Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Jak zabezpieczyć nasz dom przed włamaniem i kradzieżą?

Jak zabezpieczyć nasz dom przed włamaniem i kradzieżą?

Data dodania: 06 października 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wraz z postępem i bogaceniem się społeczeństwa zaostrza się niestety również przestępstwo. Obecnie nie są już rzadkością włamania i rabunki. Każdy z nas może paść ofiarą osób, które pragną w szybki sposób się wzbogacić – na nieszczęście naszym kosztem. Nawet nie będąc majętną osobą posiadamy zazwyczaj w domu wartościowe przedmioty. Mogą to być laptopy, telewizory, telefony, biżuteria czy zgromadzone w skarpecie oszczędności. Warto właściwie zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie i zmniejszyć ryzyko włamania do minimum.

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

Pierwszą podstawową zasadą są zabezpieczenia drzwi i okien. Jeżeli włamywacz nie pokona tych przeszkód nie musimy martwić się o to co znajduje się w środku. Przed wyjściem koniecznie zamykajmy okna. Pamiętajmy, że uchylone okno będzie tylko zachętą dla złodzieja. Oczywistym powinno być zamknięcie drzwi na klucz. Najlepiej żeby posiadały dwa rodzaje zamków. Pamiętajmy o zamknięciu obydwóch.

W zachodnich krajach przestępczość jest zdecydowanie mniejsza niż w Polsce. Przykładowo we Francji może zdziwić nas fakt, że mieszkańcy wychodzą nie zamykając na klucz drzwi. Pozostawienie pustego, otwartego domu jest dla nas absurdem. Niestety w polskich warunkach takie zwyczaje nie mogą mieć miejsca. W momencie włamania, sami będziemy sobie winni, a posiadając ubezpieczenie agent nie będzie miał podstaw do wypłaty odszkodowania.

Nowsze technologie pozwalają na monitoring domu lub zamontowanie alarmu przeciwwłamaniowego. Stosuje się je przeważnie w dużych domach, w których znajduje się wiele cennych przedmiotów. Jako przeciętny Jan Kowalski możemy także zdać się na tradycyjne metody. Dla wielu osób najlepszych zabezpieczeniem jest posiadanie psa. Doświadczeni włamywacze znajdą sposób, aby odwrócić jego uwagę jednak amatorzy włamując się i trafiając na dużego, warczącego psa prawdopodobnie szybko zrezygnują. Czasem najprostsze sposoby są najlepsze.

Właściwe zabezpieczenie przeciw włamaniowe są konieczne, nie powinniśmy jednak zapominać o finansowej ochronie cennych przedmiotów. Skorzystajmy z usług licznych firm i wykupmy ubezpieczenie mieszkania. W sytuacji, której nie mogliśmy w żaden sposób zapobiec, pomoże nam odzyskać chociaż po części finansową wartość skradzionego mienia.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.