Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Polisa mieszkaniowa – jak wybrać ubezpieczyciela?

Data dodania: 10 lutego 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dom dla każdego z nas jest miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie – jest naszym azylem. Jednak za poczucie bezpieczeństwa w dużej mierze odpowiada ubezpieczenie mieszkania, dlatego powinniśmy zadbać o korzystne i jak najlepsze ubezpieczenie naszego domu!

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Ubezpieczenie domu obejmuje wszystkie elementy, które są jego stałym wyposażeniem (np. stolarka okienna i drzwiowa, elementy instalacji elektrycznej, czy wodo-kanalizacyjnej, okładziny i okleiny podłóg i ścian (np. parkiety, tapety, wyposażenie łazienek). Polisa obejmuje również kraty, żaluzje oraz rolety – dotyczy to również garażu, jeśli znajduje się on w bryle domu.

Ponadto, zawsze można zwiększyć zakres polisy mieszkaniowej i ubezpieczyć cenne przedmioty, które mamy w domu (np. sprzęt AGD i RTV, meble, książki, obrazy). Dodatkowo zakres ubezpieczenia można poszerzyć o elementy małej architektur (np. lampy ogrodowe, ogrodzenie) oraz inne budynki znajdujące się na terenie posesji – wolno stojący garaż lub budynek gospodarczy.

Ochrona, jaką zapewnia ubezpieczenie mieszkaniowe

Standardowo podstawowy pakiet polisy mieszkaniowej zapewnia ochronę na wypadek takich zdarzeń, jak: pożar, uderzenie pioruna, upadek statku powietrznego. Dodatkowo możemy ubezpieczyć dom na okoliczności przeprowadzania akcji ratowniczej (np. gaszenie pożaru) oraz ubiegać się o zwrot kosztów z tytułu uprzątnięcia pozostałości po szkodzie lub ewentualnej rozbiórki. Powinniśmy pamiętać, że im większy zakres ubezpieczenia, tym lepiej dla nas. Rozszerzając pakiet ochrony, możemy liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela w przypadku zniszczeń spowodowanych przez: powódź, porywisty wiatr, napór śniegu, sadzę, dym, przepięcie, katastrofę budowlaną, uderzenie pojazdu, osuwanie się ziemi lub upadek drzew, masztów.

Zniżki na polisę mieszkaniową

Powinniśmy skrupulatnie przeanalizować wszystkie oferty dostępne na rynku ubezpieczeń i sprawdzić, czy przysługują nam jakieś zniżki. Tego typu rabaty przeważnie są uzależnione od kilku aspektów, np. gdy zwiększamy pakiet polisy, nie spotkała nas żadna szkoda w ostatnim czasie, gdy opłacamy składkę terminowo. Jednak najpopularniejszą zniżką jest ta z tytułu przedłużenia polisy u tego samego ubezpieczyciela.

Ubezpieczyciele wymagają odpowiednich zabezpieczeń nieruchomości – w przypadku niespełnienia tych wymogów, świadczenie nie zostanie nam wypłacone.

Suma ubezpieczenia domu powinna odpowiadać jego wartości, aby w przypadku ewentualnych szkód, na wypadek których jesteśmy ubezpieczeni, można było przywrócić dom do stanu pierwotnego.   

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.