CUR_URL:https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/oferta-ubezpieczenia-nieruchomosci-warta Oferta ubezpieczenia nieruchomości Warta - porównanie produktów
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Zamknij

Oferta ubezpieczenia nieruchomości Warta

Michał Ratajczak 11.12.2019
Oferta ubezpieczenia nieruchomości Warta
Strona główna
/
Blog
/
Oferta ubezpieczenia nieruchomości Warta
Towarzystwa ubezpieczeniowe obecne na polskim rynku często posiadają w swej ofercie produkty bliźniaczo podobne do siebie. Dla przykładu przyjrzymy się towarzystwu Warta, które swoim klientom proponuje różne rozwiązania w zakresie ubezpieczenia domu i mieszkania. W czym tkwi różnica i kto może skorzystać z proponowanych wariantów?
Spis treści

Warta to obecnie jedna z wiodących marek wśród ubezpieczycieli w Polsce. Tradycje firmy sięgają roku 1920, ale w obecnym kształcie funkcjonuje ona na rynku od 2012 roku jako część grupy Talanx i japońskiego udziałowca Meiji Yasuda. W tym samym roku doszło też do połączenia Warty z marką HDI.

Grupa Warta posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje ubezpieczeń majątkowych, jak i zdrowotnych czy na życie. W zakresie ubezpieczeń nieruchomości wyróżniają się 3 produkty, z których jeden można znaleźć w porównywarce ubezpieczeniowej dostępnej na stronie poprzez narzędzie kalkulatora. 

 

Warta Dom

Polisa Warta Dom to oferta przeznaczona dla tych klientów, którzy szukają możliwie szerokiej ochrony nie chcąc płacić wysokich sum za składkę. Ubezpieczyciel proponuje zniżki za zabezpieczenia własne:

 • do 30% za alarm z monitoringiem,
 • do 20% za drzwi przeciwłamaniowe,
 • do 10% za zabezpieczenia okien, np. szyby antywłamaniowe czy kraty.

W razie zaistnienia szkody TU Warta umożliwia przejście przez uproszczony proces uzyskania odszkodowania, np. dzięki aplikacji Warta Mobile, za pomocą której poszkodowany klient może na bieżąco śledzić tok postępowania własnej sprawy.

Ubezpieczeniem może zostać objęte następujące mienie:

 • dom jednorodzinny,
 • lokal mieszkalny lub jego stałe elementy,
 • dom letniskowy,
 • garaż lub inny budynek,
 • mała architektura,
 • ruchomości domowe.

Na uwagę zasługuje rozbudowana umowa dodatkowa OC w życiu prywatnym zawierająca kilka opcji, jak OC dla najemcy – na wypadek szkód wyrządzonych właścicielowi mieszkania, OC dla lokatora – na wypadek szkód wyrządzonych przez najemcę/lokatora w mieniu osób trzecich, podczas korzystania z mieszkania przez najemcę, OC dla mienia powierzonego – dla osób korzystających ze służbowego komputera lub laptopa oraz używających sprzętu użyczonego przez operatora sieci telekomunikacyjnej lub internetowej.

 

Warta Dom Komfort

Drugi z produktów posiada nieco szerszy zakres ochrony w porównaniu z polisą Warta Dom. Taka sama ochrona jak w przypadku ruchomości domowych dotyczy zwierząt domowych, a w szczególności:

 • psów,
 • kotów,
 • ptaków,
 • rybek.

Wybierając odpowiednią usługę, ubezpieczony ma zapewnioną opiekę nad wymienionymi zwierzętami, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafi do szpitala na czas leczenia czy rehabilitacji.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zabezpieczenie finansowe na okoliczność utraty pracy czy zwrot gotówki w razie nieuprawnionego użycia karty przez osoby trzecie. Właściciele polisy Warta Dom Komfort mogą ubezpieczyć także obiekty małej architektury, roślinność ogrodową, a za środki z polisy usunąć z płotu graffiti.

 

Warta Dom 24+

Produkt ten dostępny jest wyłącznie przez porównywarkę ubezpieczeń online i charakteryzuje się wieloma interesującymi właściwościami, jak spory zakres zdarzeń losowych w pakiecie podstawowym. Jeśli 19 ryzyk nazwanych to wciąż mało, do wyboru pozostaje formuła All Risks obejmująca wszystkie zdarzenia, poza wyłączeniami odpowiedzialności wskazanymi w OWU.

Oprócz zdarzeń losowych, w skład ochrony wchodzą rabunek, dewastacja czy kradzież z włamaniem, a także zniszczenia spowodowane akcją ratowniczą. W ramach polisy Warta Dom 24+ istnieje możliwość rozszerzenia umowy podstawowej o dodatkowe opcje:

 • odpowiedzialność cywilna – OC w życiu prywatnym,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków – NNW,
 • inne obiekty: garaż, basen, kort tenisowy, ogrodzenie,
 • wsparcie fachowców – assistance.

Produkt zapewnia również ochronę finansową ruchomości znajdujących się poza miejscem stałego zamieszkania. Zakres dodatkowego ubezpieczenia Torebka obejmuje usiłowanie lub dokonanie rabunku na ubezpieczonym, np. dowodu osobistego, gotówki, biżuterii, kluczyków do samochodu i innych przedmiotów codziennego użytku.

 

Michał Ratajczak
Autor

Michał Ratajczak

Ekspert ubezpieczeń nieruchomości. Wcześniej zajmował się m.in. dziennikarstwem sportowym. W wolnym czasie przemierza szlaki rowerowe i piesze.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.