Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

7 trików aby zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania i domu

Data dodania: 06 września 2013

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie mieszkania wcale nie musi być drogie. Do zakupu taniej polisy z kompleksowym zakresem ochrony wystarczy tylko trochę wiedzy i sprytu. Oto 7 sposobów na to, jak zaoszczędzić na polisie mieszkaniowej, nie tracąc przy tym na jakości ubezpieczenia.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

1. Ubezpiecz mienie od kradzieży na pierwsze ryzyko.

Oznacza to, że posiadając mienie o wartości np. 50 tys. zł, możesz ubezpieczyć je od kradzieży na przykład na 30 tys. zł. Dzięki temu zaoszczędzisz na składce (ponieważ ubezpieczenie od kradzieży to najdroższy element polisy mieszkaniowej, a posiadane mienie ruchome ubezpieczysz na tyle, ile złodzieje są w stanie wynieść podczas włamania).

Włamywacze nie wyniosą bowiem wszystkiego, co posiadasz, ale przedmioty najcenniejsze i najłatwiejsze do wyniesienia - laptopy, telewizory, sprzęt audio-video, biżuteria, gotówka, itp. 

Złodziej

Taką formułę ubezpieczenia nazywa się w żargonie ubezpieczeniowym "na pierwsze ryzyko".

Pamiętaj przy tym, żeby nie zaniżać przypadkiem wartości mienia ubezpieczonego od ognia i innych zdarzeń losowych, ponieważ np. w pożarze spłonąć ci może cały dobytek.

Przykład: wartość wyposażenia ubezpieczana od ognia i innych zdarzeń losowych (pełna wartość wyposażenia): 50 tys. zł, suma ubezpieczenia od kradzieży: 30 tys. zł.

Uwaga, jeżeli posiadasz piwnicę i przewidujesz, że budynek, w którym mieszkasz może zostać podtopiony, nie rezygnuj z ubezpieczenia od powodzi.

2. Nie ubezpieczaj się od zdarzeń, które Cię nie dotyczą. 

Chodzi tu na przykład o trzęsienie ziemi powódź w przypadku mieszkania na 8 piętrze - z wielu polis, choć nie wszystkich, można to ryzyko wyłączyć - wpływa to na zmniejszenie składki.

Podobnie bezsensownym wydatkiem wydaje się osobne ubezpieczenie szyb od stłuczenia, gdy po pierwsze, wybicie szyby przez wandali lub dzieci bawiące się piłką jest niemożliwe z jakiegokolwiek powodu, po drugie, w domu nie posiadamy drzwi z szybami, dużych narażonych na przypadkowe stłuczenie luster, witryn, szklanych blatów, czy innych elementów, które są przedmiotem ubezpieczenia szyb.

3. Zainwestuj w zabezpieczenia. Zabezpieczenie drzwi

Zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe to czynniki wpływające na obniżenie składki za polisę. I tak, za drzwi antywłamaniowe z certyfikatem ubezpieczyciele dadzą od 10 do 15 proc. zniżki, za rolety antywłamaniowe można liczyć na 10 proc. zniżki, choć nie we wszystkich towarzystwach.

Do najwyższej, bo aż do 30-procentowej zniżki uprawnia nas usytuowanie ubezpieczanej nieruchomości na terenie osiedla strzeżonego lub stały dozór pracownika ochrony.

Zniżkę do 20 proc. można liczyć, jeżeli w mieszkaniu posiadamy tryskacze przeciw pożarowe lub system alarmowy, który wywołuje alarm w miejscu ubezpieczenia oraz jest podłączony do grupy interweniującej lub policji.

4. Porównaj przynajmniej 3 oferty zanim podejmiesz decyzję.

Analiza porównawcza warunków może nie być prosta ponieważ warunki różnych towarzystw nie mają niestety wspólnego mianownika, ale warto poświęcić na nią przynajmniej kilka godzin. Jeżeli podczas lektury OWU mamy jakieś wątpliwości, najlepiej od razu to wyjaśnić z agentem, który przedstawił ofertę.

Można uciec się też do fortelu polegającego na tym, że przedstawiamy agentowi towarzystwa X ofertę towarzystwa Y i każdemu przedstawić jego propozycję oraz argumenty, dlaczego mamy się zdecydować właśnie na jego ofertę. 

Chcesz teraz porównać ceny za ubezpieczenie Twojej nieruchomości, jakie oferują najwięksi ubezpieczyciele na rynku? 

Wejdź na: https://kalkulator.ubezpieczeniemieszkania.pl/kalkulator/ubezpieczenia-nieruchomosci/

5. Zapytaj o dodatkowe zniżki. Procent zniżki

Powiedz agentowi, że oferta jest za droga i zapytaj o dodatkowe zniżki. Często zdarza się, że agenci nie proponują klientowi od razu najtańszego wariantu, zostawiając sobie swobodę obniżenia składki w momencie, gdy klientowi "będzie za drogo" - ci, którzy nie zapytają, płacą drożej.

Jeżeli agent odpowie, że nie może już więcej obniżyć składki, przynajmniej będziemy mieli pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby obniżyć swój koszt ubezpieczenia.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

6. Zapłać składkę za cały rok z góry. 

Otrzymasz od 5 do 15 proc. zniżki. Na tę kwestię możemy popatrzeć również z innego punktu widzenia, a mianowicie - korzyści płynących z rozłożenia wydatków w czasie - wówczas właśnie rozłożenie składki na raty będzie korzyścią dla klienta. Tak czy inaczej warto się jednak dowiedzieć, ile dokładnie nasz ubezpieczyciel przewiduje bonusu za jednorazową opłatę składki.

7. Kup polisę w pakiecie. 

Na przykład z ubezpieczeniem samochodu, a otrzymasz dodatkowe zniżki nawet do 20 proc. Samo ubezpieczenie nieruchomości będzie Cię wówczas kosztowało mniej.

Jeżeli jednak mamy np. najtańsze OC w mniej renomowanym towarzystwie ubezpieczeń, a mieszkanie chcemy ubezpieczyć w droższym - bardziej renomowanym, warto przekalkulować, czy rzeczywiście zsumowane składki za oba ubezpieczenia w oddzielnie będą droższe niż pakiet w tym droższym towarzystwie. 

 

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

piko

2018-07-11 11:20:43

"Nie ubezpieczaj się od zdarzeń, które Cię nie dotyczą. Chodzi tu na przykład o trzęsienie ziemi powódź w przypadku mieszkania na 8 piętrze" - mam rozumieć, że w przypadku trzęsienia mieszkając na rzeczonym 8 pietrze nic się lokalowi nie stanie, więc nie warto go ubezpieczać. NAPRAWDĘ?!