Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Ubezpieczenie mieszkania na wypadek kradzieży

Data dodania: 09 lutego 2015
Data aktualizacji: 21 czerwca 2019

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

W codziennym zabieganiu tworzymy wspaniałe okazje dla złodzieja – od otwartych torebek, przez trzymanie laptopów na tylnych siedzeniach samochodów, po zostawianie kluczy pod wycieraczką.

Porównując ze sobą oferty dostępne na rynku ubezpieczeń, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z zakresem ochrony gwarantowanej przez ubezpieczyciela, wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz wymaganiami dotyczącymi zabezpieczeń antykradzieżowych.

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Bez odszkodowania

W przypadku ubiegania się o wypłatę świadczenia z tytułu ubezpieczenia na wypadek kradzieży, niespełnienie wymagań dotyczących zabezpieczeń antykradzieżowych może być przyczyną problemów z uzyskaniem rekompensaty. Jeżeli przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, klient stwierdzi, że ma w mieszkaniu rolety antywłamaniowe oraz drzwi z podwójnym zamkiem wielozatrzaskowym, zaś po jakimś czasie któryś z zamków się zepsuje, a rolety okażą się nie być antywłamaniowymi, to trudno będzie o wypłatę należności. Dokładne określenie posiadanych zabezpieczeń antywłamaniowych gwarantuje uzyskanie świadczenia. Od nich też zależy poziom zniżek możliwych do uzyskania. Nieodpowiednio zabezpieczone mieszkanie, np. uchylone okno czy otwarte drzwi pozostawione pod nieobecność lokatora działa na niekorzyść ubezpieczonego w przypadku uzyskania odszkodowania – to może zostać niewypłacone również w przypadku zbyt późnego powiadomienia odpowiednich służb o włamaniu.

Pewna wycena

Ubezpieczony majątek należy starannie dokumentować. Wystarczą zdjęcia wartościowych przedmiotów oraz segregowanie rachunków i faktur. Warto również przygotować spis najcenniejszych rzeczy, dać do podpisania agentowi ubezpieczeniowemu i dołączyć do zawieranej umowy. Jednak najważniejszą czynnością przed podpisaniem umowy ubezpieczenia jest wnikliwe zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń, aby dowiedzieć się, jakie są jej wyłączenia i zasady oraz zakres ochrony.

Ochrona na specjalnych warunkach

Decydując się na ubezpieczenie należy dowiedzieć się czy ochrona ubezpieczenia obejmuje również dewastację, do jakiego mienia kwalifikuje się przedmioty wartościowe i biżuterię oraz jakie są procentowe limity sumy ubezpieczenia w przypadku wypłaty odszkodowania. Dobrze jest też upewnić się czy ubezpieczyciel wymaga dodatkowych zabezpieczeń (np. alarmu z monitoringiem) w przypadku chęci ubezpieczenia biżuterii, broni, zbiorów kolekcjonerskich czy dzieł sztuki. Co do gotówki przechowywanej w domu, ubezpieczyciel określa kwotę, do której zwróci skradzione fundusze. Natomiast karty kredytowe i płatnicze z reguły nie podlegają ubezpieczeniu. Pod uwagę, przy ustalaniu sumy ubezpieczenia, nie bierze się także wartości naukowej czy artystycznej, ani zabytkowej lub pamiątkowej – dotyczy to takich przedmiotów jak rękodzieła, pamiętniki, chyba że ubezpieczyciel dopuszcza taką ewentualność w postaci umowy dodatkowej.
 

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.