Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 10 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Dlaczego kupujemy ubezpieczenie mieszkania?

Redakcja 19.10.2015 | 11.12.2019
Duża liczba Polaków decyduje się na wykupienie polisy mieszkaniowej. Oczywistym jest, że chcemy zadbać o miejsce, w którym mieszkamy i które samo w sobie ma za zadanie dawać nam bezpieczeństwo. Dom jest miejscem, w którym się wychowujemy, przeżywamy problemy i możemy się schronić przed całym złem świata zewnętrznego. Jest naszą własną oazą, a jego wartość jest doceniana przez większość społeczeństwa.
Porównaj ceny

Właśnie ze względu na emocjonalną wartość miejsca zamieszkania, postanawiamy je zabezpieczyć. Nieszczęśliwe zdarzenia wywołane przez środowisko czy innego człowieka mogą przynieść wielkie straty, których naprawa będzie wymagała znacznych środków finansowych. Część z nich, a nawet całość może pokryć ubezpieczenie mieszkania. Każdego dnia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa, których nawet sobie nie wyobrażamy.

Mieszkanie zazwyczaj pochłania wiele naszych finansów, zarówno w fazie urządzania go, a także podczas normalnego korzystania. Jeżeli narazimy się na poważne straty, będzie dla nas oczywistym chęć odzyskania jak największej kwoty włożonych środków. O wiele bardziej potrafimy docenić coś co sami stworzyliśmy niż narzucone nam warunki. A jeżeli mówimy już o tworzeniu warto wspomnieć o podstawach.

Budowa domu jest dużym wydatkiem i z pewnością zajmuje znaczną część czasu. Kilka lat starań tworzenia naszego przyszłego miejsca zamieszkania również wymaga polisy. Ubezpieczenie domu w budowie pozwala zabezpieczyć się na wypadek niechcianych zdarzeń. Mogą to być nawet złe warunki pogodowe, ostatnio jednak coraz częściej słyszymy o kradzieżach z placu budowy. Materiały mogą być cenne, jednak nikt z nas prawdopodobnie nie dopuszcza możliwości, że złodziej zabierze ze sobą stos cegieł. Wbrew pozorom takie sytuacje się zdarzają. Przestępcy zdolni są nawet ukraść zamontowane okna.

Mieszkania chronimy przed naturą, włamywaczami, i w celu zabezpieczenia naszej ciężkiej pracy i wkładu. Istnieje także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które będzie dla nas pomocą w sytuacji, gdy przykładowo zalejemy mieszkanie sąsiada. Koszty szkód, za które jesteśmy odpowiedzialni, niestety musimy pokryć samodzielnie. Odpowiednie ubezpieczenie może odciążyć nasze finanse.

 

Porównaj ceny
Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Sprawdź podobne artykuły