Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia nieruchomości

Data dodania: 11 marca 2016

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Każdy właściciel, chcący ubezpieczyć swoją nieruchomość może popełnić podstawowe błędy przy zakupie ubezpieczenia. Głównym, nagminnie występującym, jest wybór niedostatecznej ochrony. Jak zatem ich uniknąć?

Osoby, które chcą ubezpieczyć swoją nieruchomość bardzo często nie wiedzą jaka ochrona jest im potrzebna, co  mogą zyskać dzięki dodatkowym ryzykom, a także to, że umowy te wcale nie muszą znacząco podwyższyć składki.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Podstawowa ochrona nie wystarczy


Podstawowy pakiet polisy mieszkaniowej zapewnia wyłącznie ochronę murów wraz ze stałymi elementami od ognia i innych zdarzeń losowych. Takie ubezpieczenie zazwyczaj jest wybierane przez osoby, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, a bank wymaga od nich zabezpieczenia. Polisę traktuje się wtedy jako zbędny wydatek, który nie ma najmniejszego znaczenia i jest jedynie formalnością. Niestety bardzo rzadko zadajemy sobie trud, żeby sprawdzić, co może dać nam dodatkowa ochrona i że wcale nie musi wiele kosztować.


Zabezpieczenia domu obniżą składkę


Kompleksowa ochrona, uwzględniająca wszystkie ryzyka nie musi obciążać naszego budżetu. Dodatkowe rozszerzenia faktycznie podniosą cenę polisy, jednak istnieją również sposoby na jej obniżenie. Są to m.in. obecność zabezpieczeń przeciwkradzieżowych czy bezszkodowy przebieg. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują zniżki składki, jeżeli dana nieruchomość posiada np. systemy alarmowe, drzwi, szyby i rolety przeciwwłamaniowe, czy podlega całodobowemu dozorowi. Kredyty najczęściej zaciągane są na nowe mieszkania znajdujące się na  osiedlach strzeżonych. Warto to sprawdzić i wybrać niedrogą, aczkolwiek kompleksową ochronę w postaci ubezpieczenia.


OC nie tylko komunikacyjne


Ubezpieczenie nieruchomości możemy wzbogacić chociażby o Odpowiedzialność Cywilną w życiu prywatnym. Jej istota opiera się na tych samych założeniach co OC komunikacyjne – chroni nas na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń powstałych z naszej winy. Zastanówmy się ile razy wychodząc do pracy, sklepu czy znajomych zostawiliśmy włączoną pralkę czy zmywarkę? Z pewnością nie raz. A co jeśli pęknie jakaś rura lub wężyk i zalejemy mieszkanie sąsiada mieszkającego pod nami? Zdecydowanie nie wpłynie to na polepszenie relacji między nami. 


Dzięki posiadaniu ubezpieczenia OC w życiu prywatnym mamy pewność, że towarzystwo zapewni nam ochronę, co odciąży finansowo zarówno nas jak i poszkodowanego. Ochrona ta nie musi dotyczyć jedynie sytuacji, które wydarzą się w domu. Zarysowana torebką karoseria czyjegoś auta, uszkodzenie mienia przez Twojego pupila, wybita szyba w domu obok boiska, na którym grało w piłkę Twoje dziecko – przed tym wszystkim, a raczej przed finansowymi konsekwencjami tego, ochroni nas OC.


Co pokazują liczby?


Z analiz, zawieranych za pośrednictwem naszego kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości* wynika, że największą popularnością cieszą się kompleksowe polisy, uwzględniające oprócz podstawowej ochrony, ubezpieczenie ruchomości, OC oraz zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Spośród 4 pakietów ten rozbudowany wybiera niemalże 40% ubezpieczających się. Z danych można również wywnioskować, że najwięcej polis z cesją zawiera się w najbardziej podstawowej wersji. Mamy jednak nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu tendencje te się zmienią, a osoby posiadające zobowiązania kredytowe docenią wartość bogatszej wersji polisy.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Kompleksowe ubezpieczenie nieruchomości niejednokrotnie może ochronić nasze finanse. Na budowę domu czy kupno mieszkania musimy oszczędzać wiele lat. Miejsce, w którym żyjemy posiada wartość nie tylko finansową, ale przede wszystkim emocjonalną. Nie zapominajmy o tym i przy wyborze ubezpieczenia nie wahajmy się wybrać pakietu zapewniającego spokój i bezpieczeństwo.

 

*Dane dotyczą polis zawartych za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń mieszkaniowych w lutym 2016 roku.

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.