Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Bezpieczne mieszkanie - szczęśliwe wakacje

Data dodania: 23 lipca 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wakacje mają być czasem odpoczynku i nabrania dystansu do życia codziennego. Niezależnie od tego dokąd się wybieramy, chcemy aby podczas tych kilku, kilkunastu dni nasz dobytek pozostał bezpieczny. Jak podczas wyjazdu nie musieć się martwić o to, co zostawiliśmy w domu? Otóż na kilka sposobów.

Poproś o pomoc sąsiada

Najlepszym i znanym od dawien dawna rozwiązaniem, jest pozostawienie mieszkania pod opieką kogoś zaufanego. Może to być sąsiad, członek rodziny czy znajomy, który raz na jakiś czas sprawdzi, czy wszystko jest tak, jak być powinno. Wówczas nawet jeśli nasze mieszkanie zostanie zalane, na miejscu będzie ktoś, kto może szybko zainterweniować i jeszcze przed naszym powrotem pomóc w neutralizowaniu skutków szkody.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Doglądający sąsiad jest też dobrą metodą na odstraszenie potencjalnych złodziei. W okresie wakacyjnym to właśnie oni stanowią największe zagrożenie dla opuszczonych nawet na chwilę domów i mieszkań. A tak? Ktoś bliski przychodząc podlać kwiaty, może zostawić na chwilę zapalone światło, otworzyć okno oraz koniecznie wyjąć zalegające listy i ulotki ze skrzynki pocztowej. To właśnie te ostatnie są najlepszym sygnałem dla złodzieja, że mieszkanie stoi puste.

Zainwestuj w zabezpieczenia antywłamaniowe

Wartość sprzętów, które znajdują się w mieszkaniach i domach szacujemy średnio na 10 tys. zł. Mowa tu o drobnym sprzęcie RTV i AGD, biżuterii i innych kosztownościach, których nie zabieramy ze sobą w podróż. Ich strata w wyniku kradzieży byłaby dotkliwa, ponadto odtworzenie ich wartości mogłoby pochłonąć całe nasze oszczędności lub wymagać wzięcia kredytu. O wiele taniej jest przed wyjazdem zaopatrzyć mieszkanie w zabezpieczenia antywłamaniowe. Mogą to być atestowane drzwi antywłamaniowe, rolety lub nawet same zamki z atestem. Jako tzw. straszak sprawdza się również naklejenie na oknie nalepki z informacją o posiadanym alarmie.

Ubezpiecz swój dom

Nawet najlepiej chronione mieszkanie może zostać okradzione. Dlatego warto zastanowić się dodatkowo nad ubezpieczeniem swojego dorobku. Da nam to gwarancję pomocy na wypadek włamania i grabieży. Wybierając polisę trzeba dokładnie zastanowić się nad jej zakresem, czyli nad tym, od czego chcemy być ubezpieczeni. Warto również dokładnie oszacować wartość ruchomości znajdujących się w domu(mieszkaniu). Pamiętajmy o tym, że żaden komputer czy telewizor nie działa wiecznie, a co za tym idzie że jego wartość maleje z roku na rok. Uwzględnijmy stopień eksploatacji sprzętu tak, jak robimy to np. w przypadku samochodu. Aby mieć pewność tego, że w razie kradzieży ubezpieczenie pokryje straty nią spowodowane, warto przed wyjazdem z domu sfotografować cenne przedmioty, które w nim zostawiamy.

Nie tylko od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania chroni dom podczas naszej nieobecności nie tylko od skutków kradzieży. Dobrze dobrana polisa to kompleksowa ochrona również od zdarzeń losowych w tym podtopień, skutków nawałnic, porywistych wiatrów i gradobicia.

 

Odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe, wyczuleni sąsiedzi i ubezpieczenie nieruchomości, to gwarancja spokojnego wypoczynku. Polisa może nie uchroni naszego domu przed zalaniem, jednak na pewno pomoże zminimalizować straty z niego wynikające i stres związany z likwidacją szkody.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.