Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Na co zwrócić uwagę ubezpieczając drewniany dom?

Jak dobrze ubezpieczyć domek letniskowy

Data dodania: 29 lutego 2016

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Posiadanie własnego domku letniskowego w malowniczej okolicy jest znakomitym udogodnieniem – idealnie nadaje się na wakacyjny lub weekendowy wypoczynek. Jednak przez większą część roku taki domek stoi pusty. Można go wynająć lub zapłacić komuś za dbanie o niego, jednak nie można wszystkiego przewidzieć.

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

 

Co jeśli nasz domek ulegnie niespodziewanemu zniszczeniu w wyniku przykrego zdarzenia losowego? Domek letniskowy, tak jak dom, czy mieszkanie, również powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie.

Za co zwyżki?

Wybudowanie drewnianego domku nie jest szalenie kosztowne, jednak ma jedną istotną wadę – budowla ta jest konstrukcją łatwopalną. Zatem ryzyko wystąpienia pożaru i innych zdarzeń losowych jest znaczenie większe niż w przypadku domów murowanych, co przekłada się na wyższą cenę polisy mieszkaniowej. Każda firma ubezpieczeniowa na podstawie różnych kryteriów przyznaje zwyżki. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia, warto porównać wszystkie produkty oferowane przez ubezpieczycieli, ponieważ nie wszyscy naliczają wyższą stawkę za posiadanie drewnianego domku. Zwyżka u poszczególnych ubezpieczycieli może zależeć od rodzaju nieruchomości lub tego, czy dach budynku jest wykonany z łatwopalnego materiału.

Wyłączenia odpowiedzialności

Do najpopularniejszych wyłączeń ochrony należą szkody powstałe w wyniku umyślnego działania ubezpieczonego lub kiedy ubezpieczony dopuści się rażącego niedbalstwa (np. spowoduje pożar zasypiając na kanapie z papierosem). Zakres ochrony bardzo często nie obejmuje również szkód wywołanych przez:

  • brak konserwacji lub opieki nad nieruchomością,
  • zły stan techniczny domu drewnianego,
  • promieniowanie jądrowe lub skażenie promieniotwórcze,
  • przestępstwo lub samobójstwo popełnione przez ubezpieczonego,
  • działania terrorystyczne, wojenne, itp. Jeśli ubezpieczony prowadzi działalność gospodarczą w ubezpieczonym mieniu, które było wyłączone z eksploatacji.

Jeśli szkoda powstanie w ubezpieczonym mieniu, gdzie ubezpieczony prowadzi działalność gospodarczą, które było wyłączone z eksploatacji przez minimum 30 dni, ubezpieczyciel może również odmówić wypłaty odszkodowania, chyba że w umowie ubezpieczenia widnieje specjalny zapis przewidujący ten fakt. Ubezpieczony musi dopilnować spełnienia minimalnych środków bezpieczeństwa zgodnie z przepisami o ochronie przeciwpożarowej, żeby firma ubezpieczeniowa nie odmówiła wypłaty odszkodowania.

Wyłączenie odpowiedzialności może dotyczyć bardzo różnych niedopatrzeń, zatem należy przywiązać do niej szczególną uwagę podczas zawierania umowy, aby wiedzieć, co dokładnie podlega ochronie ubezpieczeniowej, a co nie.

 

Kup 50% taniej ubezpieczenie domu

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.