Trwa przygotowywanie oferty...
Może to zająć 15-30 sekund.

Trwa przekierowanie do bezpiecznych płatności PayU.
Proszę czekać...

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Pełna ochrona nieruchomości w Zasięgu Ręki

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Co obejmuje polisa mieszkaniowa?

Data dodania: 26 października 2015

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Liczba osób wykupujących polisy mieszkaniowe ciągle się zwiększa. Możemy to ocenić chociażby po imponującym wzroście wypełnionych formularzy na niniejszej witrynie. Wiele osób chce sprawdzić ile wyniesie składka mieszkaniowa, na jaką sumę mogą się ubezpieczyć oraz co jeszcze agenci mogą im zaoferować. Ubezpieczenia mieszkania naturalnie obejmują ochroną miejsce, w którym żyjemy. Co jednak konkretnie znajdziemy w umowie?

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie mieszkania obejmuje cały lokal wraz z wszystkimi nieruchomościami oraz elementami ruchomymi. Ustalamy wartość wszystkich sprzętów i ubezpieczamy je do określonej sumy. Możliwe jest ustalenie sumy na pierwsze ryzyko. Jest to prawdopodobna strata, którą możemy ponieść podczas włamania. Wiadomym jest, że złodziej nie wyniesie wszystkich przedmiotów podczas jednego napadu. Ubezpieczenie na pierwsze ryzyko określa jaką wartość maksymalnie osiągnie jednorazowa szkoda. Polisa obejmuje właśnie tą sumę i do niej możemy być chronieni.

Polisa mieszkaniowa posiada dokładnie określone zdarzenia, na wypadek, których będzie obowiązywać zabezpieczenie. Przed podpisaniem umowy zastanówmy się, które z nich faktycznie nam zagraża (przykład: z pewnością nie będziemy ubezpieczać mieszkania na wypadek tsunami). Standardowa polisa powinna zawierać ochronę od ognia i innych zdarzeń losowych. Możemy do nich zaliczyć przykładowo: pożar, włamanie, powódź, zalanie, kradzież, włamanie z rabunkiem.

Ochrona musi dotyczyć ruchomości oraz nieruchomości. Jak jednak odróżnić jedne od drugich? Elementy stałe to te, które są na stałe przytwierdzone i których zdemontowanie (czy zburzenia) wymaga użycia narzędzi. Są to przede wszystkim ściany, instalacja sanitarna, panele, kafelki itp. Elementy ruchome natomiast są wszystkim tym, co możemy bez problemu przenieść. Złodzieje z pewnością będą zainteresowani drugim typem wyposażenia domu. Będą chcieli zabrać, biżuterię, telefony, komputery, czy pozostałe cenne przedmioty. Nieruchomości są narażane przede wszystkim na zniszczenia spowodowane przez naturę oraz umyślne działania innych.

Każdorazowo przed podpisywaniem jakiejkolwiek umowy musimy dokładnie czytać wszystkie jej warunki. Tylko tak będziemy mogli w późniejszym czasie dobiegać się swoich praw. Każdy z nas pragnie jak najwięcej zyskać dlatego też przede wszystkim powinniśmy zaufać swojej intuicji i rozwadze.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Nasza wiedza pozwala dostarczać treści sprawdzone i najwyższej jakości. Nasi redaktorzy są łącznikiem między agentami ubezpieczeniowymi a osobami zainteresowanymi polisą. Dzięki nam możesz dowiedzieć się jak zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia i poznasz wszystkie tajniki produktów polisowych i finansowych.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.