezpieczenie pożyczki, karty płatniczej i assistance do kart kredytowych. Spośród polis związanych z nieruchomościami znajdziemy ubezpieczenie kredytu hipotecznego PZU i „Pakiet Bardzo Pomocny”, czyli assistance domowe i medyczne. Tym ostatnim produktom przyjrzymy się bliżej.

 

Polisa PZU w Millennium – jakie nieruchomości można ubezpieczyć?

Ubezpieczenie nieruchomości dostępne w Banku Millennium to w rzeczywistości spersonalizowana oferta PZU niedostępna przez porównywarkę online ani w placówce towarzystwa. Jej pełna nazwa to Ubezpieczenie budynków i lokali mieszkalnych dla kredytobiorców kredytów hipotecznych i pożyczkobiorców pożyczek hipotecznych udzielanych przez Bank Millennium S.A.

W ramach polisy PZU ubezpieczymy kredyt zaciągany na budowę czy zakup:

  • lokalu mieszkalnego,
  • budynku mieszkalnego,
  • budynku niemieszkalnego,
  • garażu,
  • budowli (np. wiaty, przydomowej oczyszczalni ścieków, ogrodzenia wraz z bramą).

PZU stawia kilka warunków: ubezpieczenie garażu, miejsca postojowego i pomieszczenia gospodarczego będzie dostępne, jeśli wcześniej będziemy już posiadać polisę dla lokalu czy budynku mieszkalnego. Inny warunek dotyczy budynku niemieszkalnego – musi się on znajdować na tej samej posesji co budynek mieszkalny.

 

Polisa PZU w Millennium – zakres ochrony

O ile ubezpieczyć możemy praktycznie każdą nieruchomość inwestowaną z kredytu hipotecznego, to zakres ochrony w polisie PZU Banku Millennium nie jest już tak szeroki. Nie ma tu podziału na umowę podstawową i rozszerzenia. Dostajemy pakiet zdarzeń, w tym:

  • 17 zdarzeń losowych: ogień, uderzenie pioruna, powódź, śnieg i lód, zalanie, opad, grad, huragan, eksplozja, osuwanie lub zapadanie się ziemi, lawina, upadek statku powietrznego, uderzenie pojazdu, huk ponaddźwiękowy, trzęsienie ziemi, dym i sadza i upadek drzew lub masztów,
  • akty terroryzmu,
  • przepięcie,
  • dewastacja,
  • akcja ratownicza mająca związek ze zdarzeniem ubezpieczeniowym.

 

Pakiet Bardzo Pomocny – w czym pomoże assistance z banku?

W ramach polisy PZU do kredytu hipotecznego możemy mieć również Ubezpieczenie Assistance Dom. Ochrona obejmuje m.in. pomoc medyczną w miejscu ubezpieczenia, wsparcie w przypadku hospitalizacji, interwencję specjalisty w domu oraz usługi informacyjne.

Dla klientów Banku Millennium, a konkretnie posiadaczy Konta 360°, dostępna jest też alternatywa oferowana przez TU Europa „Pakiet Bardzo Pomocny”. Polisa uprawnia do skorzystania w ciągu roku do 7 świadczeń assistance. Takie ubezpieczenie obejmuje awarię sprzętu RTV/AGD/PC, kradzież z włamaniem i uszkodzenie zamków, zagubienie kluczy, pomoc medyczną, w tym dla dziecka, które doznało nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.

 

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Banku Millennium – ile kosztuje?

Bank proponuje stały przelicznik w ustalaniu składki ubezpieczeniowej. To 0,09% wartości nieruchomości rocznie. Przykładowo, jeśli dom czy mieszkanie jest warte 500 000 zł, to za polisę zapłacimy dodatkowe 450 zł. Płatność odbywa się w cyklu miesięcznym, a składka jest doliczana do raty kredytu hipotecznego.

Z kolei „Pakiet Bardzo Pomocny” to wydatek zaledwie 5 zł miesięcznie, przy czym bezpłatny przez pierwsze 12 miesięcy. Warunek – posiadanie Konta 360° w Millennium.

 

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Banku Millennium – czego nie da się ubezpieczyć?

Ubezpieczenia nieruchomości dostępne w banku również posiadają ograniczenia w postaci wyłączeń odpowiedzialności i limitów. W ubezpieczeniu domu i mieszkania Bank Millennium oferuje zadowalającą liczbę zdarzeń losowych (w tym powódź), jednak nie znajdziemy w ofercie dodatków typowych dla polis mieszkaniowych, jak kradzież, stłuczenie szyby, OC w życiu prywatnym, NNW czy pomoc prawna.

Jednym z wyłączeń są szkody powstałe na skutek graffiti. W assistance limit dotyczy interwencji specjalistów – maksymalnie 4 w ciągu roku, do łącznej kwoty 1200 zł. Assistance domowe z polisy „Pakiet Bardzo Pomocny” nie obejmuje zdarzeń powstałych w związku z remontem i bieżącymi naprawami przeprowadzanymi w miejscu ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie nieruchomości poza bankiem – może się opłacać

Zakup polisy w tym samym miejscu co uzyskanie kredytu jest wygodne, ale nie zawsze będzie korzystne finansowo, np. w porównywarce ubezpieczeń online polisy do kredytu zaczynają się już od 100 zł rocznie.

Ponadto oferta banku ubezpieczenia nieruchomości do hipoteki może zawierać zbyt małą liczbę ryzyk, a z drugiej kosztować zacznie więcej niż konkurencyjne produkty dostępne na rynku.

Oprócz tego warto pamiętać, że ubezpieczenie domu i mieszkania do kredytu możemy zakupić poza bankiem i przedłożyć umowę z towarzystwem w chwili zaciągania pożyczki. Takie rozwiązanie będzie korzystne dla tych, którzy nie posiadają w banku konta i w związku z tym nie mogą skorzystać z dostępnych usług.

 

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

Ewelina Ratajczak
Autor

Ewelina Ratajczak

Ekspert od ubezpieczeń na życie i nieruchomości. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze, trenuje jogę i czyta reportaże.

Oceń artykuł

Średnia ocena: 5.00

Głosów: 1

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.